EUHFC

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

EUHFC

OdgovorNapisal/-a YT1BX » 05 Avg 2007, 12:46

Pozdravljeni,
letos sem se (končno) udeležil EUHFC in uporabljal CT. Zanima me, če obstaja program s katerim bi lahko obdelal log, ki ga naredi ct, torej .bin ali .log - vpišem frekvenco, obračunam točke ter ga pretvorim v cabrillo? Al' bom pa moral vse ročno :-?
Uporabniški avatar
YT1BX
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Feb 2006, 00:25
Kraj: Niš, KN03XH

Re: EUHFC

OdgovorNapisal/-a s57ad » 05 Avg 2007, 16:47

YT1BX napisal/-a:Pozdravljeni,
letos sem se (končno) udeležil EUHFC in uporabljal CT. Zanima me, če obstaja program s katerim bi lahko obdelal log, ki ga naredi ct, torej .bin ali .log - vpišem frekvenco, obračunam točke ter ga pretvorim v cabrillo? Al' bom pa moral vse ročno :-?


CT zna napraviti Cabrillo datoteko (če si uporabljal kakšno od zadnjih verzij programa). Če nisi uporabljal vmesnika za krmiljenje postaje, v dnevniku žal ne bo frekvenc (razen, če si jih beležil - tedaj jih lahko vneseš ročno).

Ne sekiraj se za izračun točk, ker program za obdelavo izračuna pravilni claimed score.

Če nimaš CT 10.*, lahko downloadaš s K1EA strani (link boš našel na EUHFC strani, pod software). Lahko pa downloadaš program LM (nemški) ter CT .ALL datoteko uvoziš vanj kot tekstovno, izbereš EUHFC, pa ti bo program, med ostalim, izračunal tudi score. Žal linka na LM program ne vem na pamet...Uporabi Google, pa ga boš našel, :)

73 Mirko, S57AD
(EUHFC log checker)
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a YT1BX » 05 Avg 2007, 19:50

s57ad napisal/-a:CT zna napraviti Cabrillo datoteko (če si uporabljal kakšno od zadnjih verzij programa). Če nisi uporabljal vmesnika za krmiljenje postaje, v dnevniku žal ne bo frekvenc (razen, če si jih beležil - tedaj jih lahko vneseš ročno).


Uporabljal sem CT DOS verzijo, pa ne verjamem da je 10.* . Potem sem ta bin file prekopiral v mapo kjer se nahaja CTwin v.10.03.002 in ga dvignil, pa nisem našel v seznamu tekmovanj EUHFC. Na žalost nimam CAT sistem, zato pa sem zadnji dve številki pred piko pisal poleg datuma licence in sem jih potlej vnesel ročno - oči so mi padle ven :o , HI. Skupaj z LM-om sem nekako uspel izračunati število točk

Ne sekiraj se za izračun točk, ker program za obdelavo izračuna pravilni claimed score.


Se sploh ne sekiram/dvomim v obračun točk, sicer ne bi niti sodeloval v tekmovanju, kajne :wink: ?

Hvala za pomoč, pa se še kaj slišimo (mogoče tudi vidimo )
LP
Uporabniški avatar
YT1BX
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Feb 2006, 00:25
Kraj: Niš, KN03XH

N1MM

OdgovorNapisal/-a S53U » 06 Avg 2007, 07:31

Uporabljal sem N1MM (free program) brez problemov. Včasih sem uporabljal TRlog tudi BP. Mislim, da boš moral vnašati ročno, LP.
73 de S53U (exS53QD), Branko.
S53U
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2003, 12:59
Kraj: Janžev vrh


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov