Icom 7400

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Icom 7400

OdgovorNapisal/-a S58Q » 14 Mar 2006, 22:25

Pozdrav vsem!

Penzija se nezadržno bliža, treba je razmišljati o zadnji postaji, ki jo bom kupil, da bom lahko v 'hladovini' še malo tolkel po ročki. Mikrofona v mojem PPS-u ni.

Razmišljam o IC7400, na nekaterih trgih je to IC746, Ali ima kdo kakšne iskušnje s to postajo? Vesel sem vsakega odgovora. Predvsem me zanima kako se obnese na CW.

LP, S58Q
S58Q
 
Prispevkov: 64
Pridružen: 02 Nov 2003, 08:47
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a s56a » 14 Mar 2006, 23:49

Jaz sem IC-735 veselo uporabljal 20 let in tudi ti bos zadovoljen z quad superom! Mi imamo kar dva v RK S51SLO.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 15 Mar 2006, 07:34

Odlična igrača za plačani denar, če si pripravljen sprejeti tveganje okvare TX. ICOM nikoli ni zares odpravil serijske napake crkovanja enega od MMIC v vzbujalni verigi oddajnika. Tudi v S5 in na tem forumu je najmanj en lastnik, ki se mu je okvara pripetila, se bo morda oglasil sam. Zamenjava in cena tega IC sicer nista nič posebnega, če imaš izkušnje s spajkanjem SMD doma. Na Internetu je bilo o tem že veliko napisanega, nekaj koristih linkov tudi na tem forumu:

viewtopic.php?t=3365&highlight=ic7400

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s55o » 15 Mar 2006, 12:35

Lep pozdrav!

Sem lastnik icoma 746 (ne pro). Če ti bo kaj pomagalo ti opišem kaj sem zasledil kot dobro in kaj kot slabo pri moji uporabi te postaje.
Zadeva lepo dela čez vse bande, vendar kot all band postaja ima nekaj problemčkov.

1.Pri tx (vsaj ssb delu) dviguje nekaj šuma in signal je lahko malo širši.
http://www.sm5bsz.com/dynrange/dubus205/dubus205.htm
in pa
http://www.df9ic.de/tech/trxtest/trxtest.html

2.Na rx strani ji je poznat, da je multi band postaja in tako z manjšim ip3 rada "poka" če so signali zelo močni v bližini.(s filtri se zadeva drastično izboljša)

Moja (potrkam na les) deluje odlično, uporabljena je bila na kar nekaj temovanjih z zadovoljivimi rezultati (ni najbolj občutljiv Rx, vendar z dobrimi ušesi se da daleč slišat.
1.Vgrajeni tuner je zelo praktičen in ima relativno širok razpon tunanja. (nisem imel hudih problemov poglasit 80m dipol na 160)
2.Sam Avdio postaje je zelo lep in čišt.
3.Z postajo se da lepo delat in če vzameš pro model s dsp se da mnogo še iztisnit iz nje.
4.Tudi v tekmovanjih se lepo obnese in tudi na 80m v LP kategoriji se da marsikaj naklofat.Čeprav cel band "poka".
5.Cw dela lepo in s ročko kot s cat vmesnikom preko PC-ja.

Do sedaj še nisem imel prolemov z njo.
lp
Boštjan s55o

Če te še kaj zanima vprašaj.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55o » 15 Mar 2006, 12:39

Lep pozdrav!

Sem lastnik icoma 746 (ne pro). Če ti bo kaj pomagalo ti opišem kaj sem zasledil kot dobro in kaj kot slabo pri moji uporabi te postaje.
Zadeva lepo dela čez vse bande, vendar kot all band postaja ima nekaj problemčkov.

1.Pri tx (vsaj ssb delu) dviguje nekaj šuma in signal je lahko malo širši.
Nekaj testov:
http://www.df9ic.de/tech/trxtest/trxtest.html

2.Na rx strani ji je poznat, da je multi band postaja in tako z manjšim ip3 rada "poka" če so signali zelo močni v bližini.(s filtri se zadeva drastično izboljša)

Moja (potrkam na les) deluje odlično, uporabljena je bila na kar nekaj temovanjih z zadovoljivimi rezultati (ni najbolj občutljiv Rx, vendar z dobrimi ušesi se da daleč slišat).
1.Vgrajeni tuner je zelo praktičen in ima relativno širok razpon tunanja. (nisem imel hudih problemov poglasit 80m dipol na 160)
2.Sam Avdio postaje je zelo lep in čišt.
3.S postajo se da lepo delat in če vzameš pro model s dsp se da mnogo še iztisnit iz nje.
4.Tudi v tekmovanjih se lepo obnese in tudi na 80m v LP kategoriji se da marsikaj naklofat.Čeprav cel band "poka".
5.Cw dela lepo in s ročko kot s cat vmesnikom preko PC-ja.

Do sedaj še nisem imel prolemov z njo.Sam sem naredil še modifikacije za rx/tx po celem uporabnem bandu in zadeva dela okey.
lp
Boštjan s55o

Če te še kaj zanima vprašaj.
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56a » 15 Mar 2006, 21:48

Mladi ekspert s soncnimi ocali, ali mi lahko malo pojasnis tocko 3 o DSP pridobitvah? Glavne navedbe 1 in 2 itak dvomim, da zastopis v celoti.

LP MMM S56A

P.S. S54S Profesorje, kaj ustvarjas? Jaz izdelujem teflon dimnik za GS35B!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 16 Mar 2006, 07:23

Direktorje, opažam zadnje cajte, da si se vrgel na industrijo (dimnik) in HI Power (lampe) :). Trenutno rišem tiskanino za APRS TNC (PIC18F258 + 4x24 LCD + FX614+ vhod za PS2 tipkovnico, če bi kdaj uspel napisati program tudi za pošiljanje kratkih sporočil).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s55o » 16 Mar 2006, 11:57

Lep pozdrav še enkrat!

Ja takole je MMM...z dsp se da posamezen signal, če nimaš filtrov malo bolj "dobiti ven" oz da je malo boljše razumljiv (vsaj za moja pravniška ušesa)

Drugače pa glede na to da si 300x že objavil mislim, da že vsi vemo, da delaš tale ojačevalec :lol: Vso srečo pri njem.

V glavnem postaja je fajn in jaz jo priporočam (upam pa da ne boš med uno manjšino, kateri nekaj ne dela ok pr postaji)!

lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55z » 16 Mar 2006, 14:39

s56a napisal/-a:Jaz izdelujem teflon dimnik za GS35B!


Hehe, sem nekaj slišal, da si za linear pri Janezu vrtal nek aluminij s ptičjo gripo... Je to kakšna specialna izvedba ? :D
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s56a » 16 Mar 2006, 16:59

Star konstruktor, zarjavel Al, ruska lampa ampak 2 kW VF bo na dva UKV obmocja! Neki OZ ze prodaja podobni izdelek za mlade.
s56a
 

Re: Icom 7400

OdgovorNapisal/-a S58F » 18 Mar 2006, 00:22

Zivjo




Poglej ocene na http://www.eham.net/reviews/products/14 ...kot si sam napisal je IC7400 ali IC746PRO skoraj eno in isto... ce pogledaš ocene na eHAM se jaz osebno ne bi NIKOLI odlocil za to potezo (pa ne samo zato..)...imel bos mogoče par funkci več (skoraj neuporabnih v vsakdajnem delu) oz. imel boš enako postajo (stara postaja + cc 400 evro doplačila za par EQ DSP nastavitev?!!)

Sam sem imel IC746 (ne pro) cc. 1 leto ...bil sem zelo,zelo..zadovoljen z "mašinco" toda ker so me začela "srbeti" HI tekmovanja sem si nabavil iz USA FT1000MP


Veliko sreče pri menjavi.. odločitev je pa seveda tvoja.

GL ERIK S58F





S58Q napisal/-a:Pozdrav vsem!

Penzija se nezadržno bliža, treba je razmišljati o zadnji postaji, ki jo bom kupil, da bom lahko v 'hladovini' še malo tolkel po ročki. Mikrofona v mojem PPS-u ni.

Razmišljam o IC7400, na nekaterih trgih je to IC746, Ali ima kdo kakšne iskušnje s to postajo? Vesel sem vsakega odgovora. Predvsem me zanima kako se obnese na CW.

LP, S58Q
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov