S5 Callbook

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Ali rabimo S5 Callbook ?

Da
53
93%
Ne
3
5%
Nevem
1
2%
 
Skupaj glasov : 57

S5 Callbook

OdgovorNapisal/-a s55o » 15 Jun 2005, 12:40

Pozdravljeni!
Pri vseh teh spremembah in ostalih zadevah me zanima, ali potrebujemo s5 callbook ali so dovolj informacije, ki jih dobimo na QRZ.com ali HAMCALL.com ?

Kajti če se izkaže potreba, ga lahko začnemo delat.
Kaj si mislite ?
lp
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Jun 2005, 17:44

Mislim, da se je treba najprej pozanimati na ZRS, kaj se dogaja okoli S5 Call Booka in sele potem izvajat kaksne solo akcije....

Sem pa za to, da se vkljuci vse S5 operaterje, morda le z oznako, da niso clani ZRS. To je seveda predvsem v dobro clanov...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57D » 15 Jun 2005, 20:31

V "dobrih starih časih" smo v Sloveniji premogli tudi tiskane izdaje Callbooka. Ne vem zakaj :oops: , ampak kljub vsem elektronskim medijem, ki jih imam na voljo, še vedno rad primem v roke tiskane izdaje HAM in ostale literature :wink: . Moje skromno mnenje je, da callbook potrebujemo, vključeval pa naj bi vse S5 radioamaterje, ne glede ali so člani ZRS ali ne.

73, Miloš S57D
Uporabniški avatar
S57D
Moderator
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: 01 Maj 2003, 16:09
Kraj: Ljubljana - JN76GC

OdgovorNapisal/-a s57l » 15 Jun 2005, 20:35

ziv

popolnoma se pridruzujem mnenju s57d, jst sem sicer mlajse generacije pa sem vseeno papir nostalgik, ampak zal so te casi bolj mimo. definitivno pa rabimo s5 cbook vseh izdanih dovoljenj neglede na zrs status, sploh sedaj v tranzicijskih casih pozivnih znakov...

pozdrav JaNe S57L
s57l
 
Prispevkov: 132
Pridružen: 16 Dec 2004, 18:06

OdgovorNapisal/-a s52aa » 15 Jun 2005, 22:50

S5 callbook bo, ko bo Arči dobil iz ATRP-ja spremembe znakov.

Glede vseh slovenskih amaterjev bo pa bolj težka, ker ima seznam sedaj ATRP in je posredovanje podatkov o veljavni licenci stvar varstva osebnih podatkov...

ZRS torej lahko posreduje le podatke o svojih članih.

Vsekakor pa S5 callbook rabimo vsaj zaradi pripisovanja kratic klubov na QSL kartice... drugače lahko Miloša kar redno zaposlimo HI.
s52aa
LEA Admin
 
Prispevkov: 539
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:33
Kraj: Prelog, JN76HD

OdgovorNapisal/-a s55o » 16 Jun 2005, 01:57

Ehehe imaš prav Roza.
Sem že pred tvojim sporočilom poslal email AR. Bomo videli, kaj bo odgovoril.
Vseeno jaz s5 Callbook ne enačim z ZRS callbookom.
Kajti za moje pojme bi bilo potrebno dati vse S5 hame v enoten callbook.
lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S56S » 16 Jun 2005, 06:48

Tudi jaz se pridružujem temu, da bi morali biti vsi s5 hami v enotnem callbooku

lep pozdrav
david
S56S
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 11 Dec 2003, 10:48
Kraj: VILLA DEL NEVOSO -ilirska bistrica jn75dn

Re: S5 Callbook

OdgovorNapisal/-a S57XX » 16 Jun 2005, 07:06

Živ!

Call book je vsekakor potreben. Mislim pa, da ZRS lahko (avtomatsko) poskrbi samo za objavo svojih članov, vključno z navedbo kluba, v katerem so včlanjeni.

Nekje sem ujel, da naj bi APEK sčasoma poskrbel za objavo celotnega seznama izdanih znakov na svojih spletnih straneh, skupaj z osnovnimi podatki o imetniku licence. V temu seznamu pa zagotovo ne bo navedbe kluba, saj to za APEK ni pomembno. Tu lahko ZRS verjetno le malo sitnari, da se ti seznami "zgodijo" čimprej.

Kdor pa želi biti objavljen v mednarodnih imenikih pa je verjetno najbolje, da za to poskrbi kar sam. Bo najhitreje in najbolj ažurno.

Glede "solo" akcije za pričetek nastajanja S5 (ne le ZRS!) imenika, pa bi se morda dalo zadeve izpeljati na podoben način, kot imajo drugi svetovni Call booki. Zakaj pa ne, če ima nekdo voljo, da to postavi nekje na i-net. S časoma se vidi, če je zadeva smiselna.

Tudi natisniti bi se dalo vse skupaj, morda 1 x letno celo priložiti CQ ZRS.



LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

S5 Callbook

OdgovorNapisal/-a s54v » 16 Jun 2005, 07:33

Jure je napisal :

[Kdor pa želi biti objavljen v mednarodnih imenikih pa je verjetno najbolje, da za to poskrbi kar sam. Bo najhitreje in najbolj ažurnote]

naslov za vpis v mednarodni callbok:

http://hamcall.net/updates

in v par minutah si v callbook-u :oops:
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

S5 Callbook

OdgovorNapisal/-a s54v » 16 Jun 2005, 08:28

Dne 15.06. ob 16,58 uri sem na APEK poslal naslenje vprašanje:

" Odgovorne v APEK vljudno prosim, ali mi lahko povedo, kdaj bodo posredovani novi podatki
oz. novi ( spremenjeni ) klicni znaki na ZRS za novi callbook. Na ZRS namreč že v veliki meri prihajajo QSL
kartice, vendar jih QSL menežer ne ve komu dodeliti pri sortiranju. G. Drago GRABENŠEK
( S59AR ), sekretar ZRS namreč pravi,da mu iz APEK-a ne dostavljajo podatkov o novi in spremenjenh
znakih zaradi česar dospele kartice stojijo na ZRS namesto, da bi pripotovale do naslovnikov.

Za odgovor se Vam v naprej lepo zvahvaljujem

Rado MUŽENIČ - bivši S56WRI - sedaj S54V


Današnji odgovor APEK :

Podatki (vključno z vašimi) so bili poslani na ZRS
prvi teden junija.

Lep pozdrav
Janko Dolgan


:oops: :oops: :oops: :evil:
73 de S54V Rado
s54v
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 30 Okt 2004, 09:10
Kraj: IZOLA

OdgovorNapisal/-a S55DX » 16 Jun 2005, 10:16

Podpiram izdelavo S5 callbooka VSEH slovenskih radioamaterjev.

Za začetek bi bilo morda že dovolj, da bi LAHKO v lastni profil na tem forumu vpisali tudi ime in priimek, naslov, članstvo v klubu ter prejšnje znake.

Namenoma sem napisal lahko, saj ne želim tega nikomur vsiljevati.

Bi pa administratorjem oz. moderatorjem predlagal, da člane pozovejo k vpisu teh podatkov, tako kot so to storili pri unificiranju uporabniških imen.
73 de Milan, S 5 5 D X
Uporabniški avatar
S55DX
Moderator
 
Prispevkov: 591
Pridružen: 08 Jan 2003, 19:56
Kraj: Jezero (JN75fx)

OdgovorNapisal/-a s55z » 16 Jun 2005, 10:41

S55DX napisal/-a:Podpiram izdelavo S5 callbooka VSEH slovenskih radioamaterjev.

Za začetek bi bilo morda že dovolj, da bi LAHKO v lastni profil na tem forumu vpisali tudi ime in priimek, naslov, članstvo v klubu ter prejšnje znake.

Namenoma sem napisal lahko, saj ne želim tega nikomur vsiljevati.

Bi pa administratorjem oz. moderatorjem predlagal, da člane pozovejo k vpisu teh podatkov, tako kot so to storili pri unificiranju uporabniških imen.


Pozdravljen, Milan...

Tudi sam sem razmisljal o tem, vendar bi bilo najbrz potrebno predelati program za forum - phpBB - saj teh opcij nima (vsaj trenutno uporabljana verzija). To bi najbrz lahko naredil sysop S56WMN - Metod, ki pa je precej zaseden s studijem. Obvescanje pa itak ni problem, saj je sedaj vecina e-mailov delujoca in aktivna (razen nekaterih, ki se hocejo se vedno skrivati).
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S50DX » 16 Jun 2005, 12:26

Juh...

Če bi bila "predelava" foruma prevelika težava, bi lahko aktivirali
podoben sistem kot je na QRZ.COM ali HAMCALL.NET/CALL?!

Tu bi lahko bili "uradni" podatki zbrani od APEK in ZRS, uporabnik pa bi lahko
dopolnjeval samo dodatne informacije kot so lokator, e-mail, WEB itd.

Samo moj kamenček v mozaiku idej... :)

LP
A. 8)
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s55o » 16 Jun 2005, 13:22

Tko je..
po zakonu o evidencah se zadeve, če ni dovoljenja ne smejo objavljat (razen, če že tako piše v zakonu).
Edina varianta bi bila, da bi se naredilo pač eno stran, ki bi imela s5 callbook in bi se morali ljudje vpisat (s poprejšnjim obkljukanjem tega, da se strinjajo z objavo le tega).

ZRS bo še vedno objavljal imenik članov ZRS in ne s5 callbook.
Tako, da bomo videli, kako se bomo zmenili.
lp
B
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s55z » 16 Jun 2005, 13:53

Nekako sem prepričan, da dokler ne bo sistemske rešitve, stvar ne bo stekla. Problem je, da se velika večina ne bo vpisala predvsem zato, ker ne marajo interneta, ga nimajo itd. Tudi bi se morali vpisati vsi, člani ali nečlani in ponovno potrditi vpis v takšno novo bazo, saj članstvo se ne pomeni avtomatskega dovoljenja za objavo ZRS Callbook baze kjerkoli....

Zato še enkrat pravim, da solo akcije ta hip niso najboljsa rešitev, čeprav ni problem napisati vnosno polje v php na MySql bazi in potem se enostaven iskalnik z nekaj kriterijih. Menim, da je najprej stvar na UO ZRS, oziroma managerjih in tehnični službi ZRS, šele v skrajnem primeru pa se zadevo postavi samoiniciativno....

Upam, da člani UO in managerji berejo tale forum in da bodo tudi kaj ukrenili in se seveda odzvali, saj vse tole pisanje predstavlja tudi želje članstva....
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Naslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov