Licitacija

Navodila za preživetje na forumu

Moderator: s55o

Licitacija

OdgovorNapisal/-a s55m » 03 Avg 2006, 07:48

Vprašanje moderatorju:

A mi lahko poveš, čemu naj ne bi bilo več licitacij?
Naj napišem, da prodam najboljšemu ponudniku?
Kakšna je razlika?
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s57uud » 03 Avg 2006, 09:29

Razlika je v tem, da moraš imeti za aukcijo preko interneta prijavljeno dejavnost. Te pa lastnik strežnika lea nima. Posledično so lahko problemi. Stvar ni iz trte izvita, saj so se s takimi problemi že ukvarjali na dveh forumih (slo-tech in svet elektronike).
Razlaganje, da forum in lastnik nima nikakršnega profita od take dejavnosti ni pomagalo. Tržna se drži svojih norm in jo prav nič ne briga, kaj bo na izgubo pri dejavnosti rekla davčna.
Vse skupaj je seveda ena velika bedarija. Žal se ne da mimo. Lahko pa jo malo zaobidemo. Pri tem pa moramo še dodatno paziti, da naš "mali oglas" ne postane "komercialni oglas". V primeru, da prodajamo več primerkov vrednost malega oglasa ne sme presegati 500 eur. Skupna vredost malih oglasov enega prodajalca v enem koledarskem letu ne sme preseči 2000 eur.

Torej. Mali oglas mora vsebovati količino ( 1, 2, 15 ) ni dovoljeno "več primerkov". Vsebovati mora ceno. Če ne je to komercialni oglas.

namig:
-Če imate več primerkov, pa niste pripravljeni tega odkriti napišite da se gre za 1. primerek. Forum namreč ni dolžan voditi evidence o tem kolko je kdo prodal. Saj lahko prodate večim ljudem po 1 primerek na isti oglas.
-Cena. Je res tako težko napisati okvirno ceno ?
" okvirna cena je 30.000 SIT, a predmet bo prodan najboljšemu ponudniku" . Občasna informacija o tem kdo je najboljši ponudnik ni prepovedana.
Izognili smo se ( vsaj mislim) avkciji, pa še ponudniki, ki ponujajo 3 K sit za stvar, ki se jo da prodati za 40.000 SIT ne bodo blesavo izpadli.

Tudi skupno vrednost v enem letu se da rešiti. Male oglase, ki so zaprti se lahko po recimo mesecu dni briše, saj ni nikjer explicitno navedeno, da bi se morali hraniti. Pogoj je le, da tisti, ki je mali oglas dal. napiše, da oglas ni več aktualen. Ne gre za to, da napiše, da je prodano, ampak, da oglas ni več aktualen. Lahko se je pač premislil.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Avg 2006, 10:26

S57UUD: Stvar ni iz trte izvita, saj so se s takimi problemi že ukvarjali na dveh forumih (slo-tech in svet elektronike).

Svet elektronike ima internet trgovino in verjetno lahko poljubno oblikuje cene? Mogoce spet gre za avtocenzuro?

Ali obstaja kaksen primer sodne prakse okrog internet trgovanja v dezeli? Meni so edino znani internetni dogodki okrog udba net Upam, da bodo z uvedbo Euro odpravljene omejitve s Paypal poslovanjem. Domace banke sse vedno poslujejo z devizami v najboljsi ex-YU maniri.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 03 Avg 2006, 10:40

Paypal že deluje tudi v S5... Preverjeno, ker sem se sam prijavil...

In nehaj že bit nadležen s tem tvojim udbanet, ki nikogar več ne zanima!!!! :evil:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Avg 2006, 11:42

s55z napisal/-a:Paypal že deluje tudi v S5... Preverjeno, ker sem se sam prijavil...

In nehaj že bit nadležen s tem tvojim udbanet, ki nikogar več ne zanima!!!! :evil:


Ali si ze prejel kaksen denar cez Paypal brez strogega nadzora BS?

Ali poznas kaksen drugi dogodek s prepovedanim internet dostopom v dezeli? Upam, da ne! Vcasih Echelon malo zatezi pa Yahoo prispevki zamujajo par dni.

Jaz sem imel precej tezav v Tunisu ker vse gre cez drzavni server, ki skrbi za blazeno pocutje bralcev. To bi bil pravi raj za nase moderatorje :P
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55z » 03 Avg 2006, 11:55

s56a napisal/-a:Ali si ze prejel kaksen denar cez Paypal brez strogega nadzora BS?


Hja, tudi javne finance in socialna država morajo od nečesa živet in brez upravičenih davkov na tvoj dohodek pač ne gre. Sicer bi šlo že za davčne utaje ali pranje denarja... Od kje misliš, da bo šla tvoja penzija... ali pa plača "mladega raziskovalca" :D

Ampak spet smo zašli s teme! ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57uud » 03 Avg 2006, 12:22

s56a napisal/-a:Svet elektronike ima internet trgovino in verjetno lahko poljubno oblikuje cene?


Svet elektronike ima internetno trgovino ! To je torej sedanj čas. V preteklosti pa je Svet elektronike imel le trgovino. V prehodnem obdobju ( cca 14 dni) pa so imeli le reklamo - nič trgovine.
Registracija podjetja za trgovinsko dejavnost, še ne pomeni tudi registracije za internetno trgovinsko dejavnost. In registracija za internetno dejavnost še ne pomeni registracije za posredništvo. Če se med malimi oglasi znajde komercialen oglas in ga moderator foruma ne briše je to posredništvo .

Ne verjameš ? Poskusi pojdi na http://www.svet-el.si/phpBB2/viewforum.php?f=19 oddaj komercialni oglas in boš videl, kako te bom jaz z veseljem zbrisal :lol:
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a s55m » 03 Avg 2006, 12:48

Hvala za odgovore. Bom pač uporabljal termin "Najboljšemu ponudniku" :lol:
Da, prejel sem denar čez PayPal in ga tudi poslal.Že velikokrat, pa nisem na "tej poti" srečal BS.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 03 Avg 2006, 16:08

Veseli me, da Paypal dela v obe smeri kar je v nasprotju z upozorilom na njihovi domaci strani. Jaz sem do zdaj BS razlagal vsak priliv deviz iz tujine. Najbolj zmotljiva je bila ARRL donacija za WWYC 2004 v Pazinu. Tudi 100 Euro iz Crne Gore sam moral pojasniti prej ko se prikazal na mojem deviznem racunu.

Pretiranih izkusenj z malimi oglasi nimam. Samo enkrat sem pogledal ARRL strani in zadel poceni skurjen FT-1000MP :P Zadnjic na loteriji stirko!
s56a
 


Vrni se na Pravila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov