Saj ni res, pa je.......dogodek pri EN Miro Čadež s.p.

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

ljudje pač

OdgovorNapisal/-a S53U » 16 Apr 2007, 09:27

Ljudje smo si različni in prav je tako, če ne bi bil dolgčas. Miro je v redu, če le more pomaga, ko pa ima slab dan pač to strosi, taki smo vsi ali ne? Si kdo zamišlja od nas da bi začel tržiti na računa radioamaterstva - NE NEEEEE. Beseda da besedo in slab odnos stranke da slab odnos tistega ki prodaja. Da pa se to piše tu na spletu, ja no moderatorji? Me pa veseli da so to posamični primeri, tako pač je v poslovnem svetu, nekateri niso nikoli zadovoljni, hočejo vedno najboljše, dobijo pa tisto kar zahtevajo, pa ve do da ni najboljše... Pa kaj tudi meni se je to zgodilo in....? (pa ne pri Mirotu).
Naj vaš glas seže v deveto vas, pa naj bo prijateljski in nabit z pozitivno enegrgijo. :P
73 de S53U (exS53QD), Branko.
S53U
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2003, 12:59
Kraj: Janžev vrh

Sj ni res...

OdgovorNapisal/-a S58T » 16 Apr 2007, 09:40

Z mojega zornega kota neprijetni dogodek ni tako tragičen.

Ko mi je Evgen, ki ga bolj kot radioamaterja poznam kot uspešnega konstruktorja in inovatorja, prinesel anteno, ki mu po sestavi ni delovala,
je zadnji meter antene res končal v posodi za odpadno opremo.

Naj omenim, da ni prišel izključno zaradi antene, reklamacijo je združil z opravkom v Ljubljani v zvezi z avtom.

Ni bilo prepira ali dvignjenega glasu, vsekakor pa si svojega komentarja ob tem dogodku ne morem šteti za poslovno obnašanje, ki bi mi bilo v čast.

Evgenu se za neljubi dogodek tudi tukaj iskreno opravičujem.

Dovolite, da nesporazum ob skupni postavitvi in uglasitvi antene z Evgenom rešiva sama. Dogovorjena sva za ta teden.

Hvala

Miro S58T

PS:

Anteno sem včeraj obnovil z zamenjavo trapa in končne cevke ter jo testno postavil na 3 metre od tal. Obnašala se je tako, kot je opisal
Evgen: vhod kratkostičen, ohlapen spoj, resonanca na spodnjem delu HF, pri njem na 2,4 MHz, pri meni malo višje, vendar brez sprejema.

Diagnoza:
Kratek stik na priključnem konektorju, resonanca pa je le podatek za določitev dolžine na koncu kratkostaknjenega koaksialnega kabla.

Konektor je bil ob spajkanju priključne žice pregret, dodano je bilo preveč
tinola, višek je napravil kratek stik.

Zamenjava konektorja je takoj prikazala ECO anteno v drugačni luči.
Z nekaj korekcije na radialih klasično ECO odlično prilagojenost, frekvenčno širino, na 14 MHz pa je bilo kar veliko postaj S9 in več.
Tudi primerjalno z KT-43XA je band zelo živahen, čeprav je antena le 3 metre od tal.

Nekaj posnetkov (zaščitna cev spodnjega dela antene ni nameščena):

Slika
Slika
Slika
S58T
 
Prispevkov: 238
Pridružen: 15 Apr 2007, 09:38
Kraj: Ljubljana Črnuče

OdgovorNapisal/-a s57uud » 16 Apr 2007, 15:55

Dovolite, da nesporazum ob skupni postavitvi in uglasitvi antene z Evgenom rešiva sama.


Tudi jaz mislim, da bo to najbolje !
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

cron