Kako se ponovno aktivirati?

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Kako se ponovno aktivirati?

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Dec 2003, 14:08

Pozdravljeni,

kot mlad fant sem v začetku 80-ih let postal član ZRS, kmalu sem položil tudi izpit za takratni E razred ter bil precej aktiven v radioklubu ter na 2 m pod mentorstvom starejšega radioamaterja. Kasneje sem pridobil tudi svoj klicni znak, vendar sem zaradi obilice zasebnih in šolskih obveznosti, pa tudi zaradi precej nezdravih odnosov v radioklubu članstvo ter vse radioamaterske aktivnosti prekinil. Zanima me, kako se ponovno aktivirati v ZRS ter ponovno pridobiti klicni znak. Ob tem imam še vprašanje, kako do duplikata diplome E oz. 3. razreda, saj sem original očitno založil.

Lep pozdrav,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 26 Dec 2003, 15:03

Zivijo,

Zalo preprosto: poklici na ZRS http://www.hamradio.si/index.html in razlozi tvoj problem.


LP
-
Mijo K., S51KQ
ATV in RPT manager
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 27 Dec 2003, 11:23

Tudi jaz sem imel podoben problem sicer sem takrat cca 10let nazaj nehal bol iz finančnih razlogov.
Meni je v bistvu vse zrihtal klub, seveda je majhna razlika jaz sem imel originalno diplomo. Po moje imajo seznam o diplomah tudi nekje v ZRSju tako kot je v zgornjem postu napisano pokliči in uprašaj!
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55z » 03 Jan 2004, 09:28

Verjetno tudi brez diplome ne bo težav, saj je Arči našel za kolega podatke za nekaj let nazaj, pa tud ni imel diplome.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a zeemaxx » 05 Jan 2004, 17:37

Pozdravljeni

Tudi jaz sem pred nekaj leti prenehal s plačevanjem vseh položnic za članstvo v ZRS in klubu, posledično sem tudi prodal težko zasluženo TH79E.

Za človeka, ki nima osebnega dohodka (dijak, študent) je radioamaterstvo kar drag špas (postaja+zrs+klub).

Sedaj pa bi rad ponovno dobil nazaj moj klicni znak S56RLU.

Zanima me, če moraš še vedno bit član kluba in zveze hkrati al se je kaj na tem področju spremenilo?

Najlepsa hvala za odgovor, tudi sam se bom potrudil in še malo uporabil iskanje na forumu.

LP
zeemaxx
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Jan 2004, 17:29
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Jan 2004, 18:40

To sem nekaj časa tudi sam spraševal, tako na zvezi, kot tule na forumu in odgovor je znan. Bit moraš član radiokluba in član ZRS, ker kokr Zveza radioamaterjev ni zveza radioamaterjev ampak je zveza radioklubov :o))

Komplicirano... Sem obupal in se včlanil v klub in plačal ZRS kotizacijo (menda je to članarina, ki se ji tako ne reče, ker itak nisi član ZRS ampak kluba :o)) in sem dobil CEPT dovoljenje, s katerim v tujini itak ne smem na KV delat, itd., da ne kompliciram še naprej...

E. No ja, menda obstajajo nekakšni "dopisni" klubi, ki celo ne pobirajo članarine in plačaš samo "kotizacijo" ZRS in si zmagal. Pozanimaj se pri dr. Vidmarju Matjažu, menda on pozna takšen klub...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a zeemaxx » 05 Jan 2004, 18:44

hvala za odgovor, sicer zadeva ni logicna (2x placat clanstvo) ampak se bomo prilagodili al pa ne bo spet nic.

LP
zeemaxx
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 Jan 2004, 17:29
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 05 Jan 2004, 22:59

Prebrskajta,vprasajta na http://www.e-zrs.org/

73,Bozo
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

OdgovorNapisal/-a s55z » 05 Jan 2004, 23:25

zeemaxx napisal/-a:Sedaj pa bi rad ponovno dobil nazaj moj klicni znak S56RLU.



Ah ja. Če je tvoje dovoljenje še veljavno, lahko seveda takoj uporabljaš znak in delaš na postaji. Za to ti pa ni potrebno biti član ZRS niti kluba, pač nimaš članskih ugodnosti (ne dobiš CQ ZRS, ne "smeš uporabljati ZRSjeve repetitorske in PR mreže, nimaš QSL biroja, nisi vpisan v Callbook, itd.).

Načeloma celo če ti je dovoljenje zapadlo, ti ZRS proti plačilu uredi potrebne dokumente, saj je ZRS pooblaščen, da opravlja administracijo proti državi. No ja, vsekakor se pozanimaj na zvezi.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51AG » 11 Jan 2004, 11:11

Hvala za konstruktivne odgovore.

Ob tem bi še dodal, da upam, da so se razmere na klubskem področju vsaj za silo uredile in da so kaj boljše, kot so bile pred leti. Lahko povem le to, da se mi je predvsem zagravžalo, da so nad nami mladimi radioamaterji nenehno bdeli nekakšni klubski policaji, ki so izkoristili vsako malenkost in nenamerni spodrsljaj za grajo in nadlegovanje na sestankih. Če samo opišem eno od zgodb: precej sem se pogovarjal z amaterji s področja Avstrije in Madžarske, in to seveda v angleškem jeziku. Ker nisem imel položenega izpita iz tujega jezika sem seveda bil deležen izjemno ostre graje ter groženj s strani enega od na 2m bandu vedno prisotnih "policajev", ter posledično prepovedi opravljanja zvez z amaterji v tujem jeziku, dokler ne položim "izpita". To "prepoved" mi je izrekel gospod, ki ni imel več od osnovnošolske izobrazbe, jaz pa sem na drugi strani imel za sabo 8 let pouka angleščine. Toliko o zgolj eni od zgodb, lahko pa bi jih naštel še morje, v katerih nastopajo ljudje, ki z radioamaterstvom nimajo nobene zveze. Res srčno upam, da je obdobje "velikih ušes", ki so pasli ljudi po klubih dokončno mimo. Od tod je namreč izviral osip članstva, ki ni bil zanemarljiv, že če sodim po našem lokalnem radioklubu.

Zaenkrat lep pozdrav,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov