Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55m » 05 Mar 2018, 13:44

Metoda je silno preprosta:

Z dobrimi antenami in dovolj veliko mocjo najdete frekvenco, ki vam je vsec . Koliko pasovne sirine zaseda signal v SSB nacinu dela tukaj ni pomembno.
Na umetno breme trikrat vprasate, ce je frekvenca prosta, ali pa to sploh ni potrebno, saj ste dovolj veliki in mocni.
Ker veste, da je zasedena in bo sprejem tezak, se najprej odlocite za QSX, dokler se osnovna frekvenca ne "ocisti".
Naj vam nikakor ne pade na pamet, da bi poslusali tudi na osnovni frekvenci vsaj prvih 20 minut. To vam lahko pokvari celo proceduro.
Ko ostali udelezenci obupajo, je vasa tudi osnovna frekvenca.
"Simple as that"
Da potrdimo to metodo, prilagam se malo dokaznega materiala.

P.S.
Metoda nikakor ni v skladu s priporocili iz ON4WW knjige

Vsekakor hvala Karliju za demonstracijo delujoce metode.
Priponke
example.jpg
(115.04 KiB) Še ni prenešeno
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55m » 05 Mar 2018, 17:43

Vsekakor bom se naprej podrobno spremljal "hints and tricks" Karlija, in vam razkrival skrivnosti ""dobrega tekmovalca"" ter eminentnega clana SCC.
Se je trikov, za katere morda niste vedeli (morda niti ne zelite vedeti bi dejal ON4WW).
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Hitro zasedanje zasedene

OdgovorNapisal/-a s50k » 05 Mar 2018, 18:30

Adi,
sedaj po ctest smo seveda polni takih vtisov.
Tista tuja postaja v tvojem primeru se mi je na 14 montirala zgodaj popoldne na odmik 1 kHz. Prošnja za umik ni bila uspešna, situacijo vzel kot dejstvo in pomislil na varojo pri čebelah.
Na drugem boku me je istočasno obiskala postaja, ki uporablja Spiderbeam. Zvez je naredila malo, motenj pa veliko.

Dolgo sem se trudil, potem pa le iskal novo frekvenco.

73s de Marko, S50K

p.s. Morda je ob tej uri na 7 zelo verjetna mrtva zona na razdalji teh par 100 km.
s50k
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 29 Apr 2003, 08:16

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55m » 05 Mar 2018, 18:37

Mare zagotovo ni mrtva zona. Ce pa ne poslusas kjer oddajas, pa je jasno mrtva.
Nekateri imajo take trike v krvi.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s52aw » 06 Mar 2018, 21:45

S55M/Adi, videl sem: http://forum.hamradio.si/viewtopic.php?f=20&t=19863 in ti prisežem da LZ5R, ki naj bi po tvoji priponki na forumu bil en kilo nižje, nisem slišal. Ves čas sem bil s štirimi elementi na veliki višini in dolgo beverage obrnjen v ciljno smer W/K. Po tvoji prilogi vidim, da naj bi bil LZ5R približno en kilo nižje od mene. Žal mi je, da se mi je to zgodilo ravno s tabo. LZ5R v tem tekmovanju resnično nisem slišal.
Kot tekmovalec veš, da je za več sto postaj na 7 MHz za ARRL tekmovanje prostora samo 25 kilo (od 7.175 do 7.200). Torej če bi na vsak kilo bila samo ena postaja jih pride samo 25. Verjetno res ni bilo prostora za vse. V tekmovanju je pač tako, da smo vsi v labirintu različnih motenj sosednjih postaj in to moramo tudi sprejeti, če želimo sploh tekmovati. Zanesljivo, nihče nikogar ne moti namenoma. Sploh pa ne jaz, ko se umaknem vsakomur, ki mi to samo namigne. Imam izkušnjo, da so se moji CQ frekvenci, ko prej ni bilo nikogar, približali na pol kilo. Če sem želel kolikor toliko uspeti, sem moral velikokrat zapustiti frekvenco, ali pa ostati in poslušati QRX višje. Nikogar nisem obsojal, saj sem razumel vsakogar. Frekvenco sem menjal skoraj vsako uro, saj so me zaradi mojega urejenega signala in lepe urejene modulacije z gornjega in spodnjega boka neprestano stiskali, da mi velikokrat ni bilo za vzdržati. Na QSX pa sem naredil vse skupaj samo 35 zvez, saj na moi osnovni frekvenci zaradi »bučanja in škripanja« nisem slišal nikogar.
Res mi je žal, da se mi je to zgodilo ravno s tabo, ki na prefinjen način zlivaš svoj gnev na vse in vsakega, ki te tako ali drugače zmoti. V mojem primeru si me »javno linčal« z bombastičnim naslovom na javnem forumu S5 radioamaterjev, brez možnosti, da bi se ti, čeprav za motenje nisem vedel, lahko vsaj upravičil. Neutemeljeno in neupravičeno si zasvinjal moje ime in vsa moja prizadevanja za prijazen in kolegialen odnos med prijatelji radioamaterji in pri širjenju ham spirita. Sedem let sem predsednik Nadzornega odbora Zveze radioamaterjev Slovenije in pošteno ter korektno delujem v dobrobit naše stanovske organizacije in pri tem skrbim za čim višji nivo transparentnih in korektnih odnosov. Jaz mislim da sem že 46 let vzoren radioamater in se takšnih iger kakor mi jih pripisuješ zanesljivo ne bi nikoli šel. Conteste pa imam najraje »kakor vse na tem svetu«.
Sumničenje in podtikanje ter zmerjanje z »dobrim tekmovalcem« in »eminentnim članom SCC«, ter »da imam trike v krvi«, pa kaže na tvoj neprimeren in nekulturen odnosa do javne objave na radioamaterskem forumu. Žalosti me, da niti v eni sami besedi nisi podvomil, da pa vse skupaj le morda ni bilo namerno. Pred javno osramotitvijo bi mi lahko dal priložnost po elektronski pošti ali pa bi me poklical.
Kljub mojemu ne zavedanju in ne zavestnemu motenju, postaji LZ5R, kjer si bil gost, se ti javno opravičujem in te prosim, da še enkrat presodiš resničnost za vsa dejstva in okoliščine, ter le pripoznaš svojo zmoto o mojem naklepnem dejanju.

Adi S55M, prosim oprosti ker sem v tekmovanju ARRL 40m SSB 2018 nenamerno motil tvoje delo na postaji LZ5R !

Karli S52AW , karl.s52aw@gmail.com
s52aw
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 06 Sep 2009, 10:32

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55m » 06 Mar 2018, 21:50

Karli, sicer sprejmem tvoje opravicilo, ker upam, da si se iz tega kaj naucil.
Ostalo, o ne slisanju LZ5R, pa raje pustiva za uro pravljic.
V bodoce ne pocni vec tega, pa bo vse v najlepsem redu.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 08 Mar 2018, 08:38

Malo sem počakal, da vidim, če se bo kdo oglasil, pa vidim da nihče nič ne napiše... kaj se vsi strinjate s takšnim načinom komuniciranja med nami?

Verjamem, da ne in da večino vas, kot tudi mene moti - ne samo moti, zdi se mi popolnoma nesprejemljiv takšen odnos med radioamaterji, kjer se vsi tikamo med sabo.

Osebno ne poznam ne Karlija ne Adija, iz prebranega pa lahko vidim sledeče:

1. Adi je ful jezen, ker ga je nekdo pohodil na frekvenci,
2. Karli se mu je opravičil
3. Adi pogojno sprejme opravičilo in še vedno bobna naprej svoje...

Kot rečeno, ne poznam nikogar, ampak po javnem opravičilu (Karli je 2x uporabil besedno zvezo "žal mi je"), enkrat besedno zvezo "se opravičujem" in "prosim oprosti" bi to moralo biti dovolj za vsakega izmed nas, da sprejme opravičilo. Verjetno se vsi težko opravičimo za svoje napake - še posebej javno, in točno to je naredil Karli.

Adi ne znam si predstavljati, da ne sprejmeš tako iskrenega opravičila in Karlija še vedno "šolaš", kot da gre za prvošolčka na frekvenc:

s55m napisal/-a:V bodoce ne pocni vec tega, pa bo vse v najlepsem redu.


Predlagam, da se osebno srečata - recimo na bližajoči konferenci in se v miru pogovorita - vendar ne na način in v tonu, kot si ga ti Adi uporabil. S5 radioamaterjev nas je premalo, da bi bili skregani med sabo, lahko pa smo spoštljivi drug do drugega kljub temu, da smo si med sabo zelo različni.

Hkrati predlagam moderatorjem tega foruma, da včasih pa le posežejo po svojih možnostih urejanja tega foruma.

73 de Jure, S52CQ
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55z » 08 Mar 2018, 10:03

Tule se popolnoma strinjam z Juretom. Poznam in Karlija in malo manj Adija, vendar sem bil zelo presenečen nad tonom Adija. Nekoga kar obsoditi brez sojenja, nekako ni v stilu demokracije, ki jo zagovarjaš, tudi ni demokracija, da lahko kar vse rečeš.

Adi, nikoli ti ne bi pripisal, da boš nekoga takole pribil na križ in ga potem še s takšnim pokroviteljskim in arogantnim tonom odpravil... Pa naj gre to za kogarkoli, sploh pa za Karlija, ki je vedno pripravljen pomagati.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a s55m » 09 Mar 2018, 07:49

Sem mislil, da je cas "nedotakljivih" ze mimo .
Iskreno se opravicujem, ker sem se zmotil.
Iskreno se opravicujem, ker sem kriv.
Iskreno se opravicujem Karliju, ker sem ga sploh omenil.
Iskreno se opravicujem Juretu in Draganu, ker sem bil tako neznansko grob in aroganten.

V bodoce se bom tukaj oglasal, samo ce bom kaj prodajal :)

73
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Hitro zasedanje zasedene frekvence S52AW way

OdgovorNapisal/-a S52CQ » 09 Mar 2018, 11:26

s55m napisal/-a:Iskreno se opravicujem Juretu in Draganu, ker sem bil tako neznansko grob in aroganten.


Ne vem zakaj bi se moral meni opravičiti :)

Razen, če si "kofal" opravičila kar po tekočem traku pa sem v tem silnem navalu opravičevanja padel zraven :)

Kot rečeno, premalo nas je, da bi se med sabo kregali, lahko smo pa strpni drug do drugega - to nič ne stane.

73 de Jure
S52CQ
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov