Južni Sudan ST0R

Najava ekspedicij - domace in tuje, Pile up, DX-anje, IOTA, IOCA, Ligthouse, Field day, ...

Moderator: S55DX

Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s53v » 24 Jul 2011, 20:46

Pile Up postaje ST0R( Južni Sudan) na 14024, kakor se vidi na na CW Skimmerju.


lp Janez S53V
Priponke
ST0R_pileup.jpg
(63.12 KiB) Še ni prenešeno
janez
s53v
 
Prispevkov: 596
Pridružen: 04 Dec 2003, 08:06
Kraj: Ljubljana

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S55DX » 26 Jul 2011, 11:17

Več informacij in online log je tukaj.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s51fb » 26 Jul 2011, 12:38

Včeraj zvečer sem se nekaj časa trudil na 7.004 MHz, potem pa sem enostavno izgubil potrpljenje. Ni besed s katerimi bi opisal kaos na ST0R oddajni frekvenci.

Lp

Miha/S51FB
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S57S » 26 Jul 2011, 14:57

Miha, užitki ''motilcev'' so premosorazmerni z iskano DXCC. In tale DXCC, ki jo sedaj poslušamo je no. 1!
Žalostno pa je dejstvo, da je premosorazmerno s številom motilcev tudi število policajev, ki pa se nikakor
nimajo za motilce. In tako kasiramo dvojno dozo. Toliko je lepega v tem hobiju, ampak pri tem nam pa, mislim, da
ni več rešitve! Tako hudo res še ni bilo. Še NINO ne zmore 10% tega, kar doživljamo na TX-freq. ST0R.
Včeraj je prekipelo celo John-u, ON4UN, in je na klaster napisal en jezen spot...
Čuden hobi se gremo...

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55m » 26 Jul 2011, 18:38

Pravi "live" cirkus, ni kaj!

ON4UN-@ 21024.0 ST0R SHUT UP POLICEMEN!! SHUP UP!! 0911 25 Jul Sudan

SWLW8-@ 18145.0 ST0R STUPID, Don't need half the band 1715 26 Jul Sudan

CT1BLE 18145.0 ST0R WHAT A BIG ZOO FROM ITALY 1258 26 Jul Sudan

F1ICS 14024.0 ST0R the idiots are everywhere ! 1136 26 Jul Sud

ST0ROP-@ 14024.0 ST0R is it so hard to understand? UP!!! 0847 26 Jul Sudan

EA5RM-@ 7000.0 ST0R sorry stop dx pedition,finish! 0827 26 Jul Sudan


Vse to je del amaterstva :( . Dober operator se prilagodi in težje kot je narediti zvezo, boljši je občutek, ko se najdeš v dnevniku.
S57DX in S50A sta naredila kar precej zvez z njimi, a nista poslala niti enega spota o tem, da je na bandu cirkus :)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s57u » 26 Jul 2011, 20:35

Da ni rešitev?
Rešitev je v nas samih, v vsakem posamezniku!!!
Nikoli ne dajem spotov za stvari za katere vsi vedo, da so na bandu, in so taki spoti popolnoma nepotrebni. Kot sem rekel moramo začeti pri nas samih. Med vikendom sem precej poslušal in snemal početje naših hamov. Ne morem verjet, da se še vedno dogaja sledeče:
- klicanje postaje čeprav je postaja npr, odtipkala MF, javljali so se mnogi naši hami, ki nimajo niti ene črke iz tega nabora, izgovor, da ga nisem dobro slišal ni na mestu, potem ga ne kliči. Meni se velikokrat zgodi, da me mora DX dvakrat poklicati, kar je vsekakor bolje kot pa "igrati na prvo žogo" in si zabiti avtogol!
- klicanje brez presledka je predvsem v modi "high" hamov, ki mislijo, da to so. Še vedno velja pravilo, oddaš svoj znal 1-2 x nato poslušaš dovolj dolgo, da ugotoviš kaj se dogaja, nato lahko ponavljaš znak samo po 1x. Če si slišal karkoli, ko greš na sprejem, počakaj, da preveriš v kateri fazi je zveza, v nobenem primeru ne kliči več. Počaka da se ponovno "sihroniziraš"!!!!
Če tega ne narediš samo vnašaš zmedo na bandu in ti si izpadel kot slab operator.
- Pred nedavnim sem enega izmed stalnih klicateljev celo poklical po telefonu in mu razložil, da se ne poziva brez presledka, in kaj mi je odgovoril "da pazi da mu kdo ne vzame frekvence"
- Popolnoma nesprejemljivo je uglaševanje linearjev na DX frekvenci ali znotraj območja kjer dela split! Če se že moraš uglasiti se uglasi 10 kHz pod DX frekvenco, linear bo še vedno dovolj dobro uglašen!
- Zavedajte se da vas skoraj 100% nekdo posluša če ne celo snema in si ustvari mneje o vas. Ne zapravite svojega ugleda zaradi takih banalnih napak!

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s52sk » 26 Jul 2011, 21:56

Pozdrav vsem!
Niti se nisem hotel javiti, ker se bojim da bo tema kot mnoge druge na forumu dobila dolg epilog pa vendar.
Včeraj 25.07.2011 okoli 21.30 ure vklopim postajo in uglasim vse skupaj na 7 mhz. Slišim da dela ST0R na 7004 khz in kliče JA. Dam dol slušalke in nekaj lotam obenem pa spremljam kluster, ko bo ST0R pričel delati EU.
Nato nenadoma zasledim spot od 9A5W BIG QRMMMER EU S52SK. Jaz mu odgovorim kaj je narobe s teboj pa ni odgovora, nato si nataknem slušalke in ves "frapiran" slišim da dejansko nekdo tipka na 7004 S52SK 99, S52SK IDIOTS, S52SK LID itd. Žal nisem mogel narediti prav ničesar kot vrteti beam in sem poizkušal ugotoviti od kod prihaja najmočnejši signal neznanca, ki si je privoščil uporabiti moj pozivni znak in me blamirati na vseh področjih.
Takoj sem prejel kup emailov od EU operaterjev z vsemi možnimi grožnjami, žaljivkami in še bi lahko našteval.
V radioamaterstvu sem že od leta 1980 in moram priznati da sem zagrižen radioamater. Res je tudi da sem bil 5 let QRT, a se sedaj sprašujem kam je v teh letih odletel HAM SPIRIT. Zaenkrat nikogar ne obtožujem, mi pa ni jasno komu sem tako globoko zlezel v želodec. Verjetno se tukaj tako ne bo javil in bo samo čital te vrstice in si bo mel roke. Kakorkoli......

Danes sem se javno opravičil udeležencem ekspedicije na njihovi spletni strani prav tako sem pisal e-mail MMØNDX - Col McGowan-u in mu poizkušal pojasniti in če se seveda da opravičiti zadevo. Res me je presenetil odgovor od Col-a da je vesel za opravičilo in ga bodo tudi upoštevali, ter še veliko vspodbudnih besed, je pa dejal da so doživeli še kaj hujšega in bolj dramatičnega od tega, ter mi je dejal da si naj ne ženem zadeve preveč k srcu, bo pa opravičilo posredoval vsem v ekspediciji.

To be or not to be......

73 Marko S52SK
s52sk
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 29 Jan 2006, 08:44
Kraj: Slatina (brez vina)

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55o » 26 Jul 2011, 22:06

Danes na RTTY ni bilo problema jih naredit na 15m..tudi QRM ni bil, zgleda da imajo piskači raje fonijo in cw.

Na 14 CW je bil pa pileup ogromen in razen standardnih up up policajev je bilo v 1h kar sem poslušal kar znosno. Nisem pa prišel skozi :) hi.

Saj je še čas! Več Rx, manj Tx je v redu pravilo :)

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55x » 26 Jul 2011, 23:21

No pa da še jaz napišem pogled novopečenega oz radioamaterja z zelo kratkim stažem na tale "ZOO" okoli ST0R.

Slučajno na Clustru najdem ta DXCC, vsekakor bi ga bilo težko zgrešiti saj se je na clustru pojavljal vsakih nekaj sekund. Mogoče si kdo s tem dviguje EGO da celemu svetu pove da je uspel narediti vezo s to postajo. Pustimo to, zavrtim postajo na 14.145 in poslušam.... RA3DIN 59 thanks, ON4DC 59 thanks, .. OE8SDC 59 thanks,.... vsake toliko se še kdo začne dreti UP UP! in SPLIT! ....UT6CDS 59 thanks, .... nato nekdo tjuna anteno ravno na tej frekvenci.... ct2ct 59 thanks, ea2ec 59 tnx,.... (izmišljeni calli) poslušam nekaj 10min vendar še vseeno ne slišim katera postaja dejansko daje raporte in se zahvaljuje saj v tem času niti enkrat ni ponovil calla in split frekvence. Pa čeprav vem (oz predvidevam) za katero postajo gre mi etika prepoveduje se javiti saj o postaji nisem prepričan, niti pa ne vem kje sploh posluša.
Končno se najde junak ki vpraša na kateri frekvenci oz katerem območju pa ta DX postaja posluša. Prijazen in razumevajoč (po naglasu sodeč britanec) odgovori 14200-14225 . In že slišiš nekoga ki zabrusi "read cluster"... Dobro med vsemi spoti je bilo le malo takih kjer bi pisalo kje postaja posluša. Prestavim in že pri 14195 se začnejo pojavljati motnje od vseh mogočih kilovatov iz I in RA, na frekvencah 14200 do 14225 pa ja tako nevzdržno dretje ponavljanje klicnih znakov v nedogled, tjunanje antene, ponavljanje smo dela klicnega znaka ... prav spomnem se nekega ???VEX??? ki mi je S skalo zabijal do konca samo s temi tremi črkami vsaj 6x zapovrstjo brez prestanka. Ham spirit? Etika? Najdem frekvenco ki je "zasilo" mirna nastavim split in poslušam... DL5DS 59 thanks, G0RTW 59 thanks...

Kaj sedaj? Poizkusil bom poklicati ko bo zaključil relacijo s "thanks".... 59 thanks... Poizkusi prvič - nič, drugič - nič , tretjič, dvanajstič - nič,....medtem DX postaja celo ponovi "ST0R QRZ? listen UP!" ... Po nekajkratnem klicanju in poizkušanju sreče obupam in se še enkrat sprehodim po frekvenci kjer DX postaja posluša. Šunder, dretje, celo nekaj telegrafije vmes... NENORMALNO!! V istam času ista postaja dela tudi na 15m prestavim tja kjer je zgodba podobna, le da DX postaja precej pogosteje ponavlja svoj CALL in frekvenco kjer posluša. Nekajkrat poizkusim vendar s temi 100W in dipolom S-J preko tega pile up-a nisem prišel. Ugasnil sem postajo ... bom pa drugič ujel ta DXCC.

Ali je res tako nujno vsak DXCC narediti že prvi dan ko je v zraku?
Mislim da takšne DXpedicije niso ravno najboljša reklama za pridobivanje novih radioamaterjev, čeprav starim in ulaufanim mačkom verjetno ne dela preglavic pa je meni kot operaterju ki imam za sabo mogoče šele nekaj prek 2000 QSO na KV frekvencah kar velik zalogaj... Jaz sem si vsekakor to izkušnjo zapomnil kot negativno, nekoliko zaradi samega operaterja na DX postaji saj je preporedko ponavljal svoj call, po večini pa zaradi operaterjev katerim nebi škodilo da še enkrat preberejo (mogoče pa šele prvič) etiko radioamaterstva, če so pa jo že prebrali jim je pa treba povedati da je etiko potrebno tudi upoštevati.
Pa kaj bomo mi smrkavci solili pamet starim mačkom :oops: :)
ex. S51JS
s55x
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Feb 2010, 15:30
Kraj: Mozirje (JN76li)

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s57u » 27 Jul 2011, 09:57

Jaka te popolnoma razumem! vendar si na žalost instant produkt CEPT zakonodaje, ki je prinesla ogromno problemov in niti ene dobre rešitve. Za take odločitve pa seveda ne bo odgovarjal nihče, kot običajno.
Stari hami smo začeli na 3,5 in 7 Mhz dokler nisi imel potrjenih 25 držav, nato si delal II.klaso in pridobil 14 Mhz, nato si moral imeti potrjenih 70 držav da si lahko delal I.klaso in si pridobil vse tedanje obsege. Sedaj pa popolnoma razumem tvojo frustracijo za katero pa nisi čisto nič kriv, te je pač sistem porinil v to situacijo.
Spominjam se da je v mojih hamletskih letih delal Don Miller (W6BDP?), ki je delal iz raznih eksotičnih držav (AC4, 5, 6...), mladi smo samo vdihovali in govorili "ko bom imel višjo klaso"... in smo preživeli in še vedno veselo klofamo in se jezimo na neumene funkcioarje v IARU, ki niso naredili ničesar, da bi preprečili CEPT neumnost na račun velikih organizacij, ji so videl samo denar od povečanega števila članstva. Število hamov se je povečalo vendar ne tudi število članov. KOt sem slišal se sedaj mnogi kesajo. Vendar prepozno!

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S52DD » 27 Jul 2011, 12:00

Se popolnoma strinjam s vsemi tukaj. Zelo težko je, vem, vendar je vse to res del napačnih političnih odločitev nekaterih funkcionarjev, kot pravi moj prijatelj Polde, množičnost, fuj. V tem ZOO sem sedaj že tretji dan. Komaj sem se vrnil z dopusta, prižgem postajo... kaos. Si mislim, ali naj začnem ali pa naj počakam, ker sem pa še vedno doma in imam nekaj časa, sem vseeno pričel z delom (ST0R). Pa ne bi rad zgubljal besed, vse je že povedano. Se jih da narediti, na pravi način, včasih pa je potreben tudi kanček sreče (linear ne uporabljam, razen na 7Mhz). Strinjam se pa s Poldetom, poslušati in spet poslušati, to je napomembnejše. Včasih tudi mene zanese, priznam, po vseh teh letih, hi. Kot me je nekoč Polde opomnil, naj bolj poslušam, se tega še bolj držim. Prej se naredi zveza, potrjeno. Npr. včeraj me je ST0R na 14Mhz klical celo nazaj, da potrdi moj znak in to kar nekajkrat, se zgodi, hi. Sicer pa, počakamo lahko tudi na Robija (ST2AR), ki bo v kratkem na mini DX-pediciji in bomo vsi S5 prišli na svoj račun, tudi z nekaj Watti :D .
Dušan, S52DD
Uporabniški avatar
S52DD
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 14 Maj 2009, 18:53
Kraj: Brežice

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55kz » 27 Jul 2011, 13:11

Kot novinec, se mi za Južni Sudan ne gre kaj preveč. Včeraj, ko se bil v klubu, sem jih poskušal najti na 20m, vendar neuspešno -> morda zaradi prehitrega obupanja ali pa zato, ker doma nisem na cluster pogledal če so sploh kaj aktivni ob "nočnem času" (v klubu trenutno ne dela internet, tako da nimam clusterja :cry: ). Skratka v prihodnjih dneh bom malo bolj pozoren! Mogoče jih najdem, ali pa tudi ne. Veliko je držav, ki mi še manjkajo, starim mačkom pa želim čim boljše propagacije, da naredijo zveze čim hitreje!
s55kz
 
Prispevkov: 126
Pridružen: 14 Jul 2010, 19:24

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S51AG » 27 Jul 2011, 23:28

s57u napisal/-a:Jaka te popolnoma razumem! vendar si na žalost instant produkt CEPT zakonodaje...

Polde, S57U


Ali obstaja kakršna koli povezava med tem, kar je napisal S51JS in tem, kar pišeš ti? Če nisi dobro prebral: fant se pritožuje nad motoviljenjem na frekvencah, in to je vse. A bi s "prvo klaso" slišal kaj bolje ali pa bi bil kaj manj občutljiv na motnje? Dvomim. Da pa ga imaš za "instant produkt", pa je, Polde, totalno mimo. Jaz teh nenehnih diskusij o famoznih klasah kratko malo ne razumem. Sicer pa bi prekleto rad vedel, kakšne klase imajo ti znalci, ki s kilovati in čudnim operaterskim delom smetijo po frekvencah. Dvomim, da gre ravno za sramežljive začetnike.

Lp,

S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s57u » 28 Jul 2011, 10:41

Tona! Brez zamere vendar dokler ne boš naredil cca. 20.000 QSO na leto tega ne boš razumel.

Polde, S57U
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Jul 2011, 16:21

s57u napisal/-a:Tona! Brez zamere vendar dokler ne boš naredil cca. 20.000 QSO na leto tega ne boš razumel.

Polde, S57U


Polde, vse dokler bo naš odnos do mlajših operaterjev takšen, bo kaos na frekvencah enak.
Jaz ne naredim 20.000 QSO na leto.....A misliš, da ti zato nisem kos (Na katerem-koli od KV področij)?
Ni kriva CEPT zakonodaja, kriv je naš odnos in vzvišenost do novih operaterjev. V moderni družbi je lahko metoda učenja tudi drugačna od palice ali pogojevanja.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Naslednja

Vrni se na Ekspedicije in DX

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron