Nova pravila na Malih oglasih

Navodila za preživetje na forumu

Moderator: s55o

OdgovorNapisal/-a s56kz » 25 Jul 2006, 09:19

Hi!

Še nasvet prodajalcem. Na moj oglas se je javil radioamater iz Italije.
Transakcija je bila izvršena v obojno zadovoljstvo. Marsikdo surfa po ham forumih drugih držav ( sam sem že kupil postajo ki se je prodajala na Poljskem forumu ) zato mogoče ne bi bilo odveč kakšen opis v angleškem jeziku in cena v € , ter opomba da se prodaja v EU.
Zakaj bi samo kupovali v EU , če lahko tudi kaj prodamo na ogromnem tržišču EU :D
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a S51AG » 25 Jul 2006, 12:15

Se strinjam,

za eno od zadev, ki sem jo prodajal na lei me je klical celo radioamater iz PA. Žal je bil radio medtem že prodan boljšemu ponudniku.

Da pa se na oglase ne da več odgovarjati pa se lahko zahvalimo komentatorjem, ki so se čutili poklicane vsak oglas "preveriti" in ga seveda skritizirati do nezavesti. Zdi se mi, da je odločitev moderatorja pravilna, četudi je na videz nedemokratična.

Lp,
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S57D » 25 Jul 2006, 12:59

S51AG napisal/-a: Da pa se na oglase ne da več odgovarjati pa se lahko zahvalimo komentatorjem, ki so se čutili poklicane vsak oglas "preveriti" in ga seveda skritizirati do nezavesti. Zdi se mi, da je odločitev moderatorja pravilna, četudi je na videz nedemokratična.


Da parafraziram poznani tilnov izrek "Dolg boom - srečna postaja!!":

Dolg jezik - zaklenjeni mali oglasi!!

Lepo bi bilo na to temo še malo poklepetati z moderatorjem in najti rešitev, ki bi zadovoljila vse. Zaklepanje zagotovo ni prava rešitev. Ena od mogočih rešitev je ta, da se kršilca najprej opozori, ob naslednji kršitvi pa se ga izbriše iz baze uporabnikov foruma. Za ponovno aktivacijo pa je že sedaj potreben poseg oziroma odobritev administratorja foruma. Glede na odziv moderatorjev na naše predloge oziroma proteste se bojim, da je za njih zadeva zaključena in da je vse naše pisanje "lajanje v Luno".

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a S51AG » 25 Jul 2006, 13:37

Pozdravljen,

mislim, da bo najbolje narediti top-listo komentatorjev oglasov, pa bomo hitro spoznali, komu sledi zahvala za stanje. Do takrat pa naj oglasi ostanejo zaklenjeni. Nevarnost, da si bodo posamezniki še naprej zdravili frustracije je namreč prevelika.

Lp,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S57D » 25 Jul 2006, 13:42

Ja, "TOP LISTA NADREALISTA" :lol: :lol: :lol:

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s55o » 25 Jul 2006, 17:22

Lep pozdrav!
Beno ima prav :) Sam sem tudi svoj icom 746 nabavil od hama iz Barija !!! i7! Ta je poslal postajo po hitri pošti do hama v Trst in sem jo šel preverit - ker je bila UFB, sem jo vzel in še vedno (trk trk na les) odlično deluje. Res lepo hamovsko izpeljano.

Poskusno sem zopet odprl Male oglase. V kratkem pričakujte spremembe, ki bodo takšne kot jih bomo sprejeli (predlogi dobrodošli na ZS, ali email ali telefon, ker nočem "štale" na forumu) in na žalost jih moramo sprejeti za zaščito samega foruma.
Meni to, da napišem post o anteni 80m skrajšanem dipolu in dobim nazaj kako se je mel nekdo na čevapčičih pri Lojzetu totalno nesprejemljivo (kot dodatek ni problem, ampak da je post samo zaradi posta samega pa je preveč in ponavadi še nič pametnega o sami temi)

Toliko za sedaj. Tudi ta tema bo odprta, dokler bo imela smisel.
lp
Boštjan s55o
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S57S » 27 Jul 2006, 12:16

Dajmo že enkrat napravit radioamaterski forum - radioamaterski.
S tem mislim, da se izbriše razne IC-je, Lincoline itd. Dostop naj bo
samo s preverjeno obstoječimi radioamaterskimi znaki. Pika!

Čisto psihološko in ''samo-selekcionarsko'' se mi zdi, da bi se s ''podpisanim'' (CALL) postom zmanjšala možnost ''slabih'' postov.
Druga možnost pa je, da se dovoli le objavo linkov na recimo Bolha.net, komentarjev pa ne. S tem pobijemo vse muhe na en mah. Le da potem takšen forum ni več radioamaterski.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s55z » 27 Jul 2006, 12:28

Hmmm, jaz bi dejansko ukinil odgovore, saj so na voljo e-maili, telefoni, zasebna sporočila, MSN, .... Skratka kup možnosti za dogovor s prodajalcem/kupcem...
Vsi ostali komentarji pri malih oglasih so višek!
Kot drugo, oglase bi po enem mesecu avtomatsko brisal ne glede, ali so še aktualni ali ne. V kolikor je zadeva še aktualna, jo bo uporabnik pač ponovil (če je preveč tipkanja, jo prvič shrani v datoteko na svoj disk, potem pa neomejenokrat kopiraj txt)!
Da bi bil forum samo radioamaterski se strinjam, saj imajo gostje popolno odprto pot do vseh prispevkov, lahko pa naredijo izpit in se nam pridružijo.

Razno nakladanje o človekovih pravicah in zatiranju se mi zdi pri malih oglasih povsem nesmiselno in odveč! Poskusite komentirati na Salomonovem oglasniku :D ...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57Q » 28 Jul 2006, 08:48

Pozdravljeni !

Tudi pri meni - čas kislih kumaric ..... pa pišem.

V Salomonovem oglasniku še nikoli nisem našel komentarja na male oglase ???!!
Pametna roba se proda takoj ( vsaj po mojih izkušnjah ), torej, en mesec pa - briiiši.
Zanimivi so odgovori na oglas (človek je navedel GSM, E mail naslov ...), mi pa vsi beremo - kolk pa ta škatla košta ??

Vzdavnaj sem povedal svoje mnenje o CB na forumu, Linkolinih in demokraciji na forumu ... Nekateri ste bili zelo užaljeni in proti....

Edini zakon na forumu mora biti lastnik, oz. moderator .... , ne vem kdo. Pustite to demokracijo.
Mi vsi se bomo zagotovo odločili sami o prijavi na forum. Nihče me ne more v to prisilit in komu se lahko pritožim, če so pravila jasna in jaz ne spadam gor ??
Na sončno upravo !
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Jul 2006, 15:57

Nova pravila bomo izdali v nekaj dneh. Ce imate še kakšno idejo ali pripombo, prosim da zadevo argumentirano pošljite na ZS.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2522
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Prejšnja

Vrni se na Pravila

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron