Rezultati KVP 2005

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

OdgovorNapisal/-a S57Q » 30 Dec 2005, 16:41

Ko bo šel "glavni operativec" (in še kdo z njim) v penzijon, imamo možnost, da kaj natuhtamo. Ampak spet smo to MI.
Jaz plačujem članarino, da bo mirno prijadral na cilj.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

OdgovorNapisal/-a s57ad » 30 Dec 2005, 17:21

s56a napisal/-a:
Pri ZRS bo treba pocakati na spremembo glavnega operativca.

LP MMM YU1/S56A


...in stvari se bodo uredile same po sebi? :-O
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S53RM » 30 Dec 2005, 21:38

s55m napisal/-a:
s56a napisal/-a:Jaz sem S53MV poslusal v LJ, DL, YU6 in tudi v NM z veseljem bom!

Pri ZRS bo treba pocakati na spremembo glavnega operativca.

LP MMM YU1/S56A


No, vsaj enkrat v letu 2005 se popolnoma strinjam s teboj Mister Magister.

Sine in ostali "boljševiki" :) :
Sploh me ne zanima, kakšen odnos imajo nečlani do zveze.
To je njihov odnos in ne moj.
Nekateri v ZRS lobiju si pač lastite vse pravice in ne glede na mišljenje in predloge ostalih delate po svoje.
"Krivi smo mi!"
Kar tako naprej, pa boste tudi v sanjskem teamu tekmovali in se šli amaterščino sami s seboj.


Veseli me, da obstajajo tudi taki z naprednimi idejami, ki niso v ZRS lobiju (ali taksna stvar sploh obstaja?) in celo krivdo za stanje v ZRS prevzemajo nase.
Ce si pozabil: strinjal sem se z dogovori, ki smo jih sprejeli v Nemcavcih na sestanku. Bil sem razocaran, ker teh sklepov niso upostevali na UO. Zaradi tega ne bom izstopil iz ZRS. Poizkusil bom zbrati dovolj argumentov do naslednjega sestanka UO. Nekateri mi bodo pri tem celo pomagali. Po drugi strani pa ne bi pa po vsej sili lezel v r.. nekomu, ki ZRS-ja ne mara.
Za DT pa ne skrbi. Vsekakor si bomo nasli cilje, na poti do njih pa bomo uzivali.
Pa se to, ZRS ni Arci in ni samo QSL biro pa tudi lobi ne.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Dec 2005, 23:48

Prav Sine. Kakor rečeš. 8)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a s56a » 31 Dec 2005, 10:53

S53RM> Pa se to, ZRS ni Arci in ni samo QSL biro pa tudi lobi ne.

Najmanj je zdruzenje radioklubov kot to diktira socrealisticna zakonodaja...

HNY 2006 de Mario, YU1/S56A, N1YU
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57S » 16 Jan 2006, 18:03

Šele danes sem si ogledal ''neuradne'' rezultate za KVP 2005 in seveda zamudil
rok za pritožbo. Toda vseeno bom kar tukaj na forumu zapisal naslednje:

1. Zanima me, zakaj ni v razvrstitvi ekipe RK Mežica, čeprav sem pravočasno oddal
prijavo ekipe?

2. Nekam veliko zvez je brisanih. Kje si lahko ogledamo UBN?

3. Kako se naj nekdo pritoži, do nekega 10. januarja, če pa sploh ne dobil UBN raporta?
Na podlagi česa?

Ker uradnih rezultatov še ni, predvsem pa, ker ni napaka RK Mežica, da ga ni
uvrščenega med EKIPE, upam, da se to še da pokrpati? Morda celo nismo edini,
ki smo ''izpuhteli''?

Upam, da bodo vsaj uradni rezultati objavljeni na intenetu po zgledu SCC, kjer vsi
lahko pogledamo v UBN raporte ostalih sodelujočih.

Žal je v Sloveniji kopica vrhunskih kontestarjev, ki si res ne zaslužijo kontestov, katerih tekmovalne komisije niso dorasle obdelavi poslanega gradiva.

73, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S57S » 17 Jan 2006, 11:25

73!

Danes sem še enkrat pregledal neuradne rezultate in videl, da poleg prijavljene ekipe z imenom: radioklub Mežica v rezultatih manjkajo še
naslednje, pravilno prijavljene ekipe:

CAB3, CAB6 ter Črna Prst! Skupaj manjkamo kar štiri ekipe!
Naključje ali šlamparija?

Dalje:
Izredno me moti zapisan stavek, da bodo vse UNIKATNE zveze brisane. V organizacijah normalnih kontestov je ponavadi takole:

UNIQUE QSO is defined as a QSO that does not appear in any other log. UNIQUE QSO's will NOT be deducted or result in any penalty and will count as legitimate QSO's assuming all other parameters are met.

Prevod gornjega teksta: (za tiste ki ne razumejo angleškega jezika)

UNIKATNA zveza je definirana kot zveza, ki se ne pojavi v nobenem drugem dnevniku. UNIKATNE zveze NE bodo odštete od rezultata ali
kakorkoli drugače negativno vplivale na kakršenkoli odbitek ter bodo
veljale kot pravilne zveze, vključno z vsemi ostalimi bonitetemi, ki jih takšne zveze prinašajo.

Ker pa so lahko unikatni znaki v resnici napačno sprejeti znaki, pravijo nadalje takole:

Log checking may reveal that a UNIQUE QSO is actually
a busted call sign. This contact will be treated as a BUSTED QSO in
accordance with the rules.

Prevod:
Pregled dnevnikov nam lahko razkrije, da je ta in ta UNIKATNA zveza pravzaprav napačno sprejet znak. Takšna zveza bo obravnavana kot NAPAČNO SPREJETA ZVEZA, v skladu s pravili.


Torej to, da nam pri rezultatu dopisujejo ''U'' za unikatne zveze, katere
potem tudi odštejejo je popolna svojevrstnost in pogruntavščina nove tekmovalne komisije. Če na plano prihaja s takšnimi idejami, res
ni dorasla temu. Ali nam vrnite staro komisijo, ali nam poiščite takšno, ki bo znala opravljati in zastavljati pravila, ki bodo vredna naših tekmovalnih izkušenj in katere pravila ne bodo omejevala napredno-tehničnih idej, ali pa v bodoče tekmujte samo še s kakšnimi dvajsetimi udeleženci. Bo šlo? Bo 2 uri dovolj?


73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a s58dx » 18 Jan 2006, 19:12

Živ :) ,
kje se da videtri začasne rezultate KVP-2005? :cry:
Saj jih ne najdem v rubrikah na Lei??? :evil:

Hvala vnaprej,

Nermin S58DX 8)
s58dx
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s57x » 18 Jan 2006, 19:56

s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s58dx » 18 Jan 2006, 22:29

Živ :) ,

hvala Jurij, kaj naj rečem :oops:( runda na naslednjem hamfestu :D ) , bilo je tako enostavno :evil:

Lp Nermin 8)
s58dx
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 21 Maj 2001, 01:00

OdgovorNapisal/-a s57x » 18 Jan 2006, 22:48

Ja, nič v zvezi s KVP ni več enostavno.
Glede kakšne runde na naslednjem hamfestu pa gotovo ne bo težav, morda kasneje, hi


73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s57ad » 21 Jan 2006, 16:27

S57S napisal/-a:73!

Danes sem še enkrat pregledal neuradne rezultate in videl, da poleg prijavljene ekipe z imenom: radioklub Mežica v rezultatih manjkajo še
naslednje, pravilno prijavljene ekipe:

CAB3, CAB6 ter Črna Prst! Skupaj manjkamo kar štiri ekipe!
Naključje ali šlamparija?

Dalje:
Izredno me moti zapisan stavek, da bodo vse UNIKATNE zveze brisane. V organizacijah normalnih kontestov je ponavadi takole:

UNIQUE QSO is defined as a QSO that does not appear in any other log. UNIQUE QSO's will NOT be deducted or result in any penalty and will count as legitimate QSO's assuming all other parameters are met.

Prevod gornjega teksta: (za tiste ki ne razumejo angleškega jezika)

UNIKATNA zveza je definirana kot zveza, ki se ne pojavi v nobenem drugem dnevniku. UNIKATNE zveze NE bodo odštete od rezultata ali
kakorkoli drugače negativno vplivale na kakršenkoli odbitek ter bodo
veljale kot pravilne zveze, vključno z vsemi ostalimi bonitetemi, ki jih takšne zveze prinašajo.

Ker pa so lahko unikatni znaki v resnici napačno sprejeti znaki, pravijo nadalje takole:

Log checking may reveal that a UNIQUE QSO is actually
a busted call sign. This contact will be treated as a BUSTED QSO in
accordance with the rules.

Prevod:
Pregled dnevnikov nam lahko razkrije, da je ta in ta UNIKATNA zveza pravzaprav napačno sprejet znak. Takšna zveza bo obravnavana kot NAPAČNO SPREJETA ZVEZA, v skladu s pravili.


Torej to, da nam pri rezultatu dopisujejo ''U'' za unikatne zveze, katere
potem tudi odštejejo je popolna svojevrstnost in pogruntavščina nove tekmovalne komisije. Če na plano prihaja s takšnimi idejami, res
ni dorasla temu. Ali nam vrnite staro komisijo, ali nam poiščite takšno, ki bo znala opravljati in zastavljati pravila, ki bodo vredna naših tekmovalnih izkušenj in katere pravila ne bodo omejevala napredno-tehničnih idej, ali pa v bodoče tekmujte samo še s kakšnimi dvajsetimi udeleženci. Bo šlo? Bo 2 uri dovolj?


73, Aleksander, S57S


Sandi, strinjam se z vsem, kar si napisal, bojim pa se, da tisti, katerim je pisanje namenjeno, ne berejo prispevkov na tem forumu.

Pred kratkim, natančneje 11. januarja, sem po E-pošti poslal dopis komisiji, v katerem sem jih opozoril, da se njihova načela, objavljena na KVP strani, bistveno razlikujejo od splošno uveljavljenih načel in prakse elektronske obdelave dnevnikov in kjer sem jih opozoril tudi na bistveno razliko med U (Unique) in B (Bad ali Busted) klicnimi znaki. Poleg tega sem jih opozoril, da je povsem nesprejemljivo brisati nekomu zvezo kot "ni v dnevniku korespodenta", če je korespodent znak spejel narobe (S550 namesto S55O, S50V namesto S50NV, S57AY namesto S51AY in podobno). Ročni navskrižni pregled vseh zvez, ki jih računalniški program označi kot"sumljive", oziroma take v katerih se podatki v dnevnikih ne ujemajo je bistveni del obdelave in je pri delu stare komisije zasedel 90% časa vse obdelave (v preostalih 10% je zajeto vse od vtipkavanja papirnih dnevnikov, pretvorbe dnevnikov v enotni format, izdelave podatkovnih baz do zaključne obdelave).

Stara komisija je 9.decembra 2005 soglasno odstopila iz načelnih razlogov in v trajanju mandata sedanjega KV managerja ne namerava nadaljevati z delom, sedanja pa nima potrebnih izkušenj za nalogo, ki jo je prevzela. Upam le, da bodo upoštevali pripombe, ki so jim bile poslane. Tisto, kar so objavili na KVP strani, je šlamparija, ki jo tekmovanje samo in tekmovalci ne zaslužijo in, ki bo sigurno vplivala na udeležbo v naslednjem terminu.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

Prejšnja

Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov