KID'S DAY

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a S54X » 06 Jan 2012, 22:00

Ali kdo ve, če se Kid's day prakticira tudi v Evropi?

Pravila:
http://www.arrl.org/kids-day

so napisana bolj za ameriško deco, se mi pa zdi luštna zadeva za reklamo med mlajšimi,
jaz bi mikrofon prepustil svojim otrokom.

Je pa tudi ob nerodnem času, ko bi , glede na pogoje, težko slišal koga iz USA ( v nedeljo zvečer), 40m področje je pa izključno za USA...

73 S54X
Rajko, S54X
S54X
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 06 Okt 2005, 07:28
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 10 Jan 2012, 12:03

Ne vem za KV, vendar se mi zdi ideja zanimiva za UKV področje. Prvi je jezikovni argument: otroci verjetno še ne znajo angleščine ali pa vsaj toliko, da bi lahko suvereno spregovorili z vrstnikom iz druge strani luže. Drugi je tehnični, fonija na KV je nezikušenemu mlademu ušesu problematična. FM na UKV je razumljivejši, domet pa je manjši in je zato velika verjetnost, da vrstnik tudi govori slovensko. Vem, da bi moja 4,5-letna hči zelo rada poskusila "vzpostaviti zvezo", tako kot vidi njenega tatija na družinskih SOTA aktivacijah (seveda pod budnim očesom licenciranega očija). Že zdaj si rada izposodi mojo ročno postajo (z blokiranim TX) in posluša, kako na mobilni postaji delam QSOje s kakšnim "stricem v hribih". Prepričan sem, da bi tak dan pomenil prijetno izkušnjo in pustil svoj pečat na mladi generaciji hamletov, ki bo nekoč širila naše vrste.
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola

Re: KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a S59ZB » 10 Jan 2012, 18:05

Za promocijo radioamaterstva zelo dobra ideja. V Ameriki Kid's day organizira njihova zveza ARRL. Ne vem, kdo bi to organiziral pri nas?

73 Zvone, S59ZB
73 Zvone, s59zb
ex. yu3azb
E-qsl save you time and money.
S59ZB
 
Prispevkov: 148
Pridružen: 06 Okt 2009, 22:10
Kraj: Maribor

Re: KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a S54X » 10 Jan 2012, 18:11

Lahko bi se dogovorili za en dan v letu, recimo kakšno nedeljo po ZRS MARATONU, ali pa po KVP-ju in dali priložnost najmlajšim.
Jaz sem jo dal včeraj v sklopu KIDS DAY-a; hči, 12 let, je poklicala CQ Kids day na 80m, vendar ni bilo odziva. Javljali so se Italijani in želeli normalno zvezo ter zahtevali klicni znak :roll: . Nemogoče jim je bilo pojasniti v čem je štos :evil: ,zato sva odnehala.
Sem pa opazil neke aktivnosti v tem smislu že čez dan, pred uradnim začetkom, iz OE.
Zgleda, da je vse bolj prosto po našem največjem pesniku... :wink:
Rajko, S54X
S54X
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 06 Okt 2005, 07:28
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a AC6DD » 25 Jan 2012, 07:16

Kids Day je bil od 1800Z-2400Z, malo pozno za EU ampak nekaj Evrope se je na zacetku na 20m tukaj se slisalo. Precej tezavno je z mlajsimi otroci, tudi ce znajo Anglesko. Vecina zveze je najlubsa barva, starost in QTH. Mlajsi otroci ne debatirajo kaj prevec. Kar sem slisal na bandu gre starejsim otrokom precej boljse. Mi smo naredili 20 zvez, polovico z drugimi otroci. Moja dva sta 4 in 7. Med zvezo sem priklical QTH postaje na drugi strani na Google Earth, tako da je bilo malo bolj zanimivo. Letos od DX samo 6Y. Lani so otroci delali nekaj Japoncev.

Niko AC6DD
AC6DD
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 25 Okt 2006, 04:06
Kraj: San Luis Obispo

Re: KID'S DAY

OdgovorNapisal/-a S57PNX » 03 Dec 2012, 22:28

Leto je naokoli, smo uspeli najti kakšen konsenz?

LP, Mitja
S57PNX
 
Prispevkov: 113
Pridružen: 19 Sep 2010, 09:00
Kraj: Izola


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov