Sejem radioamaterske opreme

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Sejem radioamaterske opreme

OdgovorNapisal/-a S56WVT » 29 Apr 2003, 15:41

Zanima me, če se v mariborski kibli še dogajajo sejmi radioamaterske opreme. Slišal sem, da je bilo to ponavadi prvo soboto v mesecu. Ima kdo kaj informacij o tem?

Uroš
S56WVT
 

Ponovno sejem :)

OdgovorNapisal/-a S56WVT » 09 Maj 2003, 05:27

Glede na to, da ni bilo nobenega odgovora, domnevam da tega sejma v kibli več ni. Sedaj pa me zanima če je kakšen sejem kje drugje v sloveniji? In če tudi tega ni, potem me zanima kakšna so vaša mnenja če bi se en mali radioamaterski sejem organiziral (nekaj podobnega sem že organiziral tako da vem kako je to). Bi koga takšno srečanje zanimalo. Nekateri bi lahko prodali česa ne rabite, drugi bi si lahko te stvari ogledali in jih mogoče kupili, ...

Kakšna so vaša mnenja?

Uroš
S56WVT
 

OdgovorNapisal/-a s56kz » 09 Maj 2003, 06:31

Hi!

Pred leti je bil tudi v Ljubljani sejem rabljene radioamaterske opreme, lahko da se je nevem točno.
Sigurno bi bilo zanimivo za veliko amaterjev se posebno za tiste ki kaj doma delajo in vedno kaj "krame" po solidnih cenah rabijo 8) .
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Maj 2003, 06:35

Uros,

Vcasih so bili taksni HAM bolsjaki v LJ., ponavadi dopoldne pred UKV srecanjem. Zal Leona, ki jih je organiziral, ni vec med nami in tako tudi bolsjakov ne. Tebi najblizji bolsjak je v Doblu pri Gradcu (pod anteno bivsega Graskega SV oddajnika, ki je v Dolfetovih casih sluzil za "informiranje" Afriskih drzav). Sejem sovpada s "field-day" OE-Stajerskih (Steiermark) amaterjev in ARDF tekmovanjem. Lani je bil, ce se prav spomnim, enkrat Julija. Vendar ponudba ni bogvekaj, predvsem se prodajajo odsluzene racunalniske plosce, kaksen trgovec pride prodajat antene in konektorje, nekaj primerkov starih vojaskih postaj ter par rabljenih RIG. Je pa dogodek sam po sebi zanimiv, lani recimo so pripravili demonstracijo LW HAM RX/TX sistema ter ogled muzejske zbirke naprav SV oddajnika, ki so bile vcasih instalirane v bunkerju pod antenskim stolpom, sedaj pa v muzejski stavbi poleg antene.
Vcasih je bil bolsjak tudi khrati s konferenco ZRS, ali je se, pa ne vem.

Ena slikica z bolsjaka v Doblu: http://lea.hamradio.si/~s57nan/simon/simon_25.jpg

LP, Sandi
Zadnjič spremenil s56al, dne 09 Maj 2003, 08:45, skupaj popravljeno 2 krat.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S55WT » 09 Maj 2003, 08:32

Sigurno bi bilo smiselno organizirati nekaj hkrati z konferenco. Ta dan nas pride skupaj kar nekaj iz cele slovenije in bi vsekakor bilo pametno izkoristiti ta dan še za kaj drugega. Pa verjetno bi nas tako prišlo skupaj še kaj več, ne samo delegati.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Maj 2003, 08:52

Uros,

Glede tvoje ideje o organizaciji sejma, lansko leto jeseni sva z Bojanom S53W priloznostno razpravljala o moznostih za organizacijo neke vrste bolsjaka + fieldday s poudarkom na QRP aktivnosti. Predlagal sem mu, da bi bil tak sejem hkrati z ARG tekmovanjem, ki ga organizira Ormoski radioklub, ker bi na ta nacin pridobili kar najvec obiskovalcev. Glede na to, da je Bojan predsednik najvecjega MB radiokluba, Ormozki RK pa organizator ARG tekmovanja in sploh med najbolj aktivnimi na podrocju ARG, je moj predlog, da za pripravo bolsjaka kontaktiras predsednika obeh klubov in ugotovis, ali obstaja skupni interes.
Zanimivo bi bilo tudi pripraviti neke vrste tekmovanje samograditeljev QRP naprav, kjer bi komisija ocenjevala npr. izvirnost, tehnicno dovrsenost, kvaliteto izdelave ali pa morda organizirati celo kaksno delavnico na to temo...
Ce bi srecanje uspelo, bi to lahko postal osrednji HAM dogodek v vzh. delu S5.

Lep pozdrav,
Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S56WVT » 09 Maj 2003, 10:46

Sandi

Tudi jaz sem mislil nekaj podobnega. Že večkrat sem poskusil kontaktirati S5QRP klub v Celju, pa ni odziva, ti pa najbrž dobro veš kaj mene zanima :D .
Torej za ta sejem sem imel v mislih, da bi bil predvsem tehnične narave in da bi poleg stojnic potekale tudi druge aktivnosti (FieldDay, kakšne predstavitve, tehnične razprave, ...). Konferenca je najbrž bolj namenjena samemu delu zrs kot pa tehniki, zato takrat ne bi bilo preveč produktivno. Drugi razlog pa je, da sem štajerc in rad vidim če se stvari dogajajo na naši strani in ne v samem "centru" slovenije. (da ne bo pomote, to je mišljeno zelo splošno in ne samo za ham)
Sandi bi bil ti pripravljen kaj narediti za QRP tekmovanje ali kaj podobnega, glede na to da si tehnično zelo podkovan? Kaj pa kdo drug?

Uroš
S56WVT
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 09 Maj 2003, 11:44

Uros,

Za spomladanski termin se bojim, da je letos ze malo pozno, poletje verjetno ni najbolj primeren cas za taka srecanja, za pozno poletje ali zgodnjo jesen pa se najbrz se da kaj pripraviti. Ceprav je pozna pomlad verjetno najbolj primeren leti cas za srecanja na odprtem, ker je verjetnost lepega vremena najvecja. Sicer je vedno treba imeti v rezervi kaksno telovadnico ali sotore.
Kot ze receno, dobro bi bilo, ce bi pri organizaciji sodeloval kaksen velik radioklub (recimo 9ABC). Sam lahko prispevam npr. predstavitev na temo "Kako se lotiti gradnje QRP naprav" ali kaj podobnega ali pa pomagam pri pripravi tekmovanja samograditeljev (kriteriji za ocenjevanje, ipd...).
Tvoji skavti bi lahko skuhali bograc :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S56WVT » 09 Maj 2003, 12:08

Sandi,

Saj se ne mudi tako hudo, drugače pa je tudi za vsako organizacijo prireditve potreben določen čas. Sam sem razmišljal na čas ob koncu poletja, recimo v začetku septembra, ko je konec dopustov in se bližajo hladnejši dnevi, ko bo več prostega časa.
Me pa zanimajo še mnenja drugih bralcov tega foruma in mogoče tudi vodstva ali bodočega vodsta ZRS. Ima kdo možnost to vprašanje odpreti tudi na PR?

Drugače pa bi lahko brez skrbi tudi uporabili skavte in tudi tabornike, saj želimo pridobiti tudi mladino ali ne? Samo kaj se kuhanja tiče ti jih ne priporočam najbolj, razen če ti ni všeč okus po zažganem, presoljenem, prevodenem, ...

Uroš :lol:
S56WVT
 

Sobotni sejem

OdgovorNapisal/-a s56wan » 05 Jun 2003, 15:16

SEJEM RABLJENE RACUNALNISKE in RADIOAMATERSKE OPREME
ponovno v KITu

KDAJ: sobota, 07. junij 2003 od 16.00 ure naprej


V soboto, 07. junija 2003, bo ponovno potekal sejem rabljene racunalniske
in radioamaterske opreme v javno dostopni spletni kavarni - Komunikacijsko
Informacijski Tocki KIT na Glavnem trgu 14 v Mariboru, ki je te dni
postala tudi HOT SPOT.

Tako boste lahko tudi to, vroco junijsko soboto, v KITu od 16.00 ure
naprej, svojo racunalnisko in radioamatersko opremo prodajali, kupovali,
jo zamenjali ali pa morda celo komu podarili.

Vstopnine ni, zato vabimo vse, ki bi se radi znebili odvecne, vendar
delujoce racunalniske in radioamaterske opreme, da jo tudi to soboto
prinesete v Komunikacijsko Informacijsko Tocko - KIT, kjer vas ze nestrpno
pricakujemo.


Vljudno vabljene in vabljeni!

Vec informacij:
Maja Kostevc, e-posta: maja@kibla.org
Vodja Komunikacijsko Informacijske Tocke KIT
s56wan
 
Prispevkov: 35
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:34

Re: Sobotni sejem

OdgovorNapisal/-a S54U » 05 Jun 2003, 21:13

s56wan napisal/-a:SEJEM RABLJENE RACUNALNISKE in RADIOAMATERSKE OPREME
ponovno v KITu

KDAJ: sobota, 07. junij 2003 od 16.00 ure naprej


V soboto, 07. junija 2003, bo ponovno potekal sejem rabljene racunalniske
in radioamaterske opreme v javno dostopni spletni kavarni - Komunikacijsko
Informacijski Tocki KIT na Glavnem trgu 14 v Mariboru, ki je te dni
postala tudi HOT SPOT.

Tako boste lahko tudi to, vroco junijsko soboto, v KITu od 16.00 ure
naprej, svojo racunalnisko in radioamatersko opremo prodajali, kupovali,
jo zamenjali ali pa morda celo komu podarili.

Vstopnine ni, zato vabimo vse, ki bi se radi znebili odvecne, vendar
delujoce racunalniske in radioamaterske opreme, da jo tudi to soboto
prinesete v Komunikacijsko Informacijsko Tocko - KIT, kjer vas ze nestrpno
pricakujemo.


Vljudno vabljene in vabljeni!

Vec informacij:
Maja Kostevc, e-posta: maja@kibla.org
Vodja Komunikacijsko Informacijske Tocke KIT


Po eni strani je dobro po drugi pa ne, da sejem ravno sovpada s CTEST-om na VHF & UP. (bo vsaj možno takoj preizkusiti opremo) :D
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov