Uvozne (carinske) tarife...

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Uvozne (carinske) tarife...

OdgovorNapisal/-a s56al » 07 Maj 2004, 11:48

S57BBA napisal/-a:Poklical sem sestrično, ki dela na CURS, hkrati pa preveril tudi na CURSovi domači strani. (žal v praksi še nisem preveril, kako zadeva dejansko deluje) Potrdila je tvoje besede; uvoz je oproščen carine (carinska stopnja 0, carinska tarifa 8525 20 - Oddajniki z vdelanim sprejemnikom - velja za vse, tudi za mobilne telefone)....

LPB.



Zdravo Bajko,

Če še spremljaš te strani in še imaš na CURS "zveze", ali bi lahko preveril, kaj se je s carinsko tarifo 8525 20 zgodilo po 1.5.2004? Na internetnih straneh CURSa inormacije o carinskih stopnjah več ne najdem, po telefonu sem probal klicati na par številk, pa najbrž nisem klical na pravo mesto in nisem izvedel nič kompetentnega oz. zanesljivaga...

Kmalu bo Dayton in v tem času zna biti zaradi posebnih ponudb naročanje od USA trgovcev še posebej ugodno.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

Re: Uvozne (carinske) tarife...

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Jun 2004, 18:22

s56al napisal/-a:
S57BBA napisal/-a:Poklical sem sestrično, ki dela na CURS, hkrati pa preveril tudi na CURSovi domači strani. (žal v praksi še nisem preveril, kako zadeva dejansko deluje) Potrdila je tvoje besede; uvoz je oproščen carine (carinska stopnja 0, carinska tarifa 8525 20 - Oddajniki z vdelanim sprejemnikom - velja za vse, tudi za mobilne telefone)....

LPB.



Zdravo Bajko,

Če še spremljaš te strani in še imaš na CURS "zveze", ali bi lahko preveril, kaj se je s carinsko tarifo 8525 20 zgodilo po 1.5.2004? Na internetnih straneh CURSa inormacije o carinskih stopnjah več ne najdem, po telefonu sem probal klicati na par številk, pa najbrž nisem klical na pravo mesto in nisem izvedel nič kompetentnega oz. zanesljivaga...

Kmalu bo Dayton in v tem času zna biti zaradi posebnih ponudb naročanje od USA trgovcev še posebej ugodno.

LP, Sandi


Sem brskal po TARIC bazi CURSa in ugotovil:

TARIC številka : 8525 20 99 00
Oddajniki za radiotelefonijo, radiotelegrafijo, radiodifuzijo ali televizijo, vključno z oddajniki z vgrajenim sprejemnikom ali aparatom za snemanje ali reprodukcijo zvoka; televizijske kamere; video kamere za snemanje posamičnih slik in druge video snemalne kamere; digitalni fotoaparati
- Oddajniki z vdelanim sprejemnikom:
--- drugi

Carina 0%

Torej samo DDV ...


73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S57D » 22 Jul 2005, 14:14

Ali je kdo uvažal radioamatersko postajo iz držav članic EU po naši pridružitvi EU? Carina je ukinjena, davek pa je že plačan v državi iz katere uvažamo, torej se plača postaja po ceniku trgovine in poštni stroški. In to naj bi bilo po mojem skromnem mnenju vse. Popravite me, če se motim.

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s55m » 22 Jul 2005, 16:17

S57D napisal/-a:Ali je kdo uvažal radioamatersko postajo iz držav članic EU po naši pridružitvi EU? Carina je ukinjena, davek pa je že plačan v državi iz katere uvažamo, torej se plača postaja po ceniku trgovine in poštni stroški. In to naj bi bilo po mojem skromnem mnenju vse. Popravite me, če se motim.

73, Miloš S57D


Iz teh držav uvoz ni več možen! Tam lahko samo kupiš (kot da bi kupil v domači trgovini).Torej, ne motiš se!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S57D » 22 Jul 2005, 19:04

Adi, hvala za odgovor. Sam imam namreč z uvažanjem in "oprostitvijo carine" za ham robo bolj slabe izkušnje, saj so mi ham robo uvoženo iz USA kljub vsemu carinili, namesto, da bi plačal samo DDV. Uvažal sem avtomatski antenski tuner, ki za carinike verjetno ni bil podoben ham robi, :evil: . Seveda je sedaj tako, kot si napisal ti in postajo v EU le kupimo in nič več uvozimo, vendar sem zaradi svojega duševnega mira in potrditve vseeno zastavil vprašanje na forumu.
Nekaj časa že premišljujem, da bi bilo lepo imeti doma spet kakšno KV postajo....dipol antena je pa itak že razpeta od prej, :D .

73, Miloš S57D
SWL: S5-RS-001 EX: S52DM, YT3DM, YU3TEU, YU3-RS-1088
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

"carinjenje"

OdgovorNapisal/-a s52jtxx » 29 Jul 2005, 21:26

Tako je s temi rečmi: carina "ocarini" vse carinsko blago, ki prihaja izven držav članic EU. S kako stopnjo je neko blago ocarinjeno je odvisno od carinske stopnje, ki sega od 0 do 25.... Vse blago je razvrščeno v carinsko tarifo in za vsako carinsko tarifo je predpisana določena carinska stopnje.

Toliko za pojasnilo.

73 de S52JT
s52jtxx
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 07 Avg 2003, 14:32
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a Gost » 20 Dec 2005, 18:52

s54s,

nedolgo nazaj sem iz anglije uvozil dve postaji. vse je potekalo brez zapletov! DDV (kakor pravimo pri nas, sem pa plačal po GB zakonodaji), tako, da pri nas nisem plačal carinikom niti tolarja.

Pred leti, ko sem tudi uvažal (še nismo bili v EU), pa so mi cariniki na Viču pobrali toliko denarja, da sem se kar sesedel.

Pri uvozu iz ZDA pa bodite pazljivi, ker zelo radi računajo 'administrativne stroške' 100USD. Se pravi vrednost nakupa + poštnina + administrativni stroški...

lp,
B
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Gost » 20 Dec 2005, 18:56

S57D napisal/-a:Ali je kdo uvažal radioamatersko postajo iz držav članic EU po naši pridružitvi EU? Carina je ukinjena, davek pa je že plačan v državi iz katere uvažamo, torej se plača postaja po ceniku trgovine in poštni stroški. In to naj bi bilo po mojem skromnem mnenju vse. Popravite me, če se motim.


Prav imaš iz mojih izkušenj!

Em, so pa naši cariniki zelo občutljivi, če kaj uvažaš iz sosednje hrvašle! Kdor ne vrjame naj proba uvoziti čoln :lol: Pri nakupu istega modela iz Italije, pa sploh ni problemov :o Ampak to je že malo izven teme :evil:

lp,
B
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56oa » 20 Dec 2005, 22:04

Voychy, kolikor jaz vem, Hrvaška še ni članica EU, torej cariniki upravičeno opravljajo svoje delo. :)

73 de S56OA - Ognjen
Member of S59DGO
http://www.s59dgo.org
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov