Piratski RPT na 2m/70cm

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Piratski RPT na 2m/70cm

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 06 Dec 2003, 17:21

Ze nekaj casa je v okolici Sentjurja aktiven piratski Crossband rpt. obojesmerni prehod 145.000 <-> 446.025 MHz. Gor se ob vecerih in tudi podnevi oglasajo govorniki, ki ocitno ne vedo kaj pocno...


73, Mijo S51KQ :evil:
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a BOSKO » 08 Dec 2003, 16:16

Lep pozdrav!

Kot vidim si je nekdo postavil repetitor. Z postajo ICOM IC-W32E je zadeva zelo lahko izvedljiva sej ima ze vgrajen crossband repetitor. Pa naj uziva sej jih je zlo mal aktivnih na frekvencah.

Uzivajte na frekvenci!!!
BOSKO
 

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 08 Dec 2003, 16:52

Hoj,

> Grozno pri nas je pa sedaj res ze huje kot v Italiji :). Nelegalni
> repetitorji ...sedaj ze to....

rr, saj so ze prej poskusali, ampak sedaj so pa kar namontirali in pustili vkljuceno 24h. Potem smo jim v soboto in vceraj dali vetra s kontra masino, ki je drzala njihov rpt permanentno v zanki - na oddaji vec ur. Upam, da jim je zgorel vsaj usmernik! In danes je vse mirno... :-))



> Stane ti je mogoce znana lokacija, ki je razvidna iz slike osnovna stran
> (http://www.igis.cjb.net/)->
> ->foto galerija oddajnikov->slika v tretji vrstici ?
> Na prvi sliki je razvidno: V ETRU ( ON AIR ) RADIO NEW VILLAGE. Pozabil

Takih je pri nas kar nekaj. Z njimi zaenkrat nimamo nobenih slabih izkusenj - nas pustijo pri miru, kar delajo drugje pa je njihov problem. Vem, da imajo razne Scaner-je, tudi UKV postaje, ampak nam dajo mir. Za enega vemo da poslusa nas FM rpt permanentno, kot tudi, da gleda ATV RPT ze vec let...

Veliko bolj so problematicni nabriti CB-jasi, ki imajo doma cel arzenal HAM postaj, vse od KV do UHF. V gornejm primeru pa sem vceraj dobil info da jim pomaga celo en nas (bivsi clan ZRS).

73, MK
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a S52OW » 08 Dec 2003, 17:24

Pustimo "kletvice" kot so nabriti cb-jaši, da ne bo nepotrebnih trenj.

-Cb-jaš je tisti, ki dela na CB-ju.
-Freebander je tisti, ki dela na prostih frekvencah (11m, 45m,75m itd.)
pa ne škoduje nikomur-sem spada verjetno arzenal Kv,uhf postaj...haha
-pirat! pa je najbrž tisti, ki moti ostale?! Se strinjam, da se jiih najde in nekako vcepi ham-spirit.

Tudi mene motijo razni žvižgači,stiskači in delujoči na fm-mu...kjer velja pravilo ssb-ja..na primer Rusi na 11m. Z veseljem pa povem, da je tega vedno manj.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 08 Dec 2003, 22:16

Hoj,

Ce sem napisal da gre za CBjase, verjetno to ni bilo napisano brez razloga. Kaj menis kdo povzroca trenja: CB-jasi z ilegalnim rpt za katerega ni izdano nikakrsno dovoljenje in svojim CB zargonom na segmentu ki je dodeljen radioamaterski sluzbi za tocno dolocen namen ali kdo drug ?

Glede na tvoje komentarje predvidevam, da se se nisi srecal z ATRP nadzorno sluzbo, kot tudi da sta ti telekomunikacijska zakonodaja in predpisane sankcije tuja. Mogoce si preprican, da poznas pravila in predpise v radioamaterski sluzbi. Kar pa dvomim, saj bi se drugace predstavil z radioamaterskim klicnim znakom.

Kakor koli je bolece, ampak CB ni radioamaterstvo, kot tudi CBjasi niste radioamaterji dokler ne opravite radioamaterskega izpita po veljavni zakonodaji ter se tudi drzite naucenih pravil. Sele tu se ima smisel pogovarjati kaj je to HAM spirit.

Ta HAMspirit pa ni carobna palcka ki vse uredi, pac pa je pravni red tisti ki doloca pravila igre. Se pravi kaj sme kje biti, kdo in kako to postavlja, kdo sme tako napravo uporabljati in na kaksen nacin. Si predstavljas, da bi se dva brez vozniskega dovoljenja vozila na Lj. obvoznici po levi, pa malo po kolesarskih stezah, pa po peronu, ker se pac njima zdi da je tako prav...

In na koncu, nisem nikakrsen nasprotnik CB-ja. Vsaj dotlej ne, dokler nam ne povzrocajo skode na napravah skupnega pomena, kot jo tile faloti.


LP
-
Mijo K. S51KQ
ATV & RPT manager
http://lea.hamradio.si/~s51kq
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a S52OW » 09 Dec 2003, 00:30

Nikar se ne razburjaj po nepotrebnem,
če nisi opazil sem pritrdil tvojemu mnenju o motečih.. kakorkoli jih že imenuješ. Pri tvojem površnem kupčkanju se pa ne morem strinjat s tabo.
Cb-jaši nismo, saj nihče od nas ne dela na CB-ju! Sicer smo pa o tem že imeli razpravo in jo nima smisla načet še enkrat.

Pri nas: http://lea.hamradio.si/phpBB2/viewtopic ... e314db075b
Opazil sem, da je ham-om umaknil svojo izjavo, ki je bila na drugem mestu.

In zunaj: http://www.eham.net/articles/6674?ehams ... b797a8e931

Kakšnega "falota", ki je kupil v Jugi licenco in jo "prijavil" še tukaj in kakšen izmišljen znak na ukw-ju sem pa tudi že srečal.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Dec 2003, 07:56

SW01 napisal/-a:... Pri nas: http://lea.hamradio.si/phpBB2/viewtopic ... e314db075b
Opazil sem, da je ham-om umaknil svojo izjavo, ki je bila na drugem mestu.


Zgleda, da ima tale "ham-om" na lea posebne privilegije. Jaz namrec nikjer ne najdem opcije, da bi svoje sporocilo odstranil s foruma brez sledu, ce je nanj nekdo ze odgovoril. Kvecjemu lahko pobrisem in spreminjam vsebino, pa se to racunalnik zabelezi, da je bila vsebina naknadno spremenjena. Ali pa slabo gledam. Torej, ce taka opcija obstaja, prosim, da me o njej kdo pouci. V nasprotnem pa sprasujem administratorja, kako je anonimni "hamom" lahko brez sledu umaknil s foruma svoje sporocilo, ki je sprozilo kar nekaj odzivov. Ima morda posebne privilegije? Ce da, kje je potem tu hamspirit?

Nekaj stvari na lea me zadnje case moti. Recimo oglasevanje zasebnih komercialnih dejavnosti radioamaterjev v forumih "tehnika" in "radioamaterstvo". Niso temu namenjeni mali oglasi? Tudi glede tega pricakujem stalisce administratorjev lea foruma.

Prav tako ne vidim razloga za posebno razburjenje glede ilegalnega repetitorja. Postopki in ukrepi so znani. Prijava na ATRP in potem sledi ukrepanje po sluzbeni dolznosti. Ker imamo(jo) radioamaterji iz preteklosti ze iskusnje s pisanjem prijav na ATRP (zal tudi prijav proti HAM kolegom iz lastnih vrst oz. njihovi radioamaterski dejavnosti), to najbrz ne bo poseben problem.

Lep pozdrav,
Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 09 Dec 2003, 12:24

Zivijo Sandi,

Brisanje gre BP tudi ko si logiran. In sicer: gres na svoj Profile, nato Find all posts, nato klikners na naslov msg, ki ga zelis urediti/brisati, Ta se pojavi cez celo okno in desno od Edit opcije bos imel "X" s pomocjo katerega bos sporocilo poslal v vecna lovisca.

LP, Mijo S51KQ
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Dec 2003, 12:37

Pozdravljen Mijo,

Hvala za koristno informacijo. Sedaj lahko pobrisem svoje stare "Obsolete" male oglase :).

Lep pozdrav,
Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Dec 2003, 12:59

Pozdravljen se enkrat Mijo,

Zal operacija ni uspela :(. Naredil sem natancno po navodilih (profil / izpisi vsa sporocila tega avtorja / klik na naslov sporocila - odpiranje cez celo stran....). Zgodi se enako, kot kadar logiran pregledujem sporocila neposredno s klikom na naslov teme. Brisem lahko samo sporocila, na katera nihce ni odgovoril, t.j. ce so v temi samo moja sporocila oz. ce je moje sporocilo (ali vec njih zapovrstjo) zadnje v temi.

Konkretno naprimer v temi http://lea.hamradio.si/phpBB2/viewtopic ... highlight= dobim pri odpiranju cez celo stran "X" samo pri svojem zadnjem sporocilu. Ko tega pobrisem, se mi pri prvem sporocilu, danem v temo, "X" ne pojavi. Da ne bo pomote, to se mi zdi logicno in prav. Ne razumem pa, kako je "hamom" brisal svoje sporocilo, ki je bilo drugo v temi, za njim pa se cel kup odgovorov drugih udelezencev foruma?

LP, S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S51KQ » 09 Dec 2003, 13:09

QSL, sem tudi jaz do sedaj brisal samo samostojna sporocila. Drzi, ce so zadaj odgovori pa ne gre.

Sw problem... :cry:

LP, Mijo
Uporabniški avatar
S51KQ
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Vojnik

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Dec 2003, 13:30

Predlog administratorjem, ce berejo to temo. Kot receno, se mi zdi prav in posteno, da udelezenec foruma ne more brisati sojega sporocila, kadar je bilo le-to odgovorjeno s strani drugega udelezenca foruma, ter da racunalnik na koncu sporocila evidentira, da je bilo sporocilo urejano naknadno. Bi pa bilo smiselno, da bi registrirani udelezenci foruma imeli moznost brisanja malih oglasov, ki niso vec aktualni. Morda najbolje kar z vsemi odgovori in vprasanji vred? Ali bi se to dalo nastaviti?

Podvprasanje za administratorje. Kako je udelezenec, ki je bil prijavljen pod psevdonimom "hamom", mogel v rubriki "radioamaterstvo" brez sledu pobrisati svoje sporocilo iz teme http://lea.hamradio.si/phpBB2/viewtopic ... e314db075b ? Sporocilo je bilo drugo v zaporedju sporocil razlicnih avtorjev. Se je to morda zgodilo po nesreci ob sesutju lea masine pred tremi tedni?

Lep pozdrav,
Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56a » 09 Dec 2003, 21:13

S51KQ> rr, saj so ze prej poskusali, ampak sedaj so pa kar namontirali in pustili vkljuceno 24h. Potem smo jim v soboto in vceraj dali vetra s kontra masino, ki je drzala njihov rpt permanentno v zanki - na oddaji vec ur. Upam, da jim je zgorel vsaj usmernik! In danes je vse mirno... )

Zgornje dejanje mi se tudi zdi primerno za obravnavo na ATRP ali najmanj disciplinski komisiji ZRS ampak tega verjetno ne bom doživel.

CB vedno pridejo prav za grešne kozle. Število članov ZRS pa opada...
s56a
 

Faloti smo prebrali!

OdgovorNapisal/-a Faloti » 15 Dec 2003, 18:17

Priznamo da smo testirali radijske postaje za vajo "ARON". Uporabljali smo UKV postajo IC W32E in PMR postaje (katalog CONRAD stran 37,kat.št. 93 04 44-02), ki niso presegale 0,5W in niso motile nikogar, tudi RV48 ne. Tako nas je poučeval starejši radioamater Kotni Brusilni Stroj.
Kot gasilci radioamaterji nas je tako imenovani Kotni Brusilni Stroj večkrat vodil na požarišča na frekvenci 168.650 MHz, tako da je prekril Center za obveščanje in nas vodil v brezpotja, čeprav bi nas moral voditi Center za obveščanje.
Kot radioamater, redni plačnik, si dovolim da pridobim simpatizerje, ki so pravtako člani PGDŠ in da skupaj testiramo UKV zveze. V prihodnosti nas čaka še vaja "Prikrivanje vodenja na razne akcije", ki nam jih diktira Kotni Brusilni Stroj, ki je zaželjen, da se približa svojim letnim obveznostim. :P
Pozdrav od Falotov!
Faloti
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Dec 2003, 17:34

OdgovorNapisal/-a S56CT » 15 Dec 2003, 19:16

Faloti, da ne boste slucajno odkrili tople vode, ker gasilci ponavadi gasijo z mrzlo.

73 de S56JCT
S56CT
S5 RPT Manager
 
Prispevkov: 1106
Pridružen: 20 Jan 2002, 01:00
Kraj: Sevnica

Naslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov