ex YU takmičenje

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

ex YU takmičenje

OdgovorNapisal/-a yu1cf » 27 Jan 2013, 14:21

Pozdrav

Interesuje me vaše mišljenje o organizaciji 3.5 MHz takmičenja u kome be učestvovale sve stanice bivše YU.
A u cilju povećanja broja veza, i povećanja dinamike takmičenja.

Da li bi to mogao da se zove novi KT KUP, ili jadranski kup, ili Triglav - Đevđelija kup ili bilo kako drugačije, nije mnogo bitno.
I da li bi se razmenjivale auto registarske oznake, ili samo redni broj veze ili nešto slično, takođe je stvar dogovora.

Posle više diskusija, na HR forumu, iskristalisao sam predlog, pa ga ovde iznosim

1. Da Savezi dogovore neki neutralni termin verovatno za kraj septembra ili naj dalje oktobar, dok je vreme još malo lepše.

2. Da se dogovori minimum sličnosti pravila. Tu podrazumevam:
a) Isto vreme održavanja takmičenja
b) Isti podaci da se razmenjuju.
c) Iste kategorije.
d. Bez množitelja.
c) Isto vreme za prijavljivanje dnevnika, objavu nezvaničnih i zvaničnih rezultata.

3. Periodi bi trebalo da budu dovoljno kratki (predpostavljam po 1 sat) tako da ne mogu da se urade svi takmičari. I da nema taktiziranja (4 perioda).

4. Svaki učesnik bi slao dnevnik svom Savezu. Takmičarska komisija tog Saveza bi obrađivala dnevnike samo iz svoje zemlje, i objavljivala nezvanične i zvanične rezultate.

5. Nema zajedničke diplome, niti proglašenja ukupnih pobednika. Svaki savez za sebe određuje pobednike i po nahođenju deli svoje diplome.

6. Na kraju po želji, bi mogla da se formira konačna rang lista svih ex YU takmičara u koju bi bili objedinjeni zvanični rezultati pojedinih Saveza (For reference only).

Time bi se neuporedivo povećao broj učesnika. Niko ne bi mogao da se žali kako ga je tuđa komisija oštetila.
Dobila bi se neuporedivo veća dinamika, a samo takmičenje bi dobilo na kvalitetu.

Moja ideja je da to bude nešto kao "KT Tesla Memorijal"... U Srbiji je na UKT-u to i dalje Tesla Memorijal, čini mi se u Sloveniji "Julski" a u 9A koliko vidim "Hrvatski ljetni kup"

Kako god bilo, u Tesli svaki Savez organizue svoje takmičenje, a baš kako sam rekao, svako obrađuje svoje rezultate, nema "zajedništva" što nekima smeta, a opet takmičenje je po tradiciji veoma popularno.

Kao što sam rekao, cilj je povećanje dinamike takmičenja, a i onako nas radio amatera ima sve manje, pa treba da se nešto učini na interesantnosti takmičenja.
Nisam siguran koliko su 3.5 MHz takmičenja popularna u svetu, ali na ovim prostorima su po tradiciji bila od uvek.

Pozdrav Goran YU1CF
Uporabniški avatar
yu1cf
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 10 Jun 2011, 21:45

Re: ex YU takmičenje

OdgovorNapisal/-a s55z » 28 Jan 2013, 08:07

Nekaj v stilu Alpe Adria...

Lajkam :D!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: ex YU takmičenje

OdgovorNapisal/-a s52w » 28 Jan 2013, 10:54

Osebno me nič ne moti, če bi se kdo lotil organizacije novega tekmovanja. Ampak, če se že loti, mora to biti narejeno tako kot se spada. Organizatorji tekmovanj pod okriljem ARRL in še nekaj drugih tekmovanj "ala" RDX, URDXC, BSCI, CQ-M, GC, WAG…in nenazadnje EUHFC so postavili lestvico zelo visoko. V zadnjem času, pa smo lahko videli kar nekaj novih tekmovanj, katerih organizacija je bila površna. Ali so bila pravila »šlampasta«, ali ni bilo objavljenih rezultatov v razumnem roku, ali ni bilo podeljenih obljubljenih priznanj ali nagrad…
Če pogledamo letni koledar tekmovanj ( SM3CER in ostali) vidimo, da je tekmovanj ogromno in jaz osebno ne čutim potrebe po še enem.
Sam z organizacijo tekmovanj nimam izkušenj. Verjamem pa, da ni tako enostavno, kot se to vidi iz stališča tekmovalca, zato sem hvaležen vsem (še posebej domačim) organizatorjem, ki skrbijo za moj peskovnik :P .

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: ex YU takmičenje

OdgovorNapisal/-a yu1cf » 28 Jan 2013, 15:15

Neznam kakva je trenutna situacija u Sloveniji. Da li imate bilo kakvo lokalno 3.5 MHz takmičenje u toku godine.
Znam da u Srbiji ima barem 15 ili više takmičenja, od kojih je i KT maraton u barem 10 termina.
U Hrvatskoj postoji više KT 3.5 MHz takmičenja.
A znam i da u E7 ima barem jedno ili više.
Kako je u MK neznam. Za 4O ne verujem.

Ali u lokaalnom KT KUP-u uvek se jave više S5, Z3, 4O i E7 stanica.

Tako da je to i bila ideja da se organizuje nešto kao KT Tesla Memorijal ili Alpe Adrija. Sa u stvari 6 nezavisnih takmičenja.
Eventualno da se nakraju napravi zajednička rang lista od zvaničnih rezultata pojedinih zemalja. Bez izdavanja bilo kakve zvanične diplome, osim lokalnih. Kao što sam u gornjoj poruci napisao.

Možda ni ideja da to bude "Open" varijanta nije loša. I da u njoj učestvuju i susedne zemlje koje u vremenu od oko 17 do 21 MEZ ili 18 - 22 mogu da čuju ex YU stanice.

A u cilju povećanja dinamike takmičenja.
Jer nije isto ako u 4 perioda uradiš ukupno 150 stanica i eventualno 600 koliko je sigurno moguće.

Pozdrav Goran Yu1CF
Uporabniški avatar
yu1cf
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 10 Jun 2011, 21:45


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov