CB postaja ne dela - pomoč začetniku

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a s56a » 19 Nov 2005, 08:42

No problem dokler nocejo slikice Le Barona! Nacrt bi lahko shranili v Lea Wikipedia.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S54Y » 19 Nov 2005, 11:12

Ja katerega? Sandijevega, ali mojega?? No ravno po ZS sem mu omenil, da eno je teorija, drugo pa praksa (zaradi ocene dolzine vezav med elementi)........sicer pa zakaj ne objavite obeh? Mene ze ni treba sprasevat za dovoljenje........ :lol: :wink:



73

PS: Sandi, ter majstore Mario, mi bi bili idealni team, Sandi ti rises prakticne nacrte, Mario jih popravlja, jaz pa risem sheme, da bodo tudi tisti vedeli kako in kaj, ki nimajo 10++ let prakticnih izkusenj........HI :lol: :lol: :lol:



PPS: direktni link do moje sheme: http://www.mobisux.com/album/uploads/30 ... je_PWR.JPG (pa ne zafrkavat zaradi napake v naslovu (tiskarski skrat kriv.press) :lol: :lol: )
73 de S54Y (Andrej) ex S56ZWH

- ko zagrmi, je pametno, ali potegnit kabl iz vticnice, ali pa ogreti spajkalnik (ehh slednje je zanimivejse)..... HI!
S54Y
 
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Mar 2004, 13:10
Kraj: JN76TL

OdgovorNapisal/-a s56a » 19 Nov 2005, 15:31

Andrej, dodaj sse 1K1/120 Omov 1:10 atenuator ker je potem vhodna moc na 50 Omskem bremenu enaka kvadratu izmerjene napetosti. V resnici je malo vecja za padec napetosti na diodi ampak zaradi tega se ni treba pritozevati. Jaz vedno poskusam doseci cez 2 V pri QRP oddajnikih.

In previdno vozi MAN, YM!
s56a
 

OdgovorNapisal/-a extreme » 29 Nov 2005, 10:33

Se opravičujem za daljšo odsotnost, je meu "Mojstr" eXtreme kolokvij pa se je mogu učit...

Vidm da ste se razgovoril, pridno sestavljate tale merilec in odpravljate napake.
Eni ste mi ponudil da bi mi zmeril napetost na mojih napravah, bi se lahko zmenili za kšn nov datum, pa prosim po petku, takrat je še en kolokvij, pol bo pa spet malo časa za igranje s temi "walkie talkieji"

Lp Matjaž
extreme
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 16 Nov 2005, 18:55

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov