Obnovitev licence

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 15 Jan 2003, 22:23

Tudi jaz mislim da potrebujemo ZRS!!!

Kar se pa članarine tiče sem pa že napisal mail na ZRS da bi bili radioamaterji zelo veseli v primeru če bi se le ta znižala!

Torej kako znižati članarino -- enostavno ena zadeva je da se ZRS preseli v cenejše prostore. Kot sem seznanjen je bila ZRS že seznanjena o tej možnosti! Predlog je bil celo da bi se stroški za prostore zmanjšali za 50% kar pa tudi ni kar tako, pa tudi če se pozna 2000sit na operaterja!

Torej še enkrat mislim da ZRS potrebujemo, vendar je potrebno poudariti da je radioamaterstvo le HOBI in se z njim ne da služit, vsaj večina NE!!!
Torej bi morala biti tudi članarina primerne $$$.
Upam da nisem nikogar užalil to je pač moje mnenje, nisem predlagal nikakršno odpuščanje ali kaj podobnega samo prišparati na račun prostorov.

Aja mislm da lahko poudarim da z visokimi članarinami ne bomo bili mikavni za mlade operaterje!!!
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Elbarto » 16 Jan 2003, 17:14

pa kaj je kdo pogledal, kam sploh gre denar??? Preberite si,...(sekretarju v žep)
Glede aktivnih članov...dosti jih je, ki jih 200 kartic istega prefixa ne zanima, (sem med njimi), pa vseeno delajo redno zveze, celo več, bolj iskane države, BOLJ KVALITETNO in predvsem zastonj. Če pa narediš novo dxcc državo, pač daš dva dolarja in pošlješ. vsaj dobiš ziher nazaj, ne pa da čakaš pet let ali še več.
Elbarto
 

Re: Obnovitev licence-Radisko dovoljenje

OdgovorNapisal/-a ERIK-S56LWE » 16 Jan 2003, 18:18

S56SWA napisal/-a:Zanima me, kako je z obnovitvijo HAMlicence; zaradi odhoda na študij sem (seveda) nehal plačevati članarino. Sedaj sm spet doma in me zanima, kako naj pridem zopet do mojega znaka. Ali mi je s tem, ko sem nehal plačevati članarino propadlo tudi dovoljenje za uporabo postaje? Ali je npr. možno, da nadalje plačujem članarino samo Zvezi in se ne včlanim v noben klub.

Mi lahko kdo prosim pove kaj več o tem.

73 de ex s56swa

Živjo...

Mene pa zanima nasllednje: Pišem vam v imenu prijatelja ki ima izpit od leta 1995 toda izgubil je "radisko dovoljenje" sedaj ga pa zanima kje lahko dobi duplikat radiskega dovoljenja,kam se lahko obrne???
Že v naprej hvala za odbovor.
PS: Upam da nisem preveč zašel iz teme ki je zelo zanimiva.
ERIK-S56LWE
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 Jun 2002, 09:57
Kraj: VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s52on » 16 Jan 2003, 19:55

:D ERIK, NE VEM ALI SI MISLIL RESNO S TEM VPRASANJEM ?
SICER PA JE NA TEM FORUMU KUP VPRASANJ ZA KATERA JE PRAVI ODGOVOR, OZ. NASLOV :

ZRS OZ. SEKRETAR S59AR DRAGO GRABENSEK : TEL 01 2522 459
SAJ (MED DRUGIM) ZATO ZRS TUDI IMAMO !

73 DE MIRO
s52on
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 09 Jan 2002, 01:00
Kraj: SPODNJE KRASE

OdgovorNapisal/-a ERIK-S56LWE » 17 Jan 2003, 16:05

S52ON napisal/-a::D ERIK, NE VEM ALI SI MISLIL RESNO S TEM VPRASANJEM ?
SICER PA JE NA TEM FORUMU KUP VPRASANJ ZA KATERA JE PRAVI ODGOVOR, OZ. NASLOV :

ZRS OZ. SEKRETAR S59AR DRAGO GRABENSEK : TEL 01 2522 459
SAJ (MED DRUGIM) ZATO ZRS TUDI IMAMO !

73 DE MIRO


Miro-hvala..
Mislil resno :D klical sem pred kakim mesecem toda ker ni bilo S59AR(Dragota) mi niso znali (klical sem samo 1X) povedat nobene kake koristne informacije zato sem pa tukaj uprašal-HI!!!
Bom poizkusil Dragota dobit.TNX
73 de Erik
ERIK-S56LWE
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 24 Jun 2002, 09:57
Kraj: VIPAVA

OdgovorNapisal/-a Gost » 21 Jan 2003, 17:21

pa kaj je kdo pogledal, kam sploh gre denar??? Preberite si,...(sekretarju v žep)


Zveza deluje kot vsa taka društva...vsak članica zveze ima glas, s katerim lahko predlaga spremembe in glasuje o predlogih.
Sedaj če manjšina hoče kaj spremeniti se normalno ne bo nč spremenilo, ampak z dobrim predlogom se bodo strinjali tudi ostali..tako da se je za spremembo statuta in ostalih stvari najbolje posluževati uradnih poti kot pa izlivanje žolča po forumih, kajti edino to bo prineslo kakšen rezultat.

;)
lp
Boštjan S56WTT
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56rir » 13 Feb 2003, 13:44

Pozdravljeni

Vidim, da se na tej temi nič več ne dogaja, pa še moram jaz nekaj pripisat.


Najprej:
licenco, katero pridobiš, pridobiš od države in to večinoma preko ZRS-a, lahko pa se pridobi tudi direktno, ampak je bolj zapleteno in verjetno dalj časa traja.
Za take stvari ne rabiš biti član kateregakoli RK ali ZRS-a.
In kolikor jaz poznam zakonodajo na področju znakov, le tega ne izgubiš ampak ti lahko poteče kvečjemu dovoljenje za uporabo radijske postaje, katerega podaljšaš na ZRS-u kot član ali pa kar direktno na ministrstvu.

V callbook pa te zapišejo oz. ostaneš tam noter dokler si član ZRS-a, ampak mislim, da ne bi smel biti problem operaterjem se dogovoriti za QSL kartice ter način pošiljanja kar med zvezo.

Osebno menim, da je ZRS dobra zadevščina, vendar stane in glede na to, da sem med mlajšimi operaterji brez rednega dohodka, si to težko privoščim(in si tudi ne).
Tudi ribiči imajo članarine, ki so dosti višje, ampak oni lahko nalovijo ribe in si s tem povrnejo vsaj del stroškov itd, da ne bi našteval.
Splača se pa recimo KV-jašem oz. operaterjem, kateri pošiljajo mnogo kartic in imajo od tega korist. Za lokalne zveze na UKW pa je tak ali tak vse bolj ali manj mrtvo, tako da tistih nekaj kartic na leto po pošti pošljem (ali pa kar odnesem) me manj stane kot kotizacija.
Plačevanje kotizacije pa je urejeno oz. dogovorjeno z posameznimi RK-ji (vsak posameznik ali preko RK-jev).

Kar se tiče CQ-ja je vse lepo in prav, samo kar jaz rabim večinoma najdem na internetu, tekmujem pa tudi ne. Saj ne rečem da je CQ nezanimiv; nasprotno, ampak naj ga ima tisti, ki ga rabi oz. kdor je član ZRS-a. je pa še ena možnost - internet. Mislim da ga večina HAM-ov že ima.


Nekateri operaterji se tudi zgražajo nad uporabo repetitorjev(preko callbooka te takoj preverja pa te že bolj ali manj očitno opozori da kot nečlan ZRS-a nimaš pravice do repetitorjev; smo tajna policija ali kaj??), češ da ZRS financira repetitorje; ampak pazi zdaj: samo nekatere ter v določeni meri. Vem iz prve roke lastnika enega na žalost bivših repetitorjev.

Je pa še ena rešitev za povečanje zainteresiranosti radioamaterstva;
namreč ko se bodo delili novi pasovi, bi bila možnost da lahko delaš na KV-ju brez znanja CW(trenutno tretja klasa) na določenih bandih, ampak pač v drugih načinih dela (digitalni, FM, SSB; CW pač ne leži vsem). Zahtevanje znanja CW na KV je samo omejevanje amaterjev, ki jih CW ne zanima. Komur pa bi se zahotelo tudi telegrafije, ko bi jo en čas poslušal na KV območjih pa bi tudi ta dodaten izpit bolj z veseljem naredil, kot pa nekaj na prisilo nato pa več nikoli v življenju uporabljal.
Pa da se ne bomo preveč oddaljili od teme...

To je samo moje mnenje (in mogoče celo kako dejstvo...HI)
Sicer pa je vse odvisno v kakšnem položaju si in s katerega zornega kota na vse skupaj gledaš.

Če se kje motim me popravite, pa upam da nisem bil predolg.


LP
Martin
73 de Martin
s56rir
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 09 Dec 2002, 23:33
Kraj: JN86BN

OdgovorNapisal/-a Rudi » 17 Apr 2003, 19:43

Huh, koliko odprtih vprašanj, ki jih je zelo enostavno pojasniti. Malce cinizma, malce napačnih informacij, pa je zmešnjava.

ZRS v imenu države ureja administrativne zadeve za izdajo CEPT dovoljenj. In dovoljenje velja toliko časa, kolikor piše na dovoljenju. O članstvu v klubu in ZRS pa bi se dalo razpravljati in bo treba tudi to urediti. Član ZRS ne more biti posameznik (to določa zakon). Član zveze je lahko samo klub, ki je ustanovljen v skladu z zakonom o društvih. Torej, vse ugodnosti, ki jih koristiš prek ZRS, moraš koristiti prek članstva v nekem klubu. Ne bom pa govoril o ugodnostih ZRS, kjer pa mislim, da bi jih lahko veliko več pripravili.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 17 Apr 2003, 23:28

>ZRS v imenu države ureja administrativne zadeve za izdajo CEPT dovoljenj.

In kje je celotna evidenca izdanih CEPT dovoljenj v RS? Državna skrivnost?

LP MMIII S56A
s56a
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 18 Apr 2003, 07:30

Prosim....

Ali poznaš Zakon o varstvu osebnih podatkov?
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Apr 2003, 15:54

S51BR napisal/-a:Prosim....

Ali poznaš Zakon o varstvu osebnih podatkov?


Če me na radijskih valovih moti S5 postaja, ki ni član ZRS, verjetno imam pravico zvedeti ime in naslov dotičnega? Ali naj podam tožbo proti NN storilcu?

V ZDA o tem skrbi FCC. Pri nami naj bi to bil ATPR...

LP MMIII S56A, N1YU
s56a
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 18 Apr 2003, 18:49

Žal je zakon o varstvu osebnih podatkov prinesel več škode kot koristi. Če te kdo moti na frekvenci, se lahko pritožiš državi in čakaš, da se bo kaj zgodilo. ATRP ne bo kaj dosti storila, ker imajo"dovolj" drugega dela. Najbolje pa je prijaviti policiji. menda oni s pomočjo skenerjev najdejo dotično osebo.

Pred časom je nekdanji naš član kluba nekaj sral po frekvencah brez naše vednosti. Pa so nas obvestili, da ga serje. Mislim, da ti je to edina pot. Kaj ti bo pomagalo če izveš ime. Kaj mu pa lahko sam storiš?
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Apr 2003, 19:52

S51BR napisal/-a:Žal je zakon o varstvu osebnih podatkov prinesel več škode kot koristi. Če te kdo moti na frekvenci, se lahko pritožiš državi in čakaš, da se bo kaj zgodilo. ATRP ne bo kaj dosti storila, ker imajo"dovolj" drugega dela. Najbolje pa je prijaviti policiji. menda oni s pomočjo skenerjev najdejo dotično osebo.

Pred časom je nekdanji naš član kluba nekaj sral po frekvencah brez naše vednosti. Pa so nas obvestili, da ga serje. Mislim, da ti je to edina pot. Kaj ti bo pomagalo če izveš ime. Kaj mu pa lahko sam storiš?


Že dolga leta imamo v ZRS disciplinsko komisijo, ki naj bi skrbela za samokontrolo radioamaterskih frekvenc. ATRP in policija naj delajo druge, pomembnejše reči...

LP MMIII S56A
s56a
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 18 Apr 2003, 20:42

Ne vem, če je to stvar disciplinske komisije. Če bi to rad delal, javi na ZRS, da boš kandidat za člana disciplinske komisije...
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 18 Apr 2003, 20:54

S51BR napisal/-a:Ne vem, če je to stvar disciplinske komisije. Če bi to rad delal, javi na ZRS, da boš kandidat za člana disciplinske komisije...


Za ta dela in naloge imamo veliko bolj kvalificirane strokovnjake!

LP MMIII S56A
s56a
 

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov