T6JC

Najava ekspedicij - domace in tuje, Pile up, DX-anje, IOTA, IOCA, Ligthouse, Field day, ...

Moderator: S55DX

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a s57j » 07 Maj 2011, 16:18

Živ!

Evo mene spet.
Včeraj je bil peklenski dan, do desetih zvečer nisem sezul škornjev. Na radio niti pomislil nisem.

Prav je, da napišem še začetek zgodbe.
Kot že rečeno, sem na licenco čakal dva meseca. Major Kozlowski mi je poslal pdf samo tri dni pred odhodom. Ker sem že izgubil upanje, da bom licenco dobil, sem se pripravljal na morebitno uporabo radia, ki ni narejen za amatersko dejavnost.
Slika
Opremo, material in osebno opremo smo oddali deset dni pred odhodom, na letalo smo smeli/morali vzeti samo osebno zaščitno opremo in nahrbtnik z 10 kg opreme, ki naj zagotovi vsaj en teden preživetja (spalna vreča, perilo, pribor za osebno higieno). Ker bi bilo s tistim radijem zelo težko delati amaterske zveze (predvsem predolg čas prehoda iz oddaje na sprejem), sva z Mitjem takoj začela iskati primerno majhno/lahko postajo, napajalnik in ostali pribor. Sam imam IC-730, ki je majhna, ampak ne dovolj. Mitja ima FT-897 D, ki pa tudi nima CW filtra. Nazadnje je Mitja dobil postajo IC-706 MK IIG, ki mu jo je posodil Anton, S51I. Anton, hvala za postajo. Zelo dobro dela, čeprav je brez CW filtra težko. S sabo imam ventilator od računalniškega napajalnika, ki postajo zelo dobro hladi, da jo skoraj zebe. Mitja je dal svoj »svičer«, ki lahko da 30 A moči, jaz pa sem pripravil žico in dipole ter miniaturno ročico za elektronski taster. To opremo smo si razdelili v nahrbtnike in, kot slišite, uspešno prinesli na lokacijo. Med razkopavanjem nahrbtnika in postavljanjem setupa, se je odlomila ročka na tasterju in odtrgal komandni kabel. Sodelavec Klemen je zaradi miniaturnosti porabil kar nekaj časa, da je prilotal žičke nazaj na prava mesta. Novo ročko sem »izumil« kar iz plastičnega jedilnega pribora. Ročka za elektronca je tako uspešno oddelala dva dni pile-upov.
Slika

Fantje so skonstruirali in v delavnici izdelali še zanimivo, meter dolgo palico za ozemljitev postaje.
Slika

Slika

Danes smo si vzeli nekaj ur prosto, da smo pospravili šotor saj dobimo še šest sostanovalcev, da uredimo in pripravimo nekaj slik za pošiljanje domačim itd. Mitja je ravnokar usposobil postajo za PPSK 31 in že ima narejeno prvo zvezo. Jaz pa mogoče zvečer spet na 14 v peklenske Pile upe. Na žalost še ni nič z antenami za ostale bande, EZ Wire pa ima po postavitvi na višje podstavke prevelik SWR tudi na bandih, kjer je prej še nekako delovala.
Slika

LP v SLO Janez, T6JC
Slika

p.s.:
Redko vidimo kako rastlino, še posebej tako lepo rožico, ki se muči
obstati v kamenju!
Slika
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S53F » 07 Maj 2011, 19:35

Janez tnx for new one on 20m cw, upam, da še Mitjo ujamem na kakšnem digi mode. Želim vama vse naj v T6, pa da se še slišimo.
73 de Vinko, S53F
Uporabniški avatar
S53F
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Nov 2005, 18:48
Kraj: Črnomelj

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a s57x » 07 Maj 2011, 22:02

Janez, 250Hz filter ti komot posodim, samo povej, kako ti ga dostavim.

Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S55DX » 08 Maj 2011, 09:29

Janezovo zadnjo objavo sem opremil s slikami, ki mi jih je poslal po mailu.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S51U » 08 Maj 2011, 21:28

Hvala za QSOte Janez, rabil pa bi te na 21 in 24

.......predvsem pa pazi nase tam dol !
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a s57j » 11 Maj 2011, 18:58

s57x napisal/-a:Janez, 250Hz filter ti komot posodim, samo povej, kako ti ga dostavim.

Jurij, s57x


Zivjo, Jura!

Tokrat sem v mednarodni internetnici in zato ne bo sumnikov.
Ce se hoces znebiti svojega CW filtra, ga kar tam v Idriji vrzi v smeti, vsaj dodatnih stroskov ne bos imel, hi. Verjetnost, da bi ga jaz tukaj dobil je manj kot 5 %, ne splaca se niti poskusiti. Vseeno najlepsa hvala za dobro voljo in tvojo ponujeno pomoc.

Najpogosteje izrecen stavek/fraza tukaj je: To je Afganistan in ne Slovenija ali Evropa.

Zdaj ze skoraj poznava postajico in tako zdaj lepo deluje tudi v DIGI nacinu. Mitja se pridno trudi z DIGI delom.
Ampak CW je vseeno Kraljica radioamaterskih komunikacij, ni kaj.
Casa in predvsem volje za ureditev provizoris postavljenih anten ni, dokler imava dovolj dela na 14 in 18 MHz raje cakava na boljse case.
Hrup tukaj je konstanten podnevi in ponoci. Klima naprava v sosednjem sotoru ima glas kot kak nizko leteci reaktivec. Ko pridem domov, bom sel najprej za cel dan v globoki hladni gozd poslusat tisino in dihat zrak brez prahu.

Lep pozdrav v daljnjo Slovenijo Janez, T6JC
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S57PM » 11 Maj 2011, 19:14

Pozdravljeni,

no, pa je aktiven tudi DIGI :)

S53F, Vinko, uspelo je, kolikor se mi zdi, ni bilo potebno prevec truda :)
S57S, Sandi, v prvi relaciji sem te slisal odlicno. Ko si "prikuril", si bil pa zelo "konkreten" :)
73 de Mitja S57PM
S57PM
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 03 Maj 2005, 07:45
Kraj: Ljubljana

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S57Q » 13 Maj 2011, 16:14

Če se bo Mitja dogovoril v ZRS QSL biroju, gredo morebitne buro QSL-ke preko njega.


Včasih bi pa le bilo dobro,če si član kakšne "organizacije", za borih 40 EUR članarine !?
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a s57j » 13 Maj 2011, 16:57

Zivjo,Tone!

Borih 40 ali bogatih 40 evrov ni noben problem, ce bi bila organizacija, ki dela radioamaterjem dobro. Dokler nam dela skodo, pa ni debate To je stvar principa, ne pa denarja. Tisoci svetovnih amaterjev ne potrjujejo zvez preko biroja, jaz pa sem zagotovil dve moznosti. LoTW te kosta samo mesecno placilo interneta, ki pa ga tako ali tako imas narocenega zaradi tisoc drugih razlogov, kot je radioamaterstvo. In ce jaz posiljam direktne kartice tistim, od katerih jih zelim dobiti, naj enako delajo tudi drugi. Reciprocnost, in prav nobenega obcutka slabe vesti.

Pa lep pozdrav v Slo
Janez, T6JC (S57J)


S57Q napisal/-a:Če se bo Mitja dogovoril v ZRS QSL biroju, gredo morebitne buro QSL-ke preko njega.


Včasih bi pa le bilo dobro,če si član kakšne "organizacije", za borih 40 EUR članarine !?
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S52DD » 13 Maj 2011, 22:07

Pozdravljen Janez, še enkrat. Vidim, da zdaj bereš tale naš forum. Sem ti prej že pisal na tvoj osebni mail naslov, pa si verjetno prezaseden, da bi ga redno prebiral. Danes sem bil skupaj z Jožefom V. v KR, zaradi čvarka, hi. :wink: Malo sva tudi o tebi in delu podebatirala. Včeraj pa s Poldetom prav tako. Povej če že veš konkreten datum vrnitve, vem pa da se bo malo zavleklo, vsaj Jožef mi je tako povedal. Vem pa, da nisi slabe volje zaradi tega, hi. Vesel sem bil vsake zveze, ki sva jo naredila, hvala še enkrat. :D Kot sem že rekel, te QSL-ka že čaka. Mimogrede, danes sem delal tudi z Mitjo na 14/SSB, vsaj mislim tako, slišat je bilo DD, lahko pa da se motim ker je bilo veliko drugih DDDDD, hi. Rusiii pa zabijajo tudi do 30+ hi. Ni se dalo dobro razumet. Evo, zaenkrat toliko, samo da te pozdravim. Online-log bo v kratkem na Internetu, super in hvala, danes sicer še ni delovalo. Bo pa Polde uredil. Pazi nase, glavo nizko drži, rezerve ni, hi. Še enkrat, celi ekipi vse najboljše in na svidenje kmalu.
Dušan, S52DD
Uporabniški avatar
S52DD
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 14 Maj 2009, 18:53
Kraj: Brežice

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S57PM » 14 Maj 2011, 09:49

Dusan, slisal sem te ene 3 krat, dal raport ... tvojega nisem sprejel, tako da nisi v logu.
73 de Mitja S57PM
S57PM
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 03 Maj 2005, 07:45
Kraj: Ljubljana

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S52DD » 15 Maj 2011, 16:42

Ja, sem te slišal, vrnil raport, vendar so me Rusi pokrivali. Nisem vključeval ojačevalca, samo solo postaja. Nič hudega Mitja, pa drugič. Čeprav imam T6 delan na vseh bandih in vrstah dela, je pa res čisto nekaj posebnega, ko delaš z nekom, ki ga osebno poznaš, hi. Lepo se imejta, pazite se in se varno vrnita, samo to je važno.
Dušan, S52DD
Uporabniški avatar
S52DD
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 14 Maj 2009, 18:53
Kraj: Brežice

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S54G » 15 Maj 2011, 19:23

HI Janez !!

Že nakaj let ti razvrščam tvoje kartice v predalček DRG.
Predalček prazni S57U. Verjamem, da kartice tako tudi dobiš.
Četudi ne plačaš niti enega centa bodo vse prispele kartice
za T6JC razvrščene v predalček DRG ali pa v kakšen drugi
klubski predalček - po tvoji želji.
Ne vem kakšno škodo delam radioamaterjem.

73

Miloš - S54G
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a s57j » 16 Maj 2011, 18:19

S54G napisal/-a:HI Janez !!

Že nakaj let ti razvrščam tvoje kartice v predalček DRG.
Predalček prazni S57U. Verjamem, da kartice tako tudi dobiš.
Četudi ne plačaš niti enega centa bodo vse prispele kartice
za T6JC razvrščene v predalček DRG ali pa v kakšen drugi
klubski predalček - po tvoji želji.
Ne vem kakšno škodo delam radioamaterjem.

73

Miloš - S54G


Pa je res treba vsako temo zapackat.

Milos, res dobivam nekaj kartic. Nisi pa napisal, da ze 7 let nisem POSLAL niti ene Qslke preko vasega biroja. Tako si ustvaril lazen vtis, da kljub neplacevanju normalno uporabljam ZRS QSL Biro.

Moja zelja je torej: NE ZELIM prejeti nobene T6JC qslke preko ZRS QSL Biroja v nobenem predalcku, niti nobene poslati. Na vsako morebitno T6JC kartico, ki pride v tvoj biro, lepo udari stampiljko: NOT MEMBER OF QSL BIRO in jo poslji nazaj. Ce take stampiljke nimas, jo bom jaz dal narediti in ti jo dostavim.

Na tvoje vprasanje o skodi pa tole:
Ce podpiras izenacenje operaterjev A z E razredom, znizevanje znanj za opravljanje izpitov, laganje o placevanju IARU clanarine, izdelavo ZRDE-ja... si lahko odgovoris sam.

LP Janez, S57J
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: T6JC

OdgovorNapisal/-a S54G » 16 Maj 2011, 20:20

HI Janez,

Se ti iskreno opravičujem, če sem nenamerno ustvaril lažen vtis.
Res nisi poslal preko našega (napisal si tudi mojega) biroja, zadnjih
7 let niti ene kartice.

Tema je T6JC.
Pa so bile omenjene kartice za T6JC in biro.
Ne razumem pa, kaj ima s tem opraviti kar si napisal:
"Izenačevanje operaterjev A z E razredom.
Zniževanje znanj za opravljanje ispitov.
Laganje o plačevanju IARU članarine.
Izdelavo ZRDE-ja ........ "
Samo o karticah in biroju govorim.

Željo ti seveda uresničim,le da "naš" biro že nekaj časa
ne pozna "NOT MEMBER OF QSL BUREAU".
Vsak radioamater lahko prejme na biro zanj prispele kartice,
če mi seveda sporoči, kam naj mu jih dostavim.
Tako imam le štampiljko "HE IS REJECTING CARDS
RECEIVED IN S5 BUREAU",
seveda, če si s tem zadovoljen.

Zdi pa se mi samoumevno, da pa pošiljanje kartic ni zastonj.
Potrebno je plačati ali pa dobiti sponzorja.

73 GL

Miloš
S54G
 
Prispevkov: 128
Pridružen: 22 Okt 2008, 11:51

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ekspedicije in DX

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov