Prihod nazaj k radioamaterjem

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Prihod nazaj k radioamaterjem

OdgovorNapisal/-a Jurij » 21 Jan 2006, 17:49

Pozdravljeni.

Rabim majhno pomoč leta 1979 ali 80 nevem točno sem naredil izpit za radioamaterja in to takratna klasa C in E. Bil sem član kluba zopet takratni znak YU3EYZ v Idriji. Mislim nisem pa prepričan, da ta klub v Idriji ne deluje več. Iskal sem svoje diplome, potrdila o opravljenem izpitu a jih žal ne dobim vsaj ta trenutek ne. Sprašujem ali obstaja kje kak arhiv, da bi lahko obnovil izpite seveda v smislu, da mi jih tudi priznajo. Za vse odgovore in rešitve vam bom hvaležen.

Lep pozdrav 73

Jurij
Zadnjič spremenil Jurij, dne 22 Jan 2006, 11:34, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Jurij
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2006, 18:59
Kraj: Idrija

Re: Prihod nazaj k radioamaterjem

OdgovorNapisal/-a S50U » 21 Jan 2006, 18:26

Jurij napisal/-a:[color=blue]Mislim nisem pa prepričan, da ta klub v Idriji ne deluje več. Iskal sem svoje diplome, potrdila o opravljenem izpitu a jih žal ne dobim vsaj ta trenutek ne.


Jurij

Kaj pa dobro aktivni RK Vrsnik, S59DDX in domačini (aktivni tudi tukaj na forumu) kot so Jurij, S57X in Janez, S57AJ pa Mirko, S59Z ? Sigurno ti bodo svetovali kako do EYZ z kakšnim mailom na ZS. Vsi opravljeni izpiti še vedno veljajo le dokumentacijo bo potrebno urediti na novo. Najbolje je, da pokličeš kar na ZRS in to urediš tam. ZRS kontaktni info si poišči na novem ZRS Portalu http://www.hamradio.si/

GL Danilo, S50U
Linux is like living in a teepee. No Windows, no Gates and an Apache in house!
S50CLX Cerkno LinuX dx cluster
https://s50clx.infrax.si
Uporabniški avatar
S50U
 
Prispevkov: 553
Pridružen: 07 Avg 2002, 23:05
Kraj: Cíerkna

OdgovorNapisal/-a Jurij » 21 Jan 2006, 18:44

Ja res je vse te fante poznam osebno a so časi taki, da se poredko dobivamo kakih 5x letno. Poznam vrsnik a se m izdi, da so tudi tam spremembe vsaj z objektom nevem kako je bil je v lasti bivše Iskre(Rotomatika). No bom upošteval tvoja navodila, da najprej uredim dokumente potem pa pogovor z fanti. Hvala ti za hiter odgovor.

Lep pozdrav 73

Jurij
Uporabniški avatar
Jurij
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2006, 18:59
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a s55z » 22 Jan 2006, 00:31

Jurij napisal/-a:Ja res je vse te fante poznam osebno a so časi taki, da se poredko dobivamo kakih 5x letno. Poznam vrsnik a se m izdi, da so tudi tam spremembe vsaj z objektom nevem kako je bil je v lasti bivše Iskre(Rotomatika). No bom upošteval tvoja navodila, da najprej uredim dokumente potem pa pogovor z fanti. Hvala ti za hiter odgovor.

Lep pozdrav 73

Jurij


Zdravo, Jurij...

Malo prebrskaj ZRS portal, kjer so navodila za izdajo radioamaterskih dovoljenj in tudi kontakni telefoni ZRS, kjer lahko pobaraš sekretarja Dragota Grabenška o tvojih diplomah. Vem, da je izbrskal že tudi takšne oldtimerske :D ....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s52ly » 22 Jan 2006, 23:30

Jure pozdravljen,

Žal mi je, ker ti lahko odgovarjam šele danes, ampak saj ni prepozno...
EYZ je še vedno v etru in kar dobro dejaven, tako, da glede dela ne bi kaj več dodajal, resda nismo močno aktivni na KV ampak bolj na UKV-ju, ampak z novimi člani in močno voljo do radioamaterstva se da marsikaj naredit. Kako je bilo takrat z arhivom ne vem točno , bom pa vsekakor preveril in ti dal vedet, če ne se pa lahko pozanimam naprej...!

Za vse ostalo se pa lahko slišimo ali celo dobimo na pijači... pokliči me na telefon 031 411 827 ali 3773 380 po 13 uri, ker sem ta teden na nočni, saj ni blema, če mam prav sva bila dolgo časa sošolca...škoda da se večkrat ne vidmo...pota so postala različna..hi, ja upam da se nisem zmotil?

Mej se in 73,
Janez S552LY

Več nas bo, boljše bo in postali bomo še bolj aktivni in prepoznavni.
s52ly
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 27 Feb 2004, 08:22
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a Jurij » 23 Jan 2006, 09:16

Polkičem 100%

Lep pozdrav in 73

Jurij
Uporabniški avatar
Jurij
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 Jan 2006, 18:59
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a s57x » 23 Jan 2006, 14:59

Jurko, ali kaj pogledaš ZS?

73 Jura, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov