Nova KVP pravila?

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

Kolikokrat na leto si zelite KVP?

V jesenskem terminu.
2
5%
V jesenskem in spomladanskem terminu.
33
77%
Ne tekmujem v KVP.
8
19%
 
Skupaj glasov : 43

OdgovorNapisal/-a s57x » 22 Nov 2005, 22:03

Sine, si razumel, kaj sem hotel napisati?

Si se kdaj vprašal, zakaj vrsta odličnih tekmovalcev ne sodeluje v edinem S5 KV tekmovanju?

Sicer pa tako arogantno pisanje nikamor ne vodi!
Najprej se prepričaj, kdo je spreminjal propozicije - mislim, da ima za to komisija mandat, jaz nisem član nobene komisije. Zanimivo, tudi na teh straneh je padlo nekaj predlogov, kako popestriti to tekmovanje; kakšnega odziva nisem zasledil.
Sicer pa, bog vam požegnaj grozde pa kilovate, če brez teh ne gre. Naj živi magari pretrigancija!In naj vam bo zmaga sladka. Samo še naslov v Novicah- n.pr. Premagal jih je 200, se manjka.

p.s. ko boš dovolj dolgo v tem "poslu", boš tudi ti začel "preštevati", kdo je še in koga ni več!
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Nov 2005, 03:16

S53RM napisal/-a:P.S. If you don't want to win, nobody will stop you.


Druga stran tega je, za zmago je vse dovoljeno!

Tega se ni dalo veliko ugotoviti pri prvem pregledu KVP dnevnikov.

Upam na stevilno CAB udelezbo tudi ta vikend.
Pa ne spet samo LP na 80 m. Vsekakor assisted.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s55oo » 23 Nov 2005, 07:51

Saj ti CAB nic ne stejemo...za mult se ti pa s5x turist javi .)

73
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

OdgovorNapisal/-a S53RM » 23 Nov 2005, 08:26

S53RM wrote:

P.S. If you don't want to win, nobody will stop you.



Druga stran tega je, za zmago je vse dovoljeno!



Druga stran tega je to, da ko hoces zmagati v tekmovanju se hitro najde nekdo, ki misli, da je vse dovoljeno, da ti zmago prepreci.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a s57x » 23 Nov 2005, 09:44

Sine, glede na to, da si tisti p.s. napisal pod repliko mojemu pisanju, mi prosim pojasni, s čim JAZ preprečujem tebi (ali tvojemu klubu) zmago v KVP??
Da ne bo nesporazumov, prav malo mi je mar, kdo zmaga v KVP, če ste to tradicionalno vi, OK. Če komu to ni všeč, naj sestavi boljšo in večjo ekipo, mar ne?
Če ste si pomagali z grozdi pa telefoni, zaradi mene tudi s poštnimi golobi, kar je čutiti glede na tvojo reakcijo na dopolnitev pravil, je bilo seveda legalno in legitimno; glede na kvaliteto operaterjev ne dvomim, da ne boste zmagovali tudi v bodoče, tudi s peš tasterji in QRP. Zato tvoje (zapoznele) reakcije ne razumem. Vsekakor je globoko pod tvojim nivojem!!

73 Jura, s57x

p.s. Ali ne bi bilo primernejše, da eminentni operaterji pomagate narediti KVP zanimivejši?
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S53RM » 23 Nov 2005, 10:34

Zivijo Jura.

Ce ti nisi imel nic pri spremembi propozicij, potem seveda nisem mislil na tebe. Ker pa se mi zdi, da ni S52P edini avtor (za ostale pa ne vem) v zadnjem trenutku pred tekmovanjem sprejetih sprememb, ki so milo receno neargumentirane in grobo receno pisane direktno proti CAB, sem se obrnil kar na vse sodelujoce v tej debati.

73 Sine
S53RM
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 18 Maj 2001, 01:00
Kraj: JN76hd

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Nov 2005, 11:53

S53RM napisal/-a:Druga stran tega je to, da ko hoces zmagati v tekmovanju se hitro najde nekdo, ki misli, da je vse dovoljeno, da ti zmago prepreci.

73 Sine


Z Goranom, S52P sta imela dovolj casa v Davosu za poglobljen pogovor o KVP ZRS! Jaz sploh nisem opazil prepoved DXC ker mi se uporaba v KVP zdela brez pomena. Spostujem CAB organiziranost za KVP in bi bilo lepo, ce bi vec klubov poskusalo konkurirati. Saj 3 kot na UKV...

Upam, da so vasi uspehi v KVP ustrezno nagrajeni v lokalnem okolju? Vedno se spomnem YU4 postaj, ki so na vse kriplje poskusali zmagati v KUP SRJ. V CQ WW tekmovanjih jih ni bilo za slisati. Nekaj podobnega kot prisotnost ZRS v IARU...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57x » 23 Nov 2005, 14:51

Pri spreminjanju pravil KVP nisem imel prav nič. Prav vseeno mi je, kakšna so! Za razliko od nekaterih, ki morajo delati po diktatu, jaz preprosto ne sodelujem v raboti, ki mi ne ugaja, ali pa delam toliko časa, kot mi je všeč.

Sine, če se ti zdi, da so ta pravila naperjena proti vašemu klubu, se pritoži na pravi inštanci, ne na forumu! Saj veš, koliko pomaga nerganje tu gor.
Je pa sila smešno, da ste se morali posluževati asistence.
Da bi nihče drug ne znal uporabljati mreže v tovrstne namene, je tudi dvomljivo; vprašljiva je smiselnost tega početja. Morda se še kdo spomni prvih začetkov tega tekmovanja...in kaj se je vse počelo. Nekaterim so pač tudi tovrstne zmage sladke.

Še malo počakajmo, da dobimo še par novih občin, potem pa z malimi dopolnitvami sprejmimo predlog, ki ga je dal Bruno, S51M, upoštevamo želje velikih in malih...pa bomo imeli enkratno tekmovanje - takega si pač zaslužimo, mar ne?
Hja, v izogib vsakršnim dvomom bi morali seveda tekmovanje obvezno snemati, tudi slikovno, se razume!

p.s. koliko KVPjev bi odklofali namesto brezplodnega pisanja??
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55oo » 23 Nov 2005, 18:25

Jura pove: Si se kdaj vprašal, zakaj vrsta odličnih tekmovalcev ne sodeluje v edinem S5 KV tekmovanju?

Goran pove: Morda pa stari prdci ne upajo konkurirat? :oops:

73,
Goran ANDRIC, S55OO
Uporabniški avatar
s55oo
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 02 Avg 2001, 01:00
Kraj: Domzale

OdgovorNapisal/-a s57x » 23 Nov 2005, 19:09

Nisem napisal:....vrsta bivših...še vedno so odlični, slišal jih boš ta vikend!

Konkurirat? Težko je biti konkurenten v taki kategoriji!
Sicer pa, užaljeni fantje, ponovno pravim, tu gor ne bomo ničesar rešili.
Vse se ponavlja, še dobro, da smo na koncu vsi sila pametni

S tem zaključujem, sem le amater.

73 Jura, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S52DK » 23 Nov 2005, 20:53

Ojla!

To "prepucavanje" kaže na realnost odnosov v naši organizaciji. Res žalostno. Vsakdo je po svoje pameten, ko pa treba združiti to pamet pa.... Pa ne gre za tekmovanje, gre za to, kako znamo medsebojno komunicirati. Je že res, da "tastari" in "tamladi" ne gredo vedno najbolj skupaj, je pa spoštovanje vseeno etično in potrebno. Ne bom obtoževal nikogar, vendar besednjak naj bo našemu hobiju primeren. Pa brez zamere!!!
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Nov 2005, 00:42

s55oo napisal/-a:Jura pove: Si se kdaj vprašal, zakaj vrsta odličnih tekmovalcev ne sodeluje v edinem S5 KV tekmovanju?

Goran pove: Morda pa stari prdci ne upajo konkurirat? :oops:

73,


Ali pa zbezijo v QRP kategorijo :-) BTW spreminjanje propozicij SCC mednarodnih tekmovanj je veliko hujse kot KVP vrtickarska zgodba.
s56a
 

prdci

OdgovorNapisal/-a S53U » 25 Nov 2005, 09:07

Ti stari prdci S5500 te povozijo tudi ko bodo slepi :P

Sicer pa če hočeš koga zajebati, ga pač ne daš v log, ali ne!?

Ne glede na to, pa je tekmovanje zanimivo in naj ostane s takšnimi ali drugačnmimi pravili, mislim pa da bi bilo še bolj zanimivo, če bi se ga lahko udeleževali še nečlani ZRS. Z prepovedjo kaznujemo sebe ne njih!
73 de S53U (exS53QD), Branko.
S53U
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2003, 12:59
Kraj: Janžev vrh

OdgovorNapisal/-a s53cc » 25 Nov 2005, 09:14

Spreminjane pravil tekmovanja vsakih nekaj let je povsem nepotrebno, sploh če gre spreminjanje v smer omejevanja uporabe amaterskih tehničnih pripomočkov. Zadnje spremembe so prinesle prav to, če ni bil motiv sprememb še kaj drugega?

Tudi rezultate dosežene ob različnih pravilih je težje medsebojno primerjati, kar verjetno tiste, ki se v tekmovanju zgolj preštevajo niti ne gane. Nekateri pa se vseeno radi ozremo v rezultate preteklih let, si postavljamo nove cilje, zaključke, tehnične izboljšave...

Kar se mene tiče je bilo tekmovanje z občinami kot množilci, in zaporedno številko dosti boljše. Ne vem zakaj je bilo potrebno tekmovanje spreminjati in povzemati idejo nekega kluba o letnicah kot množilec?

Pravila morajo težiti tudi k lažjemu ugotavljanju kršenja le-teh. Brisanje zaporedne številke in prepoved uporabe PR/DXC prav gotovo ne prispeva k temu.

73 Boris, s53cc
s53cc
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 05 Feb 2002, 01:00
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Nov 2005, 10:00

Vsaka zveza v KVP bi lahko bila mnozilec pri sse 12 novih obcinah kar precej popaci koncne rezultate. Lahko bi uporabljali QRA lokatore in pike racunali na razdaljo. To bi dotoklo Domzalcane, ki niti mesto niso :-)

Strinjam se s CC, da je omejevanje tehnike s propozicijami neumno!
s56a
 

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov