Rezultati KVP 2005

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

OdgovorNapisal/-a S57XX » 29 Dec 2005, 07:34

s57l napisal/-a:pozdrav

...
torej delas lahko, uvrscen pa ne mores biti.
...



Žalostno :cry: ...

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Rezultati KVP 2005

OdgovorNapisal/-a s54v » 29 Dec 2005, 09:45

se pridružujem Adiju, ko je nekje zapisal IDEM :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Dec 2005, 10:45

Pozdravljeni!
Pa sej to ste vsi prej vedli. (pravila ste si prebrali a ne)
Lahko pa gremo korak naprej in na ZRS naslovimo predlog, da se KVP odpre tudi drugim tekmovalcem.
Naj se v predloge za konferenco v 2006 doda še to, da se KVP odpre za vse, in bomo videli, ali bo zadeva izglasovana.
Tako, da se malo naredi še v konstruktivno smer, ne pa da se samo joka HI.
Kaj pravite ?

lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S57D » 29 Dec 2005, 12:07

Še moje skromno mnenje: KVP bi moral biti tipa OPEN, tako za člane, kot nečlane. V bistvu bi moral biti organizator vesel vsake postaje, ki tekmuje v omenjenem tekmovanju, neglede na članstvo. Na tak način se samo manjša aktivnost, saj z "omejenimi" pravili tekmovanje za marsikaterega radioamaterja, ki ni član ZRS ni zanimivo. Coubertainov izrek "Važno je sodelovati, ne zmagati!" pa težko prenesemo tudi na radioamaterščino, saj verjamem da si želijo (in so tega tudi sposobni) zmage tudi nečlani ZRS.
Kot dolgoletni član ZRSja nimam nič proti temu, da se v tekmovanju upoštevajo za uvrstitev tudi rezultati nečlanov. Sicer se mi zdi, da sem na LEI zasledil tudi komentarje, da si lahko nečlani organizirajo svoje tekmovanje, vendar tako razmišljanje posledično spet privede do delitev, ki pa si jih (in v to verjamem) ne želimo. Navsezadnje smo vsi radioamaterji, delimo si zrak katerega dihamo in frekvence na katerih delamo, ne glede na članstvo v ZRS.
Lahko pa se seveda tudi motim.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a S57XX » 29 Dec 2005, 13:17

s55o napisal/-a:...
Pa sej to ste vsi prej vedli.
...


Že razmišljati v tej smeri, je malo mem - da ne rečem kaj drugega. Glede pisanja na ZRS (tisti, ki se jim to še da) pa pazite, da bo šla zadeva preko kluba - član ZRS-a je klub (kljub drugačnim predlogom). Pa še to je vprašanje, kaj bo upoštevano.

Tako pač je ...


LPJ
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a s55o » 29 Dec 2005, 16:07

Jure sej veš, kako sem mislil no :)
Da ne bo ovinkarjenja, tudi meni ustreza, da bi bili na lestvici vsi tekmovalci.

Pritrjujem pa tvojemu predlogu, da je potrebno vse stvari oz predloge poslati preko kluba. Sedaj če bo predlog dan in bo večina klubov za, bo lahko že po konferenci 2006 zadeva spremenjena in potem bi moralo biti v redu.

Je pa res, da nekateri temu nasprotujejo.

Lep dan pa lepe praznike.
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s57x » 29 Dec 2005, 17:20

Fantje, ne slepomišimo!
priznam, nisem prebral dobro osme točke. Prva mi je povedala čisto zadosti. ali ni bil prvi predlog novega KV ministra prav OPEN ZRS? In smo ga nagradili z aplavzom??
Kaj pa, če sestavljalec ni prišel do osme točke?

Organizator tekmovanja je Zveza radioamaterjev Slovenije (ZRS). V tekmovanju lahko sodelujejo slovenski radioklubi (klubske postaje) in operaterji (osebni operaterji), ki imajo veljavno dovoljenje za uporabo radijske postaje.

To zgoraj pravi prva točka, ki naj bi v bistvo povedala, zakaj gre pri vsej stvari.
Veljavno radijsko dovoljenje in članstvo nista povezana. Kako je komisija preverjala veljavnost radijskih dovoljenj?

Kot član ZRS in udeleženec tekmovanja prosim najkompetentnejše subjekte, da mi jasno razložijo in raztolmačijo, zakaj je prišlo do neskladjav pravilih.

Ne mi zameriti, že zamenjava komisije po tekmovanju in vzroki za odstop stare, me ne navdajajo z nič kaj dobrimi občutki.

Končno, morda bo več koristi, če se v tako lepem številu pojavimo v kakšnem drugem tekmovanju...

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55m » 29 Dec 2005, 22:25

Razočarali so me vsi po vrsti, od novega predsednika (oprosti Ivo-nič osebnega) do KV in UKV managerjev, ki podpirajo takšen beden odnos naše zveze do nečlanov. S takšnim odnosom do naših HAM "brez-zveznih" prijateljev jih nikoli več ne bo nazaj. Sam sem član zveze verjetno samo še zato, ker se čutim dolžnega odgovarjati na QSL kartice po starem načinu, nisem pa nor, da bi zato plačeval večjo kotizacijo kot člani.
Edino zdravilo bo popolna zamenjava vseh, skupaj s sekretarjem, s takšnimi, ki bodo delovali v duhu dobrih odnosov tudi z drugače mislečimi.
Prvič po 25-tih letih me je sram, da sem član takšne druščine. :oops:

P.S.

A je tudi na RIS nečlanom prepovedano?
A bomo sosede Italijane, Hrvate ter Avstrijce skupaj z Madžari nagnali z RIS-a, ker niso člani ZRS?

Srečno novo leto 2006 ZRS, z željo, da bi te v tem letu srečala pamet, kjerkoli se že skriva.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s57j » 30 Dec 2005, 10:30

s55m napisal/-a:P.S.

A je tudi na RIS nečlanom prepovedano?
A bomo sosede Italijane, Hrvate ter Avstrijce skupaj z Madžari nagnali z RIS-a, ker niso člani ZRS?

Srečno novo leto 2006 ZRS, z željo, da bi te v tem letu srečala pamet, kjerkoli se že skriva.


Živjo, Adi!

Tokrat so tvoje skrbi popolnoma odveč. Pri polni zavesti in kolikor toliko zdravi pameti ti zagotavljam, da niti za trenutek nisem pomislil na to, da bi se udeležil RIS ali kake druge stvari, ki jo organizira vaša organizacija. Pa še kake tri Nečlane poznam, ki mislijo popolnoma enako.

Srečno 2006!

Janez, S57J
Janez
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

OdgovorNapisal/-a S53RM » 30 Dec 2005, 10:39

s55m napisal/-a:Razočarali so me vsi po vrsti, od novega predsednika (oprosti Ivo-nič osebnega) do KV in UKV managerjev, ki podpirajo takšen beden odnos naše zveze do nečlanov. S takšnim odnosom do naših HAM "brez-zveznih" prijateljev jih nikoli več ne bo nazaj. Sam sem član zveze verjetno samo še zato, ker se čutim dolžnega odgovarjati na QSL kartice po starem načinu, nisem pa nor, da bi zato plačeval večjo kotizacijo kot člani.
Edino zdravilo bo popolna zamenjava vseh, skupaj s sekretarjem, s takšnimi, ki bodo delovali v duhu dobrih odnosov tudi z drugače mislečimi.
Prvič po 25-tih letih me je sram, da sem član takšne druščine. :oops:

P.S.

A je tudi na RIS nečlanom prepovedano?
A bomo sosede Italijane, Hrvate ter Avstrijce skupaj z Madžari nagnali z RIS-a, ker niso člani ZRS?

Srečno novo leto 2006 ZRS, z željo, da bi te v tem letu srečala pamet, kjerkoli se že skriva.


Kaksen odnos pa imajo neclani do nas in do ZRS?

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a S53RM » 30 Dec 2005, 10:45

zz

No, sem bil prepozen. S57J je ze vse povedal in razlozil, pa nisem pravocasno prebral.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a S57Q » 30 Dec 2005, 12:29

Nekaterim se je pa ZRS res hudo zameril.

V NM na RIS pa vseeno lahko pridete - Matjaž & co. so vedno zanimivi.
Sicer pa imamo ZRS tak, kot smo si ga naredili (eni več, eni manj, eni nič).
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s56a » 30 Dec 2005, 14:06

Jaz sem S53MV poslusal v LJ, DL, YU6 in tudi v NM z veseljem bom!

Pri ZRS bo treba pocakati na spremembo glavnega operativca.

LP MMM YU1/S56A
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Dec 2005, 15:18

s56a napisal/-a:Jaz sem S53MV poslusal v LJ, DL, YU6 in tudi v NM z veseljem bom!

Pri ZRS bo treba pocakati na spremembo glavnega operativca.

LP MMM YU1/S56A


No, vsaj enkrat v letu 2005 se popolnoma strinjam s teboj Mister Magister.

Sine in ostali "boljševiki" :) :
Sploh me ne zanima, kakšen odnos imajo nečlani do zveze.
To je njihov odnos in ne moj.
Nekateri v ZRS lobiju si pač lastite vse pravice in ne glede na mišljenje in predloge ostalih delate po svoje.
"Krivi smo mi!"
Kar tako naprej, pa boste tudi v sanjskem teamu tekmovali in se šli amaterščino sami s seboj.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Dec 2005, 15:25


Živjo, Adi!

Tokrat so tvoje skrbi popolnoma odveč. Pri polni zavesti in kolikor toliko zdravi pameti ti zagotavljam, da niti za trenutek nisem pomislil na to, da bi se udeležil RIS ali kake druge stvari, ki jo organizira vaša organizacija. Pa še kake tri Nečlane poznam, ki mislijo popolnoma enako.

Srečno 2006!

Janez, S57J


A se ti je zdelo, da skrbim za Vas? :o
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov