KVP 2013, 2014...

Tekmovalne tehnike in oprema - KV, Rezultati, Koledarji, ...

Moderator: s55o

KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a s50xx » 18 Nov 2012, 12:37

Pozdravljeni!

Letošnji KVP je mimo. In mogoče je čas za debato o tem kako naprej.
Skozi leta so bili slišani številni predlogi o spremembah. Vsi si
želimo večje aktivnosti, ampak na žalost nas je vedno manj.

Navedel bom par mogočih izhodišč.

Množitelji. Predlogi so bili za uvedbo občin kot množiteljev.
Sam sem bil vedno skeptik glede tega, sploh zaradi števila občin,
ki jih je 212 v S5, v samem tekmovanju pa niti toliko postaj ne
sodeluje. Imeti vsako zvezo množitelj je pa popolnoma isto, kot da
jih ni. Če bi se kdo lotil kakšne diplome v stilu

Assisted, non assisted. Po trenutnih pravilih uporaba clusterjev
in podobno ni dovoljena, o tem ali se to uporablja ali ne, je
druga zgodba...

Razširitev na več terminov. Mogoče že zimski in poletni KVP?

Dodatek digitalnih načinov. Bi RTTY/PSK način naredil tekmovanje
bolj zanimivo?

Razširitev na več področij? 160m ali pa 40m recimo...

Trajanje tekmovanja. Periode?

Več kategorij, manj kategorij.


Mnenja, želje, pogledi, dobrodošli. Lahko tukaj, lahko na email: kvp@hamradio.si


Lep pozdrav

Kristjan, S50XX
s50xx
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 10 Sep 2002, 18:53
Kraj: Vogrsko

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a S53F » 19 Nov 2012, 21:38

Pozdravljeni!

Jaz menim, da naj KVP ostane tak kot je, brez spreminjanja pravil. Če boš zbiral predloge za spremembo jih boš dobil toliko, da na koncu spet ne boš vedel kaj narediti, vsak bi rad pravila po svoje. Z novimi pravili po moje ne boš dosegel večjo aktivnost, tisti ki si želi udeležiti tekmovanja se bo, pa naj bodo pravila kakršna koli.
73 de Vinko, S53F
Uporabniški avatar
S53F
 
Prispevkov: 117
Pridružen: 13 Nov 2005, 18:48
Kraj: Črnomelj

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a S56ZM » 19 Nov 2012, 23:17

Živijo Kris,

ideja, da se doda RTTY/PSK in tudi druga področja se mi zdi dobra.

Sam bi sicer spomladanski in jesenski del obdržal v takšni obliki, kot je bilo do sedaj in dodal letni in zimski (npr.: RTTY/PSK) .

73,

Matej - S56ZM
S56ZM
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 22 Avg 2006, 19:36
Kraj: Radenci JN86AP

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a s55z » 20 Nov 2012, 06:48

Ja, Matejeva pobuda se mi zdi OK.... Morda bi le še ukinili HP kategorijo v CW/SSB delu... Sicer pa ni treba spreminjati... 2 uri je ravno prav, da podelaš kar se da na CW in SSB... Če bi bil ctest daljši, bi kvečjemu lahko še uvedli recimo 40m... 160 težko vsak postavi zaradi gabaritov antene, 40 poleg 80m pa seveda vsak...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a S57XX » 20 Nov 2012, 08:35

Živ!

O spremembah pravil je bilo že večkrat govora. V KVP me je minilo sodelovati, ko so se pričela pojavljati vprašanja v smislu "kdo ima bazo veljavnih množilcev", ki ti jih nato najljubši program za vodenje tekmovalnega dnevnika avtomatsko vpiše.

V preteklem se je razmišljalo tudi o tem:

- Zaporedna številka zveze, ki oteži "post kontest" dopisovanje zvez.
- Brez množilcev, vsaka zveza 1 točko. Če je res nujno, lahko množilec ostane tako, kot je sedaj.
- Dve uri, a znotraj tega dve periodi, ki se vsaka šteje samostojno in nato sešteje rezultat ali pa skrajšati vse skupaj na 1 uro (glede na število udeležencev). Tako se izognemu možnosti, da nekateri padalci odločajo o uvrstitvah (s tabo bom naredil zvezo, z nekom drugim pa ne) in pride bolj do izraza operaterska veščina.
- Digimodi - zakaj pa ne, saj je vse večja aktivnost tudi tam. Ločen termin (ali pa dva - recimo enkrat RTTY, drugič recimo PSK).
- Širitev na dodatna bande se mi ne zdi smiselna, saj je 80m kar pravšen. Morda razmisliti o zamiku termina za eno uro (kasneje).
- V izračunu se upoštevajo le zveze postaj, ki pošljejo dnevnike.

Meni osebno so simpatična pravila LZ Open Ctesta. Parkrat smo se udeležili s klubom. A je verjetno zadeva za "široke ljudske množice" prezahtevna, te pa prisili k izboljšanju kvalitete lastnega dela.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a s52w » 20 Nov 2012, 09:06

V zvezi pravil in KVP-ja nasploh je moje mnenje sledeče.
KVP je zelo primerno tekmovanje za začetnike, da si naberejo prve izkušnje v KV tekmovanjih in "rekreativce", da vsakih toliko obrišejo prah iz svojih RTX-ov ter preverijo njihovo delovanje. Primerno pa je tudi za tiste, ki imajo tekmovalne ambicije, ampak za to je potrebna aktivnost. Aktivnost pa je takšna kot je. Ne da je zelo slaba, ampak lahko bi bila boljša, ker po 2 urah zna nastati dolgčas. Enostavno začne zmanjkovati korespodentov. Zakaj je aktivnost takšna kot je, lahko filozofiramo do onemoglosti in ne bo nič pomagalo. Pravila so zelo podobna EUHFC-ju, ki ga organizira SCC (MNI TNX) in tam je aktivnost v porastu (verjetno ne na račun S5 postaj). To je dokaz, da pravila ne vplivajo veliko na dvig aktivnosti.
Osebno nisem pristaš spreminjanja pravil, ker bi s tem naredili dodatno zmedo in glede povečanja aktivnosti nebi storili nič. Prepričan sem, da bi bil učinek ravno nasproten. V sklopu tej zmede bi zopet nastal problem kateri contest log uporabljati. In to ravno sedaj, ko smo ta problem rešili z N1MM (TNX zaslužnim). V okviru obstoječih pravil, pa bi se dalo narediti nekaj popravkov.

1. Ker je nemogoče kontrolirati uporabo clusterjev, skimmerjev... jih enostavno dovoliti, kot je to praksa v veliki večini tekmovanj.
2. Če greš z nekom QSY iz SSB na CW (ali obratno) se mi ne zdi smiselno, da morata biti vmes dva QSO-ja z drugimi postajami.
3. V dobi SDR-jev bi lahko organizator "snemal" celotno tekmovanje in v primeru suma kršenja pravil, to z lahkoto potrdil ali ovrgel.
4. Ker med HP in LP postajami ni skoraj nobene razlike v doseženih rezultatih, bi to lahko bila ena kategorija, ampak ne na račun, da bi zaradi tega izumili kakšno novo kategorijo.

Če se izkaže interes za RTTY, PSK...nimam nič proti, če se naredi novo tekmovanje, ampak to naj nima veze s KVP-jem. Treba izhajati iz tega, da so v svetu RTTY, PSK..tekmovanja v veliki večini ločena od SSB, CW tekmovanj in nima smisla da izumljamo toplo vodo.

Toliko iz moje strani glede pravil KVP.

Kar pa bi zagotovo pomagalo k povečanju aktivnosti brez spremembe pravil pa naslednje.
1. Vsak redni udeleženec KVP-ja pozna vsaj nekaj takšnih HAM-ov, ki se na KVP enostavno ne spomnejo in jih treba spomniti, da se oglasijo v tekmovanju. Tu je po mojem veliko rezerve.
2. Na raznih forumih, SKED-ih, mail listah narediti čim več "reklame"
3. Rezultate obdelati v čim krajšem času, kar v dobi informatike nebi smel biti problem

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

Re: KVP 2013, 2014...

OdgovorNapisal/-a s50xx » 26 Nov 2012, 13:22

V pričakovanju naslednjega, lahko še enkrat (ali večkrat)
poslušate prejšnjega:

http://kvp.hamradio.si/sdr.html


Lep pozdrav

Kristjan, S50XX
s50xx
 
Prispevkov: 210
Pridružen: 10 Sep 2002, 18:53
Kraj: Vogrsko


Vrni se na Tekmovanja KV

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov