Nakup opreme v tujini - EU

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Nakup opreme v tujini - EU

OdgovorNapisal/-a S52DD » 29 Jun 2009, 12:49

Ker sem že nekajkrat zasledil debate glede nabave določene opreme v tujini (ZDA, EU predsem), da še jaz pristavim svoj lonček, tj. delim informacijo glede nakupa antene iz Velike Britanije. Pred tednom dni sem, kar preko telefona, pri "Vine Antennas" naročil Monoband yagi 6M5DX (6m 5el.), podrobnosti si lahko preberete na spletu. Anteno sem dobil po 5 dneh preko TNT-ja, na čigar strani sem lahko tudi spremljal potek dostave (Northampton, Hamburg, Vienna, Ljubljana...). Ampak kaj hočem povedati, carine ni (smo vsi v EU), davek si je že vkalkuliral prodajalec, razlika je samo tečaj GBP-EUR. Poleg vsega se poštnina obračunava glede na težo. Prilagam svoj primer (le da koaks nisem vzel, sicer je dosti cenejši tam, ampak glede na težo plačaš še 50€ več, če ga pa bi vzel, bi prišparal 28€). Včasih je tudi fajn, če se več stvari vzame, ali pa več ljudi gre v nakup, stroški dostave so eni, le na posameznika pride manj (ideja za naslednjič). To ni reklama, le v razmislek, lahko stopimo skupaj tudi na tem področju, kdaj pa kdaj (malo mi je post o Friedrischafnu dal idejo) (((:


Ron Stone,

Hello Dusan

TNT's charges are always with a big charge up-front to cover paperwork,
then a per kg rate.

First 5 kg = UK 30 / € 35.4
All kg after that = UK 1.25 / €1.48

So

Antenna (volume weight 2.0m X 0.16 X 0.13m) = 11 kg

First 5 kg = UK 30 / € 35.4
6kg more = UK 7.50 / € 8.80
-------------------------------------------
Total 37.50 / € 44.2

So (sorry) I guessed the carton at 1.5m and it is longer so you will
have to pay a little extra than the £30 I guessed..

Antenna + cable. 11 kg + 15 kg = 26kg

First 5kg = UK 30 / € 35.4
21 kg more = 26.25 / €
------------------------------------
Total 56.25 / € 66.37

Cable only

First 5 kg = UK 30 / €35.4
Next 10kg = UK 12.50 / €14.75
--------------------------------------------
Total UK 42.50 / €50.15

So shipping the cable with the antenna costs just UK 18.75 / € 22
more. But shipping the cable only costs €50. €28 more...

73
Ron

We are pleased to announce that Vine is now an
officially-supported main dealer for all ICOM
Amateur Radio products.
--
Vine Antennas Ltd
Taranaki
Four Crosses
SY22 6RJ - UK
Tel +44 1691 831111
Fax +44 1691 831386
www.vinecom.co.uk

Tako me je antena stala pol ceneje, vsaj mislim tako, samo žal mi je, da jo nisem prej naročil, ko je bilo razlika tečaja 15% (v mojem primeru 18%). Sicer nisem navajen dajati številko kartice in security code iz hrbtne strani le-te preko telefona, ampak nekako sem tipu zaupal, glede na vse kar je napisano na njegovi spletni strani in glede na dolgoletno delo z radioamaterji. Po vsm tem, pa sem bil predvsem zelo zadovoljen z odzivnostjo in prijaznostjo lastnika, ki je tudi sam radio amater in razume naše potrebe. Odgovoril je na vsak moj mail, čeprav je bilo še tako nenavadno vprašanje. Skoraj gotovo bom tam še kaj kupil. Upam, da vam bo ta post pomagal pri bodoči odločitvi glede nakupa pri tej ali kateri drugi tuji trgovini (sam z ostalimi še nimam izkušenj). Za morebitne napke v tekstu se opravičujem. Pa lep pozdrav vsem skupaj.
Dušan, S52DD
Uporabniški avatar
S52DD
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 14 Maj 2009, 18:53
Kraj: Brežice

Re: Nakup opreme v tujini - EU

OdgovorNapisal/-a s56oa » 29 Jun 2009, 13:39

V Friedrichshafen se ponavadi ne gre zgolj zaradi nabave kake malenkosti, še posebej ne v solo izvedbi. Gre se tudi zaradi gušta. ;)

Drugače se pa strinjam. To da smo del EU in ni več carin je fajn. Prav tako je fajn, da so nas pokrile logistične/paketne službe a la TNT, DHL, UPS in ostale ter tudi dostava iz tujine ni več problem. Plačilo preko Pay Pala, s kreditno kartico in podobno preko varnih online sistemov dajajo še piko na i. V principu se sedaj navajamo na sistem, ki so ga v ZDA vajeni že desetletja. Svetovna globalizacija je pa reč razširila cez cel svet. Prejšnji teden sem namreč spet naročil par "malenkosti" iz ZDA. Poceni dolar in poceni poštnina delata svoje.

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Nakup opreme v tujini - EU

OdgovorNapisal/-a S58Q » 30 Jun 2009, 07:46

Jaz tudi imam dobre izkusnje z Ronom. Pri njem sem kupil ACOM 1010 linear, 1600 € s postnino, dalec najcenejsi. Placal preko Klika, najbolj enostavno, pa se provizija je minimalna.

S58Q
S58Q
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 02 Nov 2003, 08:47
Kraj: Celje

Re: Nakup opreme v tujini - EU

OdgovorNapisal/-a S52DD » 30 Jun 2009, 11:14

Tudi sam razmišljam o nakupu Acom 1000 (zaradi 6m banda), pri Ronu je 2300€ vključno z dostavo, vendar bo moralo še počakati, zmanjkalo je špage, hi. Ostale dealerje ne poznam toliko (se mi zdi Wimo v redu, samo malce dražji, mogoče se pa motim..). Ja, upam da bomo še kako rekli na to temo in tudi naredili na tem področju, skupno če se da. Hvala za prispevke.
Dušan, S52DD
Uporabniški avatar
S52DD
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 14 Maj 2009, 18:53
Kraj: Brežice


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 8 gostov

cron