Vprasanja bodocega kolega

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a BenjaminRVFerreira » 26 Jun 2008, 10:13

Pozdravljeni vsi skupaj :)

Ze od nekdaj sem bil fasciniran nad temi zadevicami z ogromno gumbi, ki spuscajo raznorazne take in drugacne glasove, zdaj pa sem se odlocil, da koncno nekaj naredim v smeri spoznavanja z njimi, in po kratkem guglanju sem naletel na tole stran in forum.

Zanima me, kako pravzaprav s tem zaceti? Videl sem, da obstajajo tecaji, vendar pa je zadnji (ki sem ga uspel najti) potekal aprila. Ker sem kot student prevajalstva prej na govorni strani tega posla, kot na tehnicni, se mi zdi, da bi bil tecaj skoraj nujen, saj mi sicer vecina zadev v zvezi z elektroniko, vsaj sodec po prirocniku, ne bo ravno prevec jasna.

Skratka, odprt sem za predloge kako in kaj. Z veseljem bi se pridruzil tudi kakemu klubu (studiram v Lj).

Se ze veselim bodocih internetnih in (hopefully) radijskih debat :)

Lep pozdrav,
Benjamin R. V. Ferreira

*edit* pozabil sem se vprasati koliko priblizno bi stala nujna oprema za zacetek, saj pri studentskih financah ravno kakih 5mestnih stevil ne premorem :)
BenjaminRVFerreira
 

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Jun 2008, 11:54

Zdravo Benjamin,

Jeseni bo v Radioklubu Ljubljana ponovno tečaj za radioamaterje, z veseljem pa te tudi sprejmemo v klub. Srečujemo se vsako sredo od 20.-22. ure v poletnem času oziroma od 19.-21. ure po zimskem času... Več info najdeš na spletni strani http://www.radioklub.si , za člane kluba pa je odprt tudi forum.radioklub.si ! Članarine prvo leto ni, tudi ni pogoj članstva opravljen izpit...

Slika

P.S.: 3 mestna številka je kar OK (npr. FT-897 dobiš že za cca 550€ pa imaš vse kar potrebuješ)!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a BenjaminRVFerreira » 26 Jun 2008, 12:33

A lepo :) Bom verjetno v sredo prisel kaj pogledat in vas temeljito izmolzt z nadaljnimi vprasanji ;)
BenjaminRVFerreira
 

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a s57msg » 26 Jun 2008, 12:51

BenjaminRVFerreira napisal/-a:
*edit* pozabil sem se vprasati koliko priblizno bi stala nujna oprema za zacetek, saj pri studentskih financah ravno kakih 5mestnih stevil ne premorem :)



Zivjo Benjamin,

odgovor za tecaj si kot vidim ze dobil, kar pa se opreme tice pa je 5 mestna cifra je res pretirana, razen ce stejes pod opremo se kaksno koco na vrh hriba ;) ... sicer pa se najverjetneje malce prehitevas, opreme je veliko, cene so razlicne, na tecaju pa bos spoznal tudi vse vrste radiomaterskega dela in kaj te v resnici zanima ter potrebna oprema. Sicer pa si lahko na tem forumu tudi ogledas male oglase za nazaj, da dobis malo obcutka koliko denarja stane kaksna postaja oziroma antena. Pri tem seveda novejse ni nujno tudi boljse - vcasih kaksna 20 let stara postaja (seveda dobro ohranjena) dela boljse kot marsikatera danasnja noviteta.
73 DE S57MSG ..
Uporabniški avatar
s57msg
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 20 Feb 2008, 14:21
Kraj: Semič in Ljubljana

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a BenjaminRVFerreira » 26 Jun 2008, 12:55

Oglase sem ze gledal, vendar za moja laicna usesa zvenijo priblizno tako, kot ce bi poslusal nek Sci-Fi film :o No saj, bom ziher pocakal se nekaj casa preden nabavim svoje zadevscine, do takrat pa planiram ze razumeti zadosti, da bom vsaj priblizno locil sir od skute :)
BenjaminRVFerreira
 

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a s55z » 26 Jun 2008, 14:05

Ok, fino Benjamin... se vidimo....

Da ne boš zgrešil ali preveč iskal, imaš pa tule na voljo še zemljevid:

Slika
Klikni slikico...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Re: Vprasanja bodocega kolega

OdgovorNapisal/-a s51sk » 26 Jun 2008, 17:11

Če pa še izpolniš kraj bivanja v profilu, pa se bo še kakšen od tvojega konca najdel.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov