50-letnica SAC - Scandinavian Activity Contest 2008

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

50-letnica SAC - Scandinavian Activity Contest 2008

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Avg 2008, 12:01

Scandinavian Activity Contest 2008 je vsak tretji polni vikend v septembru (CW) in vsak četrti polni vikend v septembru (SSB) od 1200 UTC v soboto do 1200 UTC v nedeljo. Letos je 50-letnica tekmovanja in bodo izdane še posebne diplome:
Special Contest Anniversary Diplomas

For this special occasion, SSA as organizers of the contest will in addition to the traditional award and plaque
program, also present three Special Contest Anniversary Diplomas:

GOLD – For participants who manage to contact 50 Scandinavian stations on 5 Bands, totally 250 contacts.
SILVER – For stations who manage to contact 250 Scandinavians stations totally, regardless of band.
BRONZE – For stations who manage to contact 50 Scandinavian stations totally, regardless of band.
The diplomas will be issued for each section, CW and SSB respectively.


Več o pravilih in logih je na voljo tule: http://www.sk3bg.se/contest/sacnsc.htm
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2456
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: 50-letnica SAC - Scandinavian Activity Contest 2008

OdgovorNapisal/-a S51DX » 21 Avg 2008, 18:41

Ja, kar naj imajo 50-letnico - diplom ne pošiljajo,
nekaterim tudi manjkajo plakete za nekaj let nazaj.
Čista neumnost delati v neresnem tekmovanju.
Četudi se smatrajo za "hernfolk" so šlampači, da jih ne najdeš zlepa.
Tako da, hvala lepa SAC v katerikoli obliki...

de Janez S51DX
CW rules!
S51DX
 
Prispevkov: 59
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:03

Re: 50-letnica SAC - Scandinavian Activity Contest 2008

OdgovorNapisal/-a S57DX » 26 Avg 2008, 17:10

SAC – Pa še malo anti reklame!
SAC tekmovanje je že nekaj let v globoki krizi, katero pa organizatorji očitno nočejo prepoznati! Za povrh pa letos še reklamirajo 50. letnico tekmovanja in vabijo k udeležbi!
V tem tekmovanju sem delal zadnjih nekaj let, od sedaj naprej pa skoraj sigurno ne bom več sodeloval. Namreč, v čem je problem?
Resno sem sodeloval in zmagal v letih 2004, 2005 in 2006 (delal sem tudi 2007, vendar še ni rezultatov). Diplomo in plaketo sem dobil samo za leto 2006, ko so organizatorji bili Danci – EDR (bravo EDR). Za ostala leta pa nič! Kljub občasnemu opozarjanju sem od ostalih organizatorjev dobil samo »prazne« obljube in »prozorne« odgovore! Še posebej bi lahko izpostavil odgovore Švedov, ki ne samo da so bili »prozorni« temveč tudi skrajno arogantni... Toliko o resnosti tekmovanja in organizatorjev. Seveda moram tukaj izvzeti Dance – EDR, ki so svoje izpolnili, in prav tako Fince - SRAL , ki so bili organizatorji lansko leto in jim še ne smem ničesar očitati (čeprav še ni rezultatov).
Naravnost smešno je sodelovati v tekmovanju, kjer organizatorji ne držijo obljub. Kakšno tekmovanje pa je to, da udeležencem že leta niso bile poslane nagrade? Še bolj smešno pa je, da letos delajo veliko reklamo in vabijo k sodelovanju??? Sam poznam kar nekaj uveljavljenih tekmovalcev, ki jih v tem tekmovanju že lani ni bilo več. No, letos tudi mene ne bodo več slišali.
In seveda, če se bo le dalo, bom našel način, da jim naredim anti reklamo! In to z veseljem!
Tole isto pisemce bom seveda prevedel v angleščino in ga bom poslal vsem štirim organizatorjem (da se nekomu ne bo treba truditi in to pošiljati na Švedsko). Mogoče se bo pa kaj premaknilo (ali pa bodo Švedi še naprej zganjali aroganco?)?
73 de S57DX
S57DX
 
Prispevkov: 263
Pridružen: 19 Jan 2005, 21:25
Kraj: VRHNIKA

Re: 50-letnica SAC - Scandinavian Activity Contest 2008

OdgovorNapisal/-a s52w » 26 Avg 2008, 22:27

Hvala obema na opisu stanja v SAC tekmovanju. Ker me zaradi pomanjkanja časa vse bolj zanimajo kratka tekmovanja ala RDX, EUHFC, UBA, FD-ji..., sem letos nameraval oddelati SAC. Skandinavce sicer zelo cenim, ampak če je tako, si ga naj oddelajo sami med sabo.
Zelo hvaležen bi bil še za kakšen INFO, če je še kakšen organizator tekmovanja podoben SAC-u, da se ne bi preveč čudil kje so rezultati, diplome…

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov