ARRL DX CW 2022

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a s55m » 21 Feb 2022, 16:09

Predvsem zanimivo za Marka S50K.
Verjetno si imel kar veliko klicateljev in dvojnih zvez :)
Kar dva Američana sta te spotirala kot S5OK ) Na dalec izgleda vse v najlepsem redu, je pa zelo ponesrecen znak HI.
Tudi nam se je zgodilo, kliknes na spot, poslusas, slisis Marka, log te ne opozori na dvojno zvezo, poklices (Marko odgovori da ne izgublja casa s QSOB4), das raport in gres naprej.
Ampak saj ves, to se ti po moje velikokrat dogaja.
Drugace pa ste imeli S5 tekmovalci kar dobre signale na oni strani atlantika.
Hvala vsem 60tim za zveze in upam, da se kmalu spet slisimo.


73
Adi
(one of K1LZ)
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a S53K » 21 Feb 2022, 23:13

s55m napisal/-a:Predvsem zanimivo za Marka S50K.
Verjetno si imel kar veliko klicateljev in dvojnih zvez :)
Kar dva Američana sta te spotirala kot S5OK ) Na dalec izgleda vse v najlepsem redu, je pa zelo ponesrecen znak HI.
Tudi nam se je zgodilo, kliknes na spot, poslusas, slisis Marka, log te ne opozori na dvojno zvezo, poklices (Marko odgovori da ne izgublja casa s QSOB4), das raport in gres naprej.
Ampak saj ves, to se ti po moje velikokrat dogaja.
Drugace pa ste imeli S5 tekmovalci kar dobre signale na oni strani atlantika.
Hvala vsem 60tim za zveze in upam, da se kmalu spet slisimo.


73
Adi
(one of K1LZ)


oj Adi & K1LZ ekipa,

To sem tudi sam opazil, ko sem več ali manj S&P poleg QRL obveznosti zraven delal QSOje. Zoprna reč ... Pa še ena cvetka, en F5xxx skimmer konstantno napačno za cca 5kHz spotira,... Zanimimo je poslušat 5up s 3RXom, koliko "pobiralcev" se vsuje napačno ...

To, da ste kot #beacon na bandu, ni potrebno raglagat. Opazi se, prisotnost S5 ušeš, no tudi ex YU, ki imajo boljšo selektivnost za S5 znake. :)
Hvala za QSOkje na vseh šestih bandih, ona na 10m je bila na tanko, upam da ste sprejeli ok,...
Sam sem imel nekaj težav s 2K namesto 3K, moram preverit, če #remote ne štrika kaj, ali pa je bilo samo preveč WPM za nekatere ...

GL & CU in next one !

Simon
73 Simon, S53K
Uporabniški avatar
S53K
 
Prispevkov: 331
Pridružen: 02 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN75RX

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a S57S » 23 Feb 2022, 06:37

Meni bo za vedno ostalo v spominu naslednje:

Pridem v PPS in grem najprej malo pobrat, kar se sliši. Mislim, da je bilo na 21 MHz.
Poslušam in slišim CQ 8EE CQ 8EE TEST. Hm? Kdo nas spet j#*e? Pa ga vprašam nazaj 8EE?
On ne trzne in spet CQ 8EE CQ 8EE TEST. O, mama mia, kakšne smo spustili na band. Prijazno mu odkucam
8EE what is your call? On pa nazaj LSN CQ 8EE CQ 8EE TEST. Ma ti boš mene j#*al? Na tem mestu sem nehal oddajati in
samo poslušal. On spet CQ 8EE CQ 8EE TEST. Da skrajšam zgodbo. Po nekaj časa mi možgani le sestavijo pravilno sliko
in v piskru in očeh se mi zasveti lampa - HA! Gre za CQ8EE znak. Lejga Portugalca, kakšen fenomenalen znak si je izbral.
Nato pa mrzel občutek po hrbtu: ali sem že res tako star ali samo ven iz telegrafije? Mislim da niti ne. Ali pa se tam, malo pred
60-tim letu možgani začno drugače obnašati? Je to znak demence, alzhajmerja ali kako se že piše? Ne vem.

Vem pa, da sem kasneje na DXclastru še nekajkrat videl 8EE ? ?

Torej le nisem samo sam naenkrat postal tako slab telegrafist. Sicer se nikoli nisem imel za dobrega.

Adi, imeli ste super signal in me tudi med prvimi našli. Šampionski naslov tistih, ki so me najhitreje poklofali gre tekrat za: W3LPL.

73, Aleksander, S57S (CQ8EE ali kaj drugega, ala CQ#xx pa raje ne jemljite, če bo koga pot zanesla v portugalske tekmovalne vode)
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a s55m » 23 Feb 2022, 06:54

Se je meni s CQ8EE zgodilo enako (in verjamem da 90% ostalih). Možgani pac v avto modu delujejo tako. Sem ga moral kar nekaj krat poslusati, da se mi je posvetilo.
W3LPL je multi multi, pa te lahko pobere kadarkoli, M/S pa ima 10 menjav obsega na uro, in je odvisno od tega, na katerem bandu je RUN.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a s57l » 23 Feb 2022, 10:08

V bistvu ni portugalec ampak danec, pa še ni na portugalskem ampak na azorih :)
Gl 73
S57L
s57l
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 16 Dec 2004, 18:06

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a S57S » 24 Feb 2022, 06:29

Uf JaNe...
V bistvu je največjo ''nerazumljivost'' v naših (mojih) možganih sprožila predolga pavza med CQ in 8EE. Če bi se vse bolj skup
držalo, bi možgani prej sestavili pravo sliko. Tako pa je bil njegov ritem prej kot CQ in pa 8EE. Tukaj jaz vidim ''izvirni'' greh.
Drugo je, kakšen smisel ima komplicirati v kontestih s takšnim ''tricky'' znakom, razen če gre za WPX. Pa še takrat mislim, da bi
ta Danec, kot praviš in celo iz Azorov, vedel marsikaj povedat o nas tako-imenovanih kontesterjih. Eni smo celo člani kontest klubov, HI.

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: ARRL DX CW 2022

OdgovorNapisal/-a s52w » 24 Feb 2022, 08:17

Če bi ta CQ 8EE, delal v kakšnem ruskem (in še katerem) ctestu, kjer ti zveze ne priznajo, če korespodent ni pravilno sprejel tvojega znaka in ostale izmenjave, bi ga volja po eksperimentiranju z znakom minila.
Zelo veliko je v CW tekmovanjih aktiven DL1NKS, ki ga redkokateri skimmer pravilno dekodira. Ne vem na kakšen način tipka, ampak na ušesa se ga da normalno »dekodirati«. Sicer je odličen operator, ampak ima svoj stil.
Tudi kakšno igranje v makrojih z <<<< tekst >>>>, skimerji ne prebavijo najboljše.

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov