SO3R - tretjič

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

SO3R - tretjič

OdgovorNapisal/-a s57k » 25 Nov 2016, 12:39

Pozdravljeni,

single operator three radio - tretjič, tokrat HP varianta.

Ker me zanima, če se da delati SO3R tudi v high power kategoriji, sem v setup vključil ojačevalce. Sicer bi rekel, da je to bolj srednja moč (Acom 1000), ampak sem se za to varianto odločil, ker je v bližnji okolici več teh linearjev na razpolago (tnx S51NM, S51MA, S51DD). So zelo tihi in kot da jih ni v prostoru. Še najglasnejši bo moj OM2500, ki pa ima tudi limito postavljeno na 1,5kW.
Poleti sem izdelal triplexer za veliko moč, ampak še ga nisem preizkusil na polno.

Tokrat je srce sistema Borisov S58A univerzalni preklopnik 6x6 z vgrajenimi low power bandpass filtri. Na njega lahko na vhodu priključim do 6 postaj, na izhodu pa 6 ojačevalcev s priključenimi antenami po posameznih bandih. Ojačevalci delujejo kot monoband enote, brez uglaševanja med tekmovanjem. Ker je bilo na razpolago premalo ustreznih ojačevalcev, bom enega izmed njih preklapljal med 1,8 in 21 MHz (ponoči 1,8MHz , podnevi 21MHz), kar bo tudi edini opravek z ojačevalci med tekmovanjem. Borisov preklopnik vsebuje vse, kar je potrebno za SO2R, M/S, M/2, M/M, SO3R in celo z njim lahko dela vseh šest postaj na enem bandu. Pokriva vse možne kombinacije do 6 postaj. Vsebuje sekvencer za pravilnost vklopov vseh komponent sistema, bandekoderje, itd. V glavnem , ni kar ni. In kar je najbolj pomembno, več kot 100dB dušenja med posameznimi vhodi/izhodi!

015.JPG
(196.77 KiB) Še ni prenešeno



Vse ostalo je isto, kot je bilo v dveh predhodnih tekmovanjih (Wpx cw in Iaru hf). Za večji nadzor nad audio signali, sem dodal še eno nožno stikalo. Levi pedal bo za fokus na levi dve postaji in desni pedal bo za fokus na tretjo postajo.

s57k_so3r_hp3.jpg
(330.75 KiB) Še ni prenešeno


s57k_so3r_hp2.jpg
(287.23 KiB) Še ni prenešeno




Bom pa kot v predhodnih tekmovanjih na spletu omogočil spremljanje mojega dela na naslednji povezavi:

http://ustre.am/1w3rO

Žal sta oba audio signala (levi in desni) na ustream združena na mikrofonskem vhodu in se sliši vse skupaj v obeh slušalkah in ne tako, kot v mojih slušalkah. Bom pa posnel celo tekmovanje z ločenimi audio kanali.

Če kdaj pa kdaj ne bom takoj odgovoril na vaš klic, se že vnaprej opravičujem. Testiram opremo in koncept SO3R in se še učim,hi.

Pa še ena slikica s včerajšnjega druženja ob predstavitvi setup-a:

013_resize.JPG
(168.27 KiB) Še ni prenešeno



Se slišimo!

73,

Sandi S57K
Priponke
s57k_so3r_hp4.jpg
(198.82 KiB) Še ni prenešeno
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov