Radioamaterski tecaj

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Radioamaterski tecaj

OdgovorNapisal/-a s56t » 01 Sep 2005, 20:21

Ola!

Radioklub Mozirje S51DSW organizira radioamaterki tecaj. Vec info za vse zainteresirane na tel. 041688094 (Miro Prasnikar)

73 de s56t
ex s57opa (JN76JH)
s56t
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 12 Okt 2003, 16:37
Kraj: JN76JH

Skripte

OdgovorNapisal/-a s52on » 09 Sep 2005, 14:46

Glede na to, da v RK S51DSW MOZIRJE, organiziramo tečaj, me zanima, če ima kdo mogoče pripravljene kakšne skripte ali skrajšan program za tečaj! Tu mislim predvsem na učence iz 5-tega ali 6-tega razreda, za katere je Priročnik kar malo prehud zalogaj! Vem da taka stvar vzame veliko časa (priprava skript) in je brez smisla, da to počnemo vsak v svojem klubu. Drago S59AR mi ni mogel nič pomagat, zato prosim tu, če ima kdo to narejeno ali kakšen osnutek, bi bil hvaležen! Lahko tudi na ZS!

LP MIRO
s52on
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 09 Jan 2002, 01:00
Kraj: SPODNJE KRASE

Težka bo

OdgovorNapisal/-a Vili-S51XO » 11 Sep 2005, 03:07

Živjo Miro
Skripto za radioamaterski tecaj za učence 6. razreda boš zelo težko dobil. Jaz imam par priprav za predavanja o radioamaterstvu za 10 - 12 let stare otroke. Svetujem ti, da gres po Izpitnih vprasanjih in jim poskusis preprosto razloziti kako stvari delujejo. Za osnove elktrotehnike pač narišeš upor ali kondenzator in obvezno ga fizično pokaži in naredi preprost preskus z baterijo, žarnico in uporom. Tudi delovanje sprejemnika, oddajnika ali antene lahko razložiš z blok shemo in pojasniš kaj posamezna škatla dela. Uporabljaj miselne vzorce, na katere so otroci navajeni iz šole. Vsedkakor ti želim obilo volje in tudi sreče, morda bi pa bilo dobro iz zainteresiranih izločiti le učence 8./9. razreda, ki že imajo elektriko pri fiziki. Poglej v učni načrt, morda je kaka spremeba v devetletki o kateri jaz še nisem seznanjen. Vseh 931 vprašanj jim na ta način ne moreš razložiti, lahko pa upaš na razumevajočo izpitno komisijo. Le ta bi se morala zavedati, da je mlajše otroke lažje pridobiti za radioamaterstvo, da si pri 14 letih že najdejo kaj drugega ...
V Radioklubu Ajdovščina smo februarja letos uspešno zaključili tečaj. 15 mladih od 13 do 19 let vključno z eno 22 letnico je naredilo izpit, vsi s telegrafijo, kar je fenomen svetovnega pomena, ne samo lokalnega. Tečaj sta vodila Damijan-S58G in Rado-S52SR. Gre jima vsa čast. Tečaj bomo ponovili v naslednjem šolskem letu, letos bo pavza, morda pa tudi ne, če bo dovolj zanimanja in tudi sam bom dal eno roko !

Bodi lepo pozdravljen!

73 de Vili-S51XO
Vili-S51XO
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 22 Maj 2003, 20:21
Kraj: Brezovica

Ali si prebral ?

OdgovorNapisal/-a Vili-S51XO » 19 Sep 2005, 17:06

Miro
lahko bi mi povedal ali si sploh prebral moj odgovor ali sem pisal steni.
Pri takem odnosu me mine, da bi sploh kaj odgovarjal oz. svetoval ali bog ne daj celo pošiljal svoje priprave ...

73 de Vili - S51XO
Vili-S51XO
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 22 Maj 2003, 20:21
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a s52on » 19 Sep 2005, 17:58

Vili pozdrav !
Še enkrat sem prebral tvojo pošto in nisem imel občutka, da si me kaj vprašal?? Če se motim, se oproščam!
S tečajem smo že začeli in ga bomo zanesljivo speljali do konca,tako kot smo ga vedno do zdaj!Saj s tečaji imam že kar nekaj izkušenj! Nazadnje smo ga imeli pred 2-mi leti! Doslej sem ga nekajkrat vodil jaz, letos pa že imam pomoč od mladih, ki so zdaj že študenti elektronike!Tudi skripte sem imel pred leti narejene, vendar se zdaj stvari tako hitro spreminjajo, da je potrebno osvežit precej stvari!S starimi windovsi pa so se mi žal tudi izgubile.Saj kako razložit,mi je tudi jasno, vseeno pa mislim da so skripte dobrodošle, da z njimi prikažem najpomembnejše stvari! Predvsem pa se s tem problemom sreča vsak, ki vodi tečaj, zato sem mislil, da ima kdo že narejene, da ne izgubljam čas za tisto, kar že obstaja!
Zame je še največji problem hitro tipkanje, žal :oops:
Drugače pa forum berem vsak dan in bi ti na konkretno vprašanje takoj odgovoril!

LP Miro
s52on
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 09 Jan 2002, 01:00
Kraj: SPODNJE KRASE

Tečaj

OdgovorNapisal/-a Vili-S51XO » 20 Sep 2005, 08:16

Zivjo Miro
Tečaje vodim od 1976. leta in imam kar nekaj izkušenj. Imam tudi pedagoške izkušnje - tri leta sem učil strokovno teoretične predmete na Srednji šoli za elektroenergetiko - med drugim osnove elektrotehnike. Nazadnje sem vodil tečaj 2003/2004 na PTT srednješolskem centru v Ljubljani in od 6 tečajnikov je na žalost le eden pristopil k izpitu in ga tudi naredil. V letu 2003 jih je uspešno zaključilo tečaj 10 - v šestih letih članstva v Radioklubu Triglav sem usposobil čez 20 operatorjev. Sam in z obilo poleni pod nogami (!?) od vodstva kluba, kar je vsaj nerazumljivo, če že ne nesramno. Zato (med drugim) sem iz tistega kluba odšel in ponudil svoje usluge Radioklubu Ajdovščina...
Vsekakor ti želim obilo uspeha in se s teboj veselim novih členov našega zanimivega hobija !

Lep 73 de Vili - S51XO
Vili-S51XO
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 22 Maj 2003, 20:21
Kraj: Brezovica


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov