Ročna postajica

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Ročna postajica

OdgovorNapisal/-a S54NT » 05 Maj 2006, 08:36

Živijo. Prav danes sem oddal vlogo za pridobitev radioamaterskega znaka, so me našli varhivu na ZRS, tako, da vas bom kmalu obvestil o znaku :D. Zanima pa me ena stvar. Nameravam kupiti dvoband 144/432 ročno FM postajico YAESU VX-6. Jaz mislim, da je vredu stvar za uvod v radioamaterstvo, zanima pa me kako je z FM. Se kaj zanimivega dogaja , tudi kak kontest?
Prosim, če mi lahko svetujete je nakup pameten ali ne?

Hvala.
S54NT
 
Prispevkov: 61
Pridružen: 22 Mar 2006, 10:13
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a s56al » 05 Maj 2006, 08:53

Pozdravljen,

Vsak tretji vikend v mesecu poteka tekmovanje S5 maraton, kjer je tudi FM kategorija. Primeren izgovor za pinik ali izlet na kak bližnji hribček. Z malo yagi anteno na ugodni lokaciji se da narediti kar veliko zvez.

http://www.hamradio.si/zrsm/

RV58 na Vojskem je tebi najbližji repetitor, ki pa po mojih izkušnjah precej sameva.

http://lea.hamradio.si/~s51kq/S5RPT.HTM

Probaj si kje izposoditi kak 2m vokitoki, preden se podaš v nakup. Te reči se danes večinoma splača naročiti iz DL, kje in kako piše obširno v več temah tega foruma. Dobro mesto za nakup je tudi obisk sejma v Friedrichshafnu zadnji vikend v juniju ali Pordenonu jeseni.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S57GB » 06 Maj 2006, 19:42

dvo-band ročna postajca bo v redu kot praviš za začetek.na 2m in 70 cm se kar nekaj dogaja še največ portable ali mobil pa tudi ostalo.še pametno antenco kot je Sandi omenil in to je to(pa dobra volja seveda)!ko boš zadevo nabavil pa CQ CQ prek RV58 Vojsko pa se slišimo. :D
73 de Boštjan S57GB
antena je važna!
Uporabniški avatar
S57GB
 
Prispevkov: 271
Pridružen: 12 Mar 2006, 11:05
Kraj: LJ-Podgorica-JN76HC

OdgovorNapisal/-a S54U » 06 Maj 2006, 20:37

S57GB napisal/-a:ko boš zadevo nabavil pa CQ CQ prek RV58 Vojsko pa se slišimo. :D


Mene so učili, da se preko repetitorjev ne kliče CQ.
Ali danes to ne velja več? :-?
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 07 Maj 2006, 01:00

Cq že lahko kličeš a zveze ne veljajo v tekmovanjih! Poleg tega na repetitorjih večinoma poslušajo "lokalni" radioamaterji, s katerimi se je vedno lepo pogovarjati ;) CQ pa lahko še vedno kličeš tudi v tuje in bolj oddaljene dežele. Razlog je karseda enostaven, oddajna moč repetitorjev je v veliki večini 5W - res pa je da imajo "dobre" lokacije vsaj nekateri!

Mogoče ti dam še za premislek da bi po mojem mnenju bilo bolje kupiti postajo za 2m s tem da bi imela FM in SSB če si vešč tudi v CWju? Pač moj predlog, ni ga potrebno upoštevati če nimava skupnih interesov v hobiju :)
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov