Uvozne (carinske) tarife...

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

ICOM IC-746PRO has arrived

OdgovorNapisal/-a S50DX » 18 Sep 2003, 09:05

Juh...

Končno sem dočakal dan, ko so me poklicali iz UPSa, v katero nadstropje naj prinesejo paket. V paketu pa "brand new" IC-746PRO z usmernikom. Kot sem že v prejšnjih postih pisal, sem zadevo nabavljal preko HRO Inc. Mr. Barry je zgleda zelo "bizi man" in je včasih potrebno poslati email dvakrat, da dobiš odgovor. Vsa zadeva pa je potem stekla brez zapletov. Pošiljka je potovala dva dni iz USA na Brnik in potem še dva dni iz Brnika na moj naslov. In cena? Če ujameš pravi trenutek in najnižji menjalniški tečaj, stane vse skupaj borih 400k SIT. Lahko pa si izračunaš tudi sam:

1.349.95 US$ - IC-746PRO+PS125
...220,00 US$ - Poštnina Express mail
.....30,00 US$ - stroški banke v US
-----------------------------------------------------
1.599,95 US$ - Skupaj za plačilo v US

1.700,00 SIT - Stroški transkakcije banke

68.800,00 SIT - DDV (20%), taksa (850 SIT), špediter (1.000 SIT)
----------------------------------------------------------------------------------
405.000,00 SIT - zaokroženo po današnjem tečaju US$
=========================================


Z unmo tipo na HRO sem se zmenil za Express mail, čeprav je pisal, da so nezanesljivi, da jim zavračajo pošto na njihovi carini, problemi z zavarovanjem in izplačilom odškodnine itd. V prvih pogovorih bi stalo pošiljanje poreko UPS 480 US$. Na koncu pa gre vse skupaj vseeno preko UPSa in lahko na UPS spletni strani slediš pošiljki kje se trenutno nahaja. Pa še na dom ti pripeljejo.

Je pa res, da v tem primeru odpade evropska garancija in je potrebno za uveljavljanje garancije zadevo poslati v US in plačati stroške pošiljanja tja in nazaj. Upajmo na najboljše. Ko sem iskal informacije o cenah te postaje pri domačih in evropskih prodajalcih, bi me zadeva stala preko 560.000 SIT. Ni mi jasno, zakaj so te naprave čez lužo toliko cenejše?

V glavnem, naprava je tu, sedaj pa navodila v roke, preštudirat in veselo na delo. Se slišimo na bandu!
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a S52OW » 17 Feb 2004, 23:40

No, jaz žal še nisem tako navdušen.
Naročil sem preko HRo-ja v Anaheimu MARKV-field. Z salespersono Janet sva se hitro vse zmenila, potem je odšla za en teden na dopust. Uredila: ko dobijo plačilo...pošljejo postajo.

Težava je nastalo, ko sem po telefonu izvedel da po tednu dni nakazila na njihovo banko še vedno niso prejeli denarja, baje zadnje čase v "Bank of America" (Oakland) denar meljejo od 10 do 14dni...ali še več...GRRRRR-ni hujšega kot negotovo čakati na življensko potrebno novo postajo!
O kako mi je žal, da nisem "nafilal" kreditne kartice in preko nje nakazal
denar.

Bom obveščal naprej
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a S52OW » 26 Feb 2004, 20:40

No, zdaj sem pa zelo navdušen.
Od mojega plačila je trajalo 14 dni, da sem postajo dobil na dom.
Vse v redu, DHL je super.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s56al » 26 Feb 2004, 23:18

Koliko so znasali stroski DHLa in kje si zadevo dvignil?

LP, S.
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S52OW » 27 Feb 2004, 07:18

Dhl pripelje paket domov. Ob 6-ih am je pošiljka prispela na Brnik in takoj so poslali fax o prispeli pošiljki. Ko sem jim poslal izpolnjen obrazec nazaj so takoj predali zadevo naprej na carino, medtem sem nakazal davek....naša carina si potem poljubno izbere čas da to premelje, v mojem primeru so paket sprostili drugi dan.

Dhl stane po ceniku Od Anaheim CA do Brnika+naslov cilja: 100.000sit.
Hro ima z njimi pogodbo...pride 66.000 sit ali 350$.
Ko V Hro-ju pošljejo paket po mailu pošljejo tudi tracking št., katero
vpišeš na Dhl-ovi strani in paketu ažurno slediš. Zadeva super deluje, saj
sistem deluje preko črtne kode in vsakič ko paket prispe na novo lokacijo je v trenutku to zapisano...super...

73

Tilen
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a Elbarto » 27 Feb 2004, 17:20

Tilen, a je kje cenik od koliko do koliko kg stane toliko in toliko $$$?
Po domače povedano, bi si rad izoblikoval mnenje, ali kupit tri ročne postaje pol ceneje v USA + poštnino ali kupit pri Grku in potegnit mwst, dokler še je.
A veš slučajno kako bi gledala avstrijska carinska uprava, če bi si tja kaj naročil na določen naslov??

LP,
Uroš
Elbarto
 

Iz USA ali ne ?

OdgovorNapisal/-a Gost » 01 Mar 2004, 19:27

Pozdravljeni
Ker vidim, da so dileme z dhlom in podobno Vam povem kako je bilo pri meni.
Z navadno pošto z zavarovanjem (za postajo) sem plačal 100$ na ceno postaje pri AES (amateur Radio Supply http://www.aesham.com/ )
Postajo so mi pred pošiljanjem še preizkusili (30$) in zadevo sem dobil po nakazilu preko Western Uniona po 14 dneh na Carini na Viču.

Upam, da sem vam kaj pomagal z informacijami.
LP
Boštjan s56wtt (še za kakšen dan :P )
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Mar 2004, 05:47

Ekonomija ti gre bolj kot pravo kljub neizkušenosti :-)
s56a
 

Re: Iz USA ali ne ?

OdgovorNapisal/-a Elbarto » 02 Mar 2004, 08:44

S56WTT napisal/-a:Z navadno pošto z zavarovanjem (za postajo) sem plačal 100$ na ceno postaje pri AES (amateur Radio Supply http://www.aesham.com/ )

Fino, a nam še zaupaš kaka postaja je to? A je ročna VX5R ali FT1000, razlika pri teži in seveda ceni je namreč kar velika...

Lep dan,
El Barto
Elbarto
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 02 Mar 2004, 11:55

Yo :)
Mario :PPP Itak da brez ekonomije niti pravnik ne preživi (računi so pač računi :) Delam pa tidi na izkušnjah na pravu :wink: (in pravnicah )

Postaja je bila Yaesu ft-100d, ki jo trenutno s pridom uporabljam in mislim, da je bila kilaža cca 4,5 kg (to je bolj na pamet, papirje imam namreč doma ). Če pošlješ mail na AES ti bodo z odgovorili, vseeno pa preveri, če se ni kaj spremenilo.
Aja postaja me je stala 699$+100$ poštnina +DDV
cca 200.000 sit
Upam, da so vsi podatki zdaj tukaj. (naj se zahvalim ostalim, ki so jih posredovali in sem jih sam idom uporabil pri nakupu svoje postaje). Upam, da bo tudi tebi uspelo priti čim ceneje do postaje.
lp
Boštjan
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56a » 02 Mar 2004, 20:32

Dobro postajo si kupil, DDV bi lahko zapravil na pravnice!
s56a
 

DHL

OdgovorNapisal/-a S51MO » 03 Mar 2004, 08:03

Za tiste ki uporabljate DHL moje izkušnje:

DHL me do sedaj še ni razočaral, je pa ena huda finta:
Cena prevoza je različna, če jo plača pošiljatelj ali pa če jo plača prejemnik. Cena je lahko različna tudi za 2 (dva) krat, lahko pa tudi več.
Zato se splača preveriti obe ceni ter izbrati nižjo. Običajno je nižja, če jo plača pošiljatelj.
Pa en lep pozdrav

73 S51MO
Andrej, S51MO
S51MO
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 03 Jul 2002, 07:18
Kraj: Turnše

OdgovorNapisal/-a S58F » 08 Apr 2004, 19:48

SW01 napisal/-a:Dhl pripelje paket domov. Ob 6-ih am je pošiljka prispela na Brnik in takoj so poslali fax o prispeli pošiljki. Ko sem jim poslal izpolnjen obrazec nazaj so takoj predali zadevo naprej na carino, medtem sem nakazal davek....naša carina si potem poljubno izbere čas da to premelje, v mojem primeru so paket sprostili drugi dan.

Dhl stane po ceniku Od Anaheim CA do Brnika+naslov cilja: 100.000sit.
Hro ima z njimi pogodbo...pride 66.000 sit ali 350$.
Ko V Hro-ju pošljejo paket po mailu pošljejo tudi tracking št., katero
vpišeš na Dhl-ovi strani in paketu ažurno slediš. Zadeva super deluje, saj
sistem deluje preko črtne kode in vsakič ko paket prispe na novo lokacijo je v trenutku to zapisano...super...

73

Tilen


Zivjo

Naj še jaz napišem da sem naročil Yaesu FT1000MP iz "Burghardt amateur center SD - USA" via Express mail ter da trenutno spremljam pošilko ki je ravno pred 1 dnevom zapustila letališče v Chicag-u.
Dobil sem devet mestno Tracking številko ki jo "simpel" vpišeš na http://www.usps.com/ in tako vsakih par ur (odvisno od prevoza) slediš svoji novi "piksna" :wink:
Upam da bo letalo osatlo v "luftu" ter da bo zadeva srečno prispela v S5 :lol:

Erik S57LWE 8)

PS.
Več ko dobim TCVR
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a S52OW » 08 Apr 2004, 20:08

Ko sem jaz čakal na Fielda nisem spal teden dni...

Čestitam.

73, Tilen
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a S58F » 08 Apr 2004, 20:44

SW01 napisal/-a:Ko sem jaz čakal na Fielda nisem spal teden dni...

Čestitam.

73, Tilen


Saj tudi jaz ne spim - ker imam nočni QRL :lol: :lol: :lol:
..ko pridem domov okrog 07:15h niti ne pomislim na MP-ja :wink:


TNX -73 de Erik S57LWE
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov