Južni Sudan ST0R

Najava ekspedicij - domace in tuje, Pile up, DX-anje, IOTA, IOCA, Ligthouse, Field day, ...

Moderator: S55DX

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s57u » 28 Jul 2011, 17:50

Adi ne tekmujem z nikomur, gre za poznavanje vskodnevne problematike. Bil sem V Tel Avivu In SanMarinu kjer se je vse skupaj pripravljalo. Na plenarnem zasedanju sem opozoril, da se podajajo na področje od koder ni povratka, vendar je RSGB trmoglavo vstrajal pri svoji "NOvice Novice " klasi samo, da bi povečal število članov in da bi s tem zadržali svoje privilegije . Njihov predsednik je imel in ima verjetno še vedno pravico do osebnega avtomobila 2 literskega razreda in podobne privilegije. Take stvari so spremenile amateščino in seveda ukinitev famoznega 25. člena ITU pravilnika ( za tiste ki morda ne veste, člen je predpisoval za vse uporabnike znanje telegrafije za delo na frekvencah pod 30 MHz). Namesto da bi IARU obšel to zahtevo so skočili na glavo v plitvo vodo.
Osebno se posvečam mladim in jih poskušam vzgajati vendar je vpliv "gnilega jabolka" premočan. Ko nekdo začne z neumostmi se spozabijo tudi tisti, ki so se še nekako zadrževali in niso namerno povzročali neumosti, In plaz se usuje! Še vedno trdim, da je za to kriva CEPT zakonodaj, ker toliko nepravilnosti, kot je v zadnjih letih še ni bilo. Dati čistem začetniku 1,5 kW v roke je skrajno nespametno. Povraševanje na trgu rabljeni linearje se je močno povečalo! Sicer pa je sedaj kaos na področju CEPT licen popoln, cca 20 držav še vedno zahteva znanje telegrafije za delo na KV področju. V preteklosti smo imeli CEPT 1 in 2 in stavri so bile jasne.

Polde, S57U (ki tekmuje sam s seboj)
s57u
 
Prispevkov: 125
Pridružen: 13 Feb 2006, 22:08

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55m » 28 Jul 2011, 20:16

Polde, vse napisano razumem. Le eno stvar bi rad dodal.
Stanje je sedaj, takšno, kot pač je. Če ga primerjaš s stanjem duha v današnji družbi, boš lahko potegnil neke paralele. Za nazaj, ne moremo storiti ničesar.
Lahko se samo še bolj posvečamo mladim, ki, konec koncev, naredijo tudi ta CEPT izpit pred ZRS komisijo, in jih poizkušamo vzgojiti v spodobne HAM-e.
Zaenkrat smo v tem zelo neuspešni, saj to poizkušamo narediti na takšen način, kot so to počeli včasih. Pozabljamo pa, da čisto nič več ni tako, kot je bilo včasih.
Torej, bodo potrebni novi prijemi, morda malo bolj demokratični od prepovedi in omejitev.

GL!

Adi
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S51AG » 28 Jul 2011, 20:22

s57u napisal/-a:Tona! Brez zamere vendar dokler ne boš naredil cca. 20.000 QSO na leto tega ne boš razumel.

Polde, S57U


Pozdravljen Polde!

Če velja ta letni limit, potem vejetno "tega" ne bom razumel nikoli. Za kaj takšnega nimam ne časa, še manj pa interesa. V radioamaterščini je na srečo še obilica drugih možnosti uživanja v hobiju, kot zgolj produciranje jako votlih zvez tipa 599 TU. Kvaliteta šteje, Polde, ne kvantiteta.

Instant pozdrav,

Tono, S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s50ld » 28 Jul 2011, 20:55

No da temo malo vrnem nazaj na prvotno ST0R stanje ... HI!

Danes sem lepo šel v APR in se postavil za postajo preveril ali je ST0R v zraku na klastru preko telefona ...

Ja postaja dela ...

Postavim se lepo na frekvenco 21.080 in čakam dokler ST0R ni oddal znak postaje in TU ST0R UP ...

Nastavim split in gremo počasi 2x znak ...

In tako dokler mi ni vrnu S50LD 599 ... Jaz njemu 599 ST0R in tako lepo sem ga naredil ...

Pa sem tudi produkt instant CEPT produkcije ... HI HI ...

Je pa stvar taka, da imam ob sebi zelo dobre mentorje in so me naučili nekega reda in ko me že zelo zelo zelo zasrbijo prsti da bi stisnu F4 in oddajal svoj znak v nedogled se spomnim na S55O in S56ZAB kako sta me učila ... in lepo prst umaknem s tipke in poslušam poslušam poslušam ...

Tako da ... kar bomo sami storili z vzgojo novih operaterje tako pa bomo imeli ...

Sicer pa še vedno obstaja N klasa ... ;)

Na pa sem spet off topic ...
s50ld
 
Prispevkov: 258
Pridružen: 25 Feb 2009, 13:43
Kraj: LJ/SG

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a s55oo » 29 Jul 2011, 21:48

Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

Re: Južni Sudan ST0R

OdgovorNapisal/-a S50U » 21 Feb 2012, 20:08

s53v napisal/-a:(Južni Sudan)


Z8 ... http://www.arrl.org/news/view/republic- ... ned-prefix

CUL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

Prejšnja

Vrni se na Ekspedicije in DX

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov