Podaljšanje Radijskega dovoljenja

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S58M » 23 Feb 2010, 14:56

Pozdrav!

Za začetek si na SCC strani ( http://lea.hamradio.si/scc/ ) oglej prispevek o Radioamaterski etiki in obnašanju. Zelo koristna in realna zadeva.

73 de S58M, Dare
JN76ID
S58M
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 17 Mar 2005, 17:07
Kraj: MORAVČE

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55z » 23 Feb 2010, 15:16

exS56CPC napisal/-a:.... Čudi me samo to, da nisem nikjer zasledil teh sprememb, pa tudi to, da ni potrebno več plačat upravne takse sem izvedel šele ob klicu na APEK. Ne vem, al sem jaz toklo za luno al ga ni junaka, da bi to problematiko mal bolj razjasnil al tukaj na LEA al kje drugje. Če je to obrazloženo kje na LEA in, da sem spregledal se opravičujem.

ex S56CPC ...na nov znak še čakam ;)


EXS56CPC, živ...

Že če bi to temo malce bolj pogledal (par postov višje sem navedel nekaj linkov), bi našel linke do materialov na straneh portala in še marsikateri drug info.. (npr. Javno dostopni dokument na Portalu ZRS: Splošni akt o uporabi radijskih frekvenc, .. člen 11, govori o spremembi razredov) In kot praviš, da si pregledal LEO, bi našel tudi vse o harmonizaciji, novih CEPT dovoljenjih, klasah, itd. Skratka na pomanjkanje informacij se nikar pritoževati...

Dobrodošel ponovno na frekvencah...

P.S.: Daretova pripomba pa najbrž leti na tvoje predstavljanje (saj veš, QTH, NAME, ....), hi
Zadnjič spremenil s55z, dne 23 Feb 2010, 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55m » 23 Feb 2010, 15:24

Stric "google" pravi da je Stojan iz Sežanskega konca....
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55o » 23 Feb 2010, 21:56

Pozdravljeni!

Nov obrazec za Vlogo za radioamatersko dovoljenje ali podaljšanje le te dobite tu:
http://www.apek.si/sl/datoteke/File/200 ... e_2009.doc

Upravnih taks ni.

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2010, 23:14

Jaz sem celo proceduro podaljsanja vec kot eno leto preteklega S56A radijskega dovoljenja uredil direktno z APEK v enem tednu po elektronski posti. Avtorizacijo sem naredil z NLB certifikatom. N1YU licenca pri FCC je sse bolj preprosta ker drzavljanstvo sploh ni potrebno!
s56a
 

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Feb 2010, 23:17

S58M o SCC Radioamaterski etiki in obnašanju. Zelo koristna in realna zadeva.

Zadeva bi bila sse bolj koristna, ce bi v letu 2010 povzela SDR, CW Skimmer in CQ WW Extra kategorijo. Zal zakonodaja in etika vedno zaostajata za tehnologijo. ON4UN bo to ze nadoknadil v naslednjih ducat izdajah :P
s56a
 

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a exS56CPC » 24 Feb 2010, 10:08

Hvala vsem za odgovore.
Včeraj sem poslal vlogo za RA dovoljenje na APEK.
Tudi SCC pridno prebiram :roll:
Dare, sprejmem tvojo kritiko in se tokrat popravljam.

73, Stojan exS56CPC JN65WS
exS56CPC
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 21 Feb 2010, 10:34
Kraj: Godnje, JN65WS

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a borutlesjak » 25 Jun 2010, 22:04

Lep pozdrav
pa bi še jaz nekaj vprašal
l1989 sem opravil radioamaterski izpit iz E kategorije, imam še diplomo in dodelili so mi znak YT3...vendar nisem pridobil dovoljenja za postavitev radijske postaje ker sem imel druge obveznosti ,sedaj pa bi rad nov znak in dovoljenje.
Ali naj posljem vlogo za radioamatersko dovoljenje in napisem datum opravljenega izpita ?
Verjetno imajo te poatke kje shranjene ?
Hvala
borutlesjak
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Jun 2010, 07:50

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S57XX » 27 Jun 2010, 08:34

Zdravo!

Malo višje imaš povezavo do obrazca za izdajo oziroma podaljšanja radijskega dovoljenja. V obrazložitvi lahko napišeš kaj več in razložiš zgodbo. Če si dobil klicni znak, moraš imeti nekje radijsko dovoljenje.
Močno dvomim, da ima APEK kake hude evidence za dvajset in več let nazaj. Morda pa.
LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a S57NAZ » 01 Sep 2010, 21:08

Sam sem kot tajnik radiokluba, preskrbel našemu nečlanu cept dovoljenje, ko mu je pred mnogimi leti poteklo radijsko dovoljenje in je bil odločen, da sam tega ni zmožen urediti, saj je imel še pozivni radijski znak na YU3.... V zahvalo, ko je prejel vse dokumente iz Apeka, nam še enoletne članarine ni plačal, ki je sila simbolična, čeprav je prejel od mene tudi vse podatke za plačilo članarine na položnici. Sam pa imam zadoščenje, če je želel delati, da je dobil nov radioamaterski pozivni znak in cept dovoljenje, tako, da je sedaj lahko aktiven in vzpostavlja zveze. Sam sem odločen za prihodnjič, kdor ne bo plačal članarine v radioklubu, ne dobi od mene nobene podpore!
"Vedno se pogovarjam s človekom tako, da si pridobim prijatelja in nikoli tako, da dobim sovražnika!" Medvešček Janez
Uporabniški avatar
S57NAZ
 
Prispevkov: 627
Pridružen: 27 Avg 2001, 01:00
Kraj: Kranj - JN76EF

Re: Podaljšanje Radijskega dovoljenja

OdgovorNapisal/-a s55m » 03 Sep 2010, 09:11

borutlesjak napisal/-a:Lep pozdrav
pa bi še jaz nekaj vprašal
l1989 sem opravil radioamaterski izpit iz E kategorije, imam še diplomo in dodelili so mi znak YT3...vendar nisem pridobil dovoljenja za postavitev radijske postaje ker sem imel druge obveznosti ,sedaj pa bi rad nov znak in dovoljenje.
Ali naj posljem vlogo za radioamatersko dovoljenje in napisem datum opravljenega izpita ?
Verjetno imajo te poatke kje shranjene ?
Hvala


Vlogo in pa kopijo diplome pošlji na APEK.
Mislim, da ne bo težav, saj je diploma potrdilo, da si opravil izpit.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov