Obnovitev licence

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a Rudi » 30 Jul 2003, 15:55

Ne mi zamerit, če bom napisal nekaj, kar morda komu ne bo všeč. Ali je opredeljeno v statutu kluba - društva, da je za izstop potrebna izpisnica? Ali je lahko nekdo član več klubov hkrati? Vsaj zakon tega ne prepoveduje. Ker me zanima kakšna je praksa in kako ima kdo urejeno v svojem društvu, bom vesel vsakršne informacije. Kaj pa če gre za nek nepisan dogovor o izpisnicah? Kaj pa če bi veljalo to opredeliti v kakšnih pravilih? Ima kdo kaj več vreodostojnih informacij? Hvala.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 31 Jul 2003, 06:26

Ko sem pred leti zaradi selitve menjal radioklub, sem moral imeti izpisnico iz starega. Brez tega dokumenta me sekretar ZRS v centralni evidenci ne bi zavedel kot clana novega kluba in posledicno ne bi vec dobival QSL kartic na pravi naslov. Kot mi je bilo pojasnjeno, je to neke vrste jamstvo, da ima amater, ki se izpisuje, do prejsnjega kluba poravnane vse obveznosti. Mislim, da je pravi naslov za info kdaj, kako in zakaj izpisnica kar S59AR. V praksi nekateri amaterji so clani vec klubov hkrati. So tudi amaterji, ki so clani radioklubov in ne ZRS. Ampak slednje ze vemo iz zapisnika zadnje konference ZRS :).

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a Rudi » 01 Avg 2003, 18:02

Z izpisnicami je takole.

Pravno in formalno: Če društvo - radioklub tega nima navedenega v pravilih, izpisnice kot pravnega dokumenta ni. Seveda pa je logično, da klub izpiše svojega člana iz kluba, če le-ta nima neporavnanih obveznosti do kluba (članarina, izposojene postaje ali druge naprave in podobno). Seveda pa je nek radioamater član nekaj klubov, če pač izpolnjuje njihove pogoje članstva. Zakon tega ne prepoveduje.

Po pogovoru z S59AR: ZRS izpisnice uradno ne zahteva, res pa je, da želi imeti povsem jasno informacijo, kateri je matični radioklub zaradi centralne evidence operaterjev. To pa naj bi potrdil tudi matični radioklub, da so znani podatki za Callbook, pošto, ...

Samo v pojasnilo, upam pa, da bo v praksu čimmanj težav z matilnimi radioklubi in prehajanjem iz enega v drug klub... :))
Rudi
 

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 5 gostov