Saj ni res, pa je.......dogodek pri EN Miro Čadež s.p.

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Saj ni res, pa je.......dogodek pri EN Miro Čadež s.p.

OdgovorNapisal/-a S51JX » 13 Apr 2007, 14:32

Mislim, da je uvodnik kar pravi. Ko boste to prebrali pa sami ocenite in presodite.....Nimam namena, da bi komu šlodoval, zdi se mi pa prav, da ta dogodek ne ostane prikrit. Pa gremo k resnični zgodbi. Pri omenjeni firmi sem kupil vert. anteno ECO-069. Po postavitvi in testiraju se je takoj pokazalo, da je antena v defektu. Bila je popolnoma gluha, SWR neskončen, nikjer niti sledu o resonanci. Anteno demontiram in jo skladno z dogovorom (reklamacija - na računu je podpisana garancija 1 leto) odpeljem v Črnuče. Bil sem prepričan, da bova anteno testirala, da se ugotovi napaka. Na veliko začudenje, je g. Miro v roke vzel anteno in jo začel lomiti in razbijati. Bil sem šokiran. Polomil je zgornji del palic s trapom. Po trapu je še posebej tolkel bolje rečeno udrihal in ga vrgel v kanto za smeti. Spodnji del je pustil - je že vedel zakaj...Zahteval sem pojasnilo, pa mi je arogantno odvrnil, da se s tem ne bo zajebaval, da ga preveč stane in da je to edina antena, ki naj ne bi delala...vse kar je prodal je bilo OK - brez reklamacij...ali je temu res tako... ??? Ni pa vprašal koliko je mene stalo, da sem se pripeljal uveljavljat reklamacijo iz Velenja v Črnuče in nazaj. Ko sem mu rekel, da nisem od včeraj, da sem že 40 let radioamater mi je odvrnil-citiram: saj tako je; ta stari ne znate par palic skupaj zložit, kar zna vsak mali otrok......to, še žalitve si je privoščil. Za tem mi je vrnil denar. Relkel sem mu naj mi da drugo, on odvrne: imam tri vrste GP, pa nobena ni zate, ker pri tebi tako nič ne dela....Obrnil sem se in odšel. Predstavljajte si, kupiš TV, se pokvari, ga odneseš na servis, tam pa ti ga treščio ob tla....s tem se mi ne zajebavamo....Kaj si g. Miro predstavlja za garancijo....to kar je naredil. Mislim, da je tu nekaj hudo narobe. Tu ni nobenega kodeksa, še manj pa morale. Njegovo obnašanje je bilo milorečeno arogantno in skrajno žaljivo Vse skupaj je po eni strani zelo smešno, po drugi pa zelo žalostno. Ne vem, ali se človek ne zaveda, da že dolgo radioamaterji v S5 nismo več odvisni od njegovega dela in takega obnašanja. Sicer pa presodite sami. Dodal bi samo še to: Dober glas seže v deveto vas, slab pa 10x dlje. Ker pa je Slovenija majhna pa je 90-ta vas krepko na oni strani Alp, Mure in Jadranskega morja.....
Pa še nekaj, od njega sem kupil usmernik PCS140: Takoj je "crknilo" stikalo za vklop. Zamenjal ga je. Se pač zgodi - nič nenavadnega sem si rekel. Danes pa je zopet zaštekal. Ali naj ga peljem v popravilo...da ga vrže v kanto.....izgleda, da mu ne manjka robe za kante polnit....
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S51U » 13 Apr 2007, 17:48

Zelo rad bi slišal tudi drugo plat zgodbe....
Toda, če je človek vrnil denar, lahko dela s stvarjo kar mu je volja, saj je njegova.

Tudi sam sem pri njemu kupil že marsikaj, marsikatero zadevo mi je naredil Miro tudi gratis, tako da....

Z mojimi stvarmi še ni polnil "okroglega fascikla", ne vem no ....

Včasih je bolje post napisati v Wordu ter ga potem zbrisati, kot pa pritisniti >enter<
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s57uud » 13 Apr 2007, 17:53

Pa je res malo čuden. Svojo anteno je polomil.

Ja, o tvojih potnih stroških pa v garanciji verjetno ni nič govora.

Sicer pa kolikor je meni jasno tu sploh ni govora o garanciji. Veljaven račun je pravzaprav pogodba, ki zajema tudi garancijo. Tebi je bil denar vrnjen, torej račun ni več veljaven in s tem tudi garancija ne. To vse seveda pod pogojem, da si se strinjal z vračilom denarja.

Sam je pa res čuden. Tudi druge antene ni htel prodat.

Aja.. stikalo pa raje sam menjaj. Boš na živcih prišparal. Lahko pa tudi do mene prideš, bova menjala, pa še kavo spila in kakšno rekla ( za hladitev živcev).

Darko.
Uporabniški avatar
s57uud
Moderator
 
Prispevkov: 659
Pridružen: 17 Sep 2001, 01:00
Kraj: Kačiče 15, 6215 Divača

OdgovorNapisal/-a S51JX » 13 Apr 2007, 19:05

Bom zelo kratek na mnenja. Nimam namena, kar sem doživel, da se še ta drek meša. Tu gre za odnos prodajalec kupec ali obratno. To, kar je on naredil, se še v tako zavozlanem svetu ne dogaja. Pa še to, ni res in je zmotno mišljenje, da lahko dela s svojo opremo kar hoče, da ampak s svojo Jaz sem to anteno plačal, razbil jo je pred mano prej kot mi je vrnil denar!!!!! Čigavo anteno je polomil in razbil. Glede garancije se ve kaj to pomeni, tu so zakoni in abligacijska razmerja s katerimi se ščiti potrošnika in uveljavlja pravni red na tem področju. Skratka vse je določeno in predpisano, kako se temu streže. Ta dogodek ne bi opisoval, če bi to šlo na relaciji fizična oseba/fizična oseba. To bi bil pač osebni spor. Ker pa je v tem primeru spor prevne osebe z fizično, je to nekaj drugega. Še enkrat, da bo jasno. On je prej razbil anteno, potem pa mi je vrnil denar. Poznam ga že 30 let, zato marsikaj vem in tudi že preje občutil. Smo pač različni ljudje, eni so simpatični dobijo kak gratis, drugim pa po p...i.
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S51U » 13 Apr 2007, 19:14

S51JX napisal/-a:Smo pač različni ljudje, eni so simpatični dobijo kak gratis, drugim pa po p...i.


Sem šel takoj pred ogledalo :wink:

Ne, nisem simpatičen, slika še vedno taka kot vedno doslej :oops:
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a S51JX » 13 Apr 2007, 21:09

Miro me je pred kratkim klical po tel. in se mi opravičil za ta neljubi dogodek. Verjetnost pojava takih in podobnih dogodkovje je običajno, da se zgodijo ob nepravem času, na nepravem mestu in na nanepravi način. V tem primeru izgleda, da so bili vsi ti pogoji izpolnjeni.Prav zaradi tega, kar je tudi del našega vsakdana sprejemam opravičilo.
Dogovorila sva se, da se ta stvar v teku naslednjega tedna uredi. Še enkrat pa bi želel poudariti, da s to pisarijo o tem dogodku nikakor ni bil namen kakorkoli škodovati in prizadeti njegovo firmo. Moja želja je, da se to upošteva.
Lep 73 vsem

p.s. Od tega trenutka dalje se bom vzdržal vseh komentarjev
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S57D » 13 Apr 2007, 21:19

Petek, trinajstega! :wink: Želim vama, da uredita zadeve v obojestransko zadovoljstvo.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a S51U » 13 Apr 2007, 21:33

To me veseli, da se bo zadeva uredila.

Nobena juha se ne poje tako vroča, kakor se skuha.

73 !
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s51sk » 13 Apr 2007, 23:23

S51U napisal/-a:To me veseli, da se bo zadeva uredila.

Nobena juha se ne poje tako vroča, kakor se skuha.

73 !


Lahko pa se opečeš.
Uporabniški avatar
s51sk
 
Prispevkov: 152
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:05
Kraj: Ribnica

OdgovorNapisal/-a S51U » 14 Apr 2007, 07:09

s51sk napisal/-a:
S51U napisal/-a:To me veseli, da se bo zadeva uredila.

Nobena juha se ne poje tako vroča, kakor se skuha.

73 !


Lahko pa se opečeš.


Khmmm, ta varianta vedno obstaja :lol:
S51U ( ex: S5041U, S52FB, YT3FB, YU3AXR )
Uporabniški avatar
S51U
 
Prispevkov: 368
Pridružen: 12 Jul 2006, 12:50
Kraj: JN75GX

OdgovorNapisal/-a s56izw » 14 Apr 2007, 19:05

lepo da se ti je opravičil! vsak ima slab dan. a to mi deluje , kot da bi ti pritisnil zaušnico in ti drugi dan rekel oprosti... tudi jaz sem pri njem kupil kar nekaj stvari , tudi preko pošte in lahko rečem, da imam samo dobre izkušnje!
kaj se pa tiče stikala , meni je crnil ze drugi dan... pa sem ga zamenjal in zdaj deluje ok.


73!
s56izw
 
Prispevkov: 383
Pridružen: 25 Maj 2004, 11:46
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a S51JX » 15 Apr 2007, 09:36

Tudi to se lahko zgodi.
Glede tistega stikala pa: to je bila asociacija na dogodek. Povsem normalno je, da kaj crkne čeprav je novo. Tudi jaz bi zamenjal stikalo tako kot Miro. Vendar usmernik je nov in v garanciji - dokler je v garanciji ni kaj žokati po njem. Bo kaj večjega počepnilo potem se pa obrišeš pod nosom. Stikalo sem že usposobil po ruski metodi. Usmernik sem izklopil iz omrežja ter 10 ali 15 x naredil ON/OFF. Zdaj deluje vredu.
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S53RI » 15 Apr 2007, 10:14

Juh,
ne poznam tudi druge plati te zgodbe, ker poznamo samo to kar je bilo napisano... Verjamem, da človeku popustijo tudi živci....človek se je vseeno opravičil in s tem je zgodba zaključena.
Jaz osebno imam z EN Miro zelo dobre izkušnje. Veliko sem tam že pokupil in marsikaj še bom..Miro mi je vedno bil pripravljen odgovoriti na še tako neumno vprašanje in seveda pomagati. Tudi marsikatero stvar sem mu vrnil oz. zamenjal, ko sem sam naslednji dan spoznal, da se nisem prav odločil...Sicer vsak naj tam kupuje kjer zmore in predvsem zaupa. Skratka do sedaj iz moje strani do Mirota vse najboljše.
73,gl
Andrej S53RI
S53RI
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 22 Maj 2001, 01:00
Kraj: Domžale JN76HD

OdgovorNapisal/-a S51JX » 15 Apr 2007, 13:25

Z ozirom, da je kar v nekaj komentarjih zaslediti:rad bi slišal ali pa: ne poznam zgodbe iz druge strani, bi bil zelo vesel, da se na forumu pojavi Miro ter objasni z nekaj besedami, kaj se je zgodilo. Izgleda da obstajajo dvomi o moji verodostojnosti dogodka. Nimam namena raztegovati te štorije, rad bi jo čim preje zaključil. Na kratko naj napiše v zvezi z dogodkom ter telefonskim opravičilom, katerega sem pozneje prenesel na forum.. Drugače bo ostalo pri opravičilu, ostala pa bo klofuta, tako kot jo omenja S56IZW ter dvomi o verodostojnosti dogodka iz moje strani. Na ta način bomo to zadevo zaključili in potegnili črto....Ali imam prav ?

Vsem lep 73
S51JX
 
Prispevkov: 25
Pridružen: 12 Apr 2007, 18:58

OdgovorNapisal/-a S52OW » 15 Apr 2007, 13:25

Mario, živjo!
Ne samo, da si simpatičen, ampak si stranka, ki veliko zapravi.
Imaš njegov stolp, če se ne motim?! Si že v kategoriji dobrih strank,
ki ste deležni večje pozornosti. Poznam še vsaj tri "velike"stranke in
sem seznanjen s podobnimi odnosi.

Evgen: to kar se ti je zgodilo je katastrofa, gledano iz poslovnega in
človeškega vidika! Vesel sem, da svoje izkušnje deliš z nami!
Vesel sem tudi, da sta z Mirom uredila "spor".

Tudi jaz se ne morem znebiti občutka, da vsakič ko pridem kaj kupit',
zmotim medveda pri spanju, spet drugič sem sprejet kot kralj!
Raje bi bil sprejet povprečno in stabilno, brez cmoka v grlu, saj
vendar pridem v trgovino, k človeku, ki veliko da in ponuja našemu svetu.
Nazadnje sem kupoval rabljen swr-pwr meter, pod pretvezo, da je nov. Ker je bil spraskan in ker mi je kolega povedal, da je z njim že meril pri njemu, ga potem nisem kupil.
Tako sem dobil status delikatne stranke. Pe še kakšna zadeva se najde, pa ne želim pisat', saj ne želim "kvarit" posla.
Skratka, tudi moje izkušnje niso bile vedno rožnate, vem pa tudi, da jih veliko noče pisat' na to temo, ker se ne želijo zamerit' Miru pri naslednjih nakupih. Je že tako, da so cene pri Miru za veliko artiklov dobre!

Težko mi je bilo oddat' to sporočilo, ker je Slovenija majhna,
vendar sem pač potrošnik, ki mora deliti svoje izkušnje,
kot ostali pred mano.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

Naslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov