S50LEA

Radioamaterski forum
Danes je 16 Nov 2019, 00:47

Vsi časi so UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Help! frekvenca
OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2002, 17:40 
Hi !

Nekaj sem slišal da obstaja neka frekvenca za "domačo" uporabo ali je res ali ni ?
Eden mora sigurno vedit, ker jaz nimam pojma :D

Aja še nekaj. Ali kdo ve kje bi dobil kakšen načrt notranjosti UKW postaje KENWOOD TH77E in kakšna navodila za razširitev frekvenčnega območja postaje

Fhx za odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2002, 20:01 
Odsoten

Kraj: JN66SI
LPD in PMR446 sta standarda, ki opisujeta vokice namenjene prenosu govora za prosti cas, dovoljenje ni potrebno, torej neke vrste CB na 70cm.

PMR446 dela na 8 kanalih od 446.000 do 446.100 z rastrom 12,5kHz in max. efektivno izsevano mocjo (ERP) 0,5W. Pogoj je, da je antena fiksno montirana, torej ne mores povecevati dometa z npr. jagico. Za vsak kanal je na voljo se nekaj (ne vem tocno z glave) subtonskih kod, ki ti omogocajo npr. selektivno pozivanje oz. selektivno odpiranje skvelca. Se mi zdi, da je PMR446 dovoljeno uporabljati v nekaterih drzavah tudi za poslovne namene (npr. na gradbiscu...), ne vem pa, kako je s tem pri nas. Bi bilo treba pogledat v Ur.l.RS.

LPD opisuje vokice z max. izh. mocjo 10mW, dela v obsegu tam okoli 433,5MHz, torej v HAM!!! bandu, na voljo je mislim da 80 kanalov, zopet je pogoj nezamenljiva antena. Uporablja se tudi za razne "bejbisiterje" ali pocasne prenose podatkov na male razdalje etc...

V ponudbi Graskega TEPRIMEX sem videl, da kot "export model" prodaja PMR446 z mocmi do 5W in LPD z mocmi do 0,5W, kar pa je seveda nelegalno. Standarda sta kolikor vem sprejeta tudi znotraj ETSI, torej vokice lahko uporabljas v vecini EU drzav. Ne vem, kako je s Hrvasko.

Nekaj tega prodaja Conrad, nekaj pa se da videti tudi na

www.marcucci.it (klikni na "LPD")

73 de S56AL

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi