Menjava S5 Klicnih znakov

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a s57x » 15 Apr 2005, 23:03

Ej, Janez, popolnoma prav praviš. Žal iz vsega našega stokanja ne bo nič. Lansko leto smo bili nekateri, ki smo na Ptuju jasno dvignili rdeče kartone, pisali in opominjali...no, saj veš, kakšnih pridevnikov smo bili deležni. Vsaj poskusili smo.

Žal ste nekateri zapustili organizacijo, to pa je najslabša možna rešitev.
Prav nobene možnosti, da bi karkoli legalno spreminjali, nimate. Če si pa je kdo zamislil, da bo naredil iz naše organizacije kakšen poligon za lastne eksperimente, morda s.p. ali d.o.o, je pa druga stvar.

Lepo je neobremenjen sedet za postajo, malo poklofat, pritisniti na on-off gumb, ko te preveč peče v križu; ko pa vidiš, da brezveznik(i) dela(jo) na temu, da ti bodo kratene osnovne hamovske pravice in o tem javno spregovoriš, množica pa plane po tebi, češ, TI (in tebi podobni) rušite organizacijo, e, to pa čisto drugače boli. Saj, večini ni za DXsarjenje na 160/80m, zadovolni so z FD4 pa J anteno. Njega dni se je kdo zasekiral, če kakšen repetitor ni brezhibno delal; nekateri se boste še spomnili sysop sestankov, eminentni strokovnjaki so že kdaj opozarjali, da bomo ob določen spekter, če ga ne bomo uporabljali. Na marsikaterem hribu s trudom postavljeni SV danes bolj poredko krakajo! Zakaj? Je vsega kriv internet, smo se postarali, ni motivacije, smo že vse deikse pologirali?

Ja, ja, zanimivo bo v Ljubljani. In spet bo največja preokupacija in dilema pa teoretiziranje, ali je za neaktivnost klubov kriv LP6, sami klubi, država, sam presvetli ali kakšna mračnjaško nastrojena sila. Ali je ZRS v zosu, ker je Ar za v penzijo, ga je pokidal nekdo tretji. Prav malo ljudi pa se bo spraševalo, kaj nam je narediti, da se nam na 70cm bandu ne bodo odpirala razna vrata, čivkali termometri;in kdaj nas bo RTV pregnala iz njihovih objektov. Prav imaš, Janez, v hamovščini smo dosegli komunizem! Morda je kdo debate, ki so bile na forumih celo vestno spravljal. Tako, za zgodovino.
In grem staviti, da bomo zopet krivi "rušitelji", ostanki, fej in fuj onega sistema, ki nismo in nismo bili tiho. Namesto, da bi se gledalo v prihodnost...ja, ja, pa se je le gledalo...in nič videlo.

In glej ga šmenta, jaz, ostanek prejšnjega sistema še sedaj nisem dobil odgovor na že kdaj zastavljeno vprašanje: kdo za vraga se je tako dobro pogajal z državo, da Arčiju ni več potrebno limat kolekov? Pa tako ponosni smo bili nekdaj na to, da so nam poštemplali skoraj vse, kar je zraslo na našem zelniku.
Čisto na koncu, se je že kaj povečala prodaja mašinerije?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

Re: "pameten znak"

OdgovorNapisal/-a S57NWG » 17 Apr 2005, 00:51

Tale s pametnim znakom mi je pa zanimiva... Kaj je nasprotje pametnega znaka? Če bi delili operaterje po tem ključu, bi morda še razumel....
GH za pametnimi znaki!
73 de Branko (ex YU3TZT, ki je najverjetneje na razpolago v YU6)[/quote]

Pozdrav Brane!
Če se že ne slišiva, ko sekava drva na dveh metrih, se pa vsaj tipkava. Po i-netu. Pameten znak? Ja, tak, ki ti ne zaplete jezika v foniji in, ki je v telegrafiji težko zamenljiv z drugim. Npr. S53DT in S53X. Kakšen predlog?
Pozdrav na (v) Vrhniko.
ISF
S57NWG
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 23 Mar 2005, 03:50
Kraj: Koper - Capodistria

OdgovorNapisal/-a s57x » 17 Apr 2005, 01:22

Da ne bo naval na pametni znak S53X, to je OC Miloš!

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s52w » 17 Apr 2005, 10:57

Pameten znak? Ja, tak, ki ti ne zaplete jezika v foniji in, ki je v telegrafiji težko zamenljiv z drugim. Npr. S53DT in S53X. Kakšen predlog?


S57HHH je teško zamenljiv s kakšnim drugim znakom v CW. Od "pametnejših" znakov pa sem v svoji karieri slišal S5 postaje z znaki IK7/s57C/P, OM/S57C/p, OM/S53T/P, TK/S52AA, HB0/S57C/P, 9A/S52CO/P.......
Res da navedene samo v tekmovanjih. Tam hitrost tako ne igra vloge :wink:
Izbira je res velika :D

73 Damjan S52W
s52w
 
Prispevkov: 517
Pridružen: 07 Nov 2004, 15:38
Kraj: Črnomelj

OdgovorNapisal/-a s57ad » 17 Apr 2005, 11:32

s52w napisal/-a:
Od "pametnejših" znakov pa sem v svoji karieri slišal S5 postaje z znaki ... TK/S52AA, .......
Res da navedene samo v tekmovanjih. Tam hitrost tako ne igra vloge :wink:
Izbira je res velika :D



Verjetno si mislil TK/S59AA :wink: Pa TK/S53R, in še nekaj "gastarbeiterjev" bi lahko naštel, :-)

Dober je pa vsak znak, samo da si v "luftu" z njim in si z aktivnostjo ustvariš renome.
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

KAJ STORITI Z ZNAKOM

OdgovorNapisal/-a S58MZ » 17 Apr 2005, 19:01

POZDRAVLJENI VSI
BEREM TO O ZAMENJAVI ZNAKOV IN ME JE POSTALO KAR STRAH, KER NE VEM KAJ NAJ STORIM. IMAM ZNAK, KI JE PO NOVI RAZPOREDITVI V "N" KLASI IN BI GA MORAL ZAMENJATI, JAZ PA SEM SE NAVEZAL NANJ. IMAM IDEJO ALI PA ŽELJO, DA BI S58BMZ POSTAL S58MZ, VEM PA DA SE BOM ŠE DOLGO MOTIL.

LEPE POZDRAVE IZ JN76OB
ZVONE[/b]
S58MZ
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Okt 2004, 19:53
Kraj: RADEČE

Re: KAJ STORITI Z ZNAKOM

OdgovorNapisal/-a s57ad » 17 Apr 2005, 20:41

S58BMZ napisal/-a:POZDRAVLJENI VSI
BEREM TO O ZAMENJAVI ZNAKOV IN ME JE POSTALO KAR STRAH, KER NE VEM KAJ NAJ STORIM. IMAM ZNAK, KI JE PO NOVI RAZPOREDITVI V "N" KLASI IN BI GA MORAL ZAMENJATI, JAZ PA SEM SE NAVEZAL NANJ. IMAM IDEJO ALI PA ŽELJO, DA BI S58BMZ POSTAL S58MZ, VEM PA DA SE BOM ŠE DOLGO MOTIL.

LEPE POZDRAVE IZ JN76OB
ZVONE[/b]


Zvone, ti kar napiši vlogo (obrazec najdeš v zadnji številki CQ ZRS), nalepi koleke in pošlji na APEK (ali kakor se pač agencija sedaj imenuje).
Mislim, da je taksa tam okrog SIT 5.600 ali nekaj takega. Pa tudi, če obdržiš stari znak ne bo nič narobe, na APEK si evidentiran kot operater A razreda z znanjem telegrafije. Če boš novi znak uporabljal aktivno, se boš kmalu privadil naj, :)

Srečno & CU na obsegih!
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S51M » 18 Apr 2005, 13:02

1. Enočrkovni pozivni znak naj bo, če gre za kvalitetno delo operaterja na postaji. Uporabljajo ga naj najprej klubi, aktivni kontesterji, ki jim to pomeni prihranek časa v kontestu in vrhunski CW OP-i. Drugi ga najbrž res ne potrebujejo. Ne pomeni, da ga ne more dobiti bivši operater tretjega razreda. Za kvalitetne zveze v foniji in razne ostale digi mode, ni potrebno imeti ex. prvega razreda oziroma nekdanje A klase.

2. Dvočrkovni znak naj ne bo ovira. Dobiti ga morejo tudi bivši operaterji tretjega razreda. Pozanimati se, če je operater, ki je imel ta znak, še na tem svetu in se s tem strinja. Izdajo znakov naj vsekakor prevzame ZRS.

3. Da smo razvrščeni po enotnih razredih, je prav, hkrati pa je to zelo boleče zdravilo radioamaterskemu napuhu! Ne predalčkajte se po radioamaterskih razredih, marveč - če se že morate - kvečjemu po dobroti, dobrih, nesebičnih delih za druge radioamaterje, klub...

4. In ne se več narcisoidno metati ven, če so vaši bistveni sobratje velegospodje Mr. Big Money, Mr, Free Time in The Machine
Man. Če kaj v S5 hamščini res silno cveti, so to narcise. To ljudi odbija, zato odhajajo!

5. Izpiti: več praktičnega. Obvezna na izpitu naj bo vzpostavitev zveze, delo na postaji, nato pa mentorstvo.
Namesto piflanja preobsežne teorije za izpite, je bolje dati konstruktorski tečaj: kakšni enostavnejši izdelki. Sponzor tečaja naj bo tudi ZRS (material za izdelke).

6. CW izpit: pogoj za dostop za CW OP delo je opravljen izpit z brezhibnim znanjem sprejema in oddaje 70 z/min. Teh 25 z/min, kar je bilo poprej , je premalo. Velika večina teh je bila potem neslišna na CW, šlo jim je le za višji razred, ne pa, da bodo delali na CW.

7. Vprašajmo se o medsebojnih odnosih, poniževanjih, sramotenjih, prepirih... Ni nam to potrebno.

Moral bi biti sicer v soboto službeno v Velenju, vendar bom to poskusil premesiti.

73 DE S51M, Bruno
S51M
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 12 Mar 2002, 01:00
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a S51AG » 18 Apr 2005, 18:09

S51M napisal/-a:1. Enočrkovni pozivni znak naj bo, če gre za kvalitetno delo operaterja na postaji. Uporabljajo ga naj najprej klubi, aktivni kontesterji, ki jim to pomeni prihranek časa v kontestu in vrhunski CW OP-i. Drugi ga najbrž res ne potrebujejo. Ne pomeni, da ga ne more dobiti bivši operater tretjega razreda. Za kvalitetne zveze v foniji in razne ostale digi mode, ni potrebno imeti ex. prvega razreda oziroma nekdanje A klase.

2. Dvočrkovni znak naj ne bo ovira. Dobiti ga morejo tudi bivši operaterji tretjega razreda. Pozanimati se, če je operater, ki je imel ta znak, še na tem svetu in se s tem strinja. Izdajo znakov naj vsekakor prevzame ZRS.

3. Da smo razvrščeni po enotnih razredih, je prav, hkrati pa je to zelo boleče zdravilo radioamaterskemu napuhu! Ne predalčkajte se po radioamaterskih razredih, marveč - če se že morate - kvečjemu po dobroti, dobrih, nesebičnih delih za druge radioamaterje, klub...

4. In ne se več narcisoidno metati ven, če so vaši bistveni sobratje velegospodje Mr. Big Money, Mr, Free Time in The Machine
Man. Če kaj v S5 hamščini res silno cveti, so to narcise. To ljudi odbija, zato odhajajo!

5. Izpiti: več praktičnega. Obvezna na izpitu naj bo vzpostavitev zveze, delo na postaji, nato pa mentorstvo.
Namesto piflanja preobsežne teorije za izpite, je bolje dati konstruktorski tečaj: kakšni enostavnejši izdelki. Sponzor tečaja naj bo tudi ZRS (material za izdelke).

6. CW izpit: pogoj za dostop za CW OP delo je opravljen izpit z brezhibnim znanjem sprejema in oddaje 70 z/min. Teh 25 z/min, kar je bilo poprej , je premalo. Velika večina teh je bila potem neslišna na CW, šlo jim je le za višji razred, ne pa, da bodo delali na CW.

7. Vprašajmo se o medsebojnih odnosih, poniževanjih, sramotenjih, prepirih... Ni nam to potrebno.

Moral bi biti sicer v soboto službeno v Velenju, vendar bom to poskusil premesiti.

73 DE S51M, Bruno


Zdravo Bruno,

s teboj se v celoti in dobesedno strinjam.

Lep pozdrav,
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S55WT » 20 Apr 2005, 16:42

S51M napisal/-a:
6. CW izpit: pogoj za dostop za CW OP delo je opravljen izpit z brezhibnim znanjem sprejema in oddaje 70 z/min. Teh 25 z/min, kar je bilo poprej , je premalo. Velika večina teh je bila potem neslišna na CW, šlo jim je le za višji razred, ne pa, da bodo delali na CW.



Razen v šesti točki, se tudi jaz strinjam z Brunotom, namreč, močno dvomim, da se bo po novem pravilniku, še kdo odločil, da bo šel delat izpit iz CW, da ga potem nebi uporabljal. To je bilo mogoče prej, sedaj smo pa itak v istem košu. Glede hitrosti sprejemanja in oddajanja CW, je pa po moje vseeno z koliko znaki se začne, z kilometrino pride tudi hitrost.
Glede delitve klicnih znakov, pa je po moje hudo narobe, da ni bilo sprejetih nekih pravil, na žalost. Bojim se da, PRILOŽNOST ZAMUJENA, NE VRNE SE NOBENA!

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

OdgovorNapisal/-a s57x » 20 Apr 2005, 21:00

Oj, Bruno, dobro jutro! Pogrešal sem te, pozna se, da že dolgo nisi bil tukaj.
Se spomnite, tovariši, reakcije nekaterih, če se je kdo lotil problema, ki ga omenja OC Bruno v prvi in drugi točki?? Mar res ne veste, kakšen odgovor smo dobili glede tega iz - kaj pa vem, kako se je takrat imenoval ta organizem?
Bom rekel zelo zlobno, tisti, ki so nas imeli najbolj v zobeh in kar naprej metali napraj, da smo (nekateri) ostanek prejšnjega sistema, so najbolj zaslužni za komunizem, ki vlada v hamovščlini danes. Pa tisto polivanje z gnojnico! Bruno, saj veš, da pri tej raboti del hranjlive substance pride tudi do korenin. Jo je bilo res toliko, da je rastlinica odmrla? Kaj pa, če ni imela korenin?
Kar je, je!
Smo podprli Slavca, ko je razmišljal o grafiji v CQ ZRS? To razmišljanje bi moralo biti vsekakor obvezno branje in sestavni del Priročnika.
Že kdaj smo sila poenostavili našo hamovščino, zmotno smo mislili, da so vsi tisti, ki uporabljajo "vokitoki", že kar hami. Ali, da jim bo sčasoma "potegnilo". Zna biti, da jim po večini sploh nismo ponudili kaj več. Za naše kraje vem, da od tistih "hamov" niti eden ne plačuje več kotizacije!
Sem pa trdno prepričan, da smo začeli zgubljati (WW) tisti trenutek, ko je nekomu padlo na pamet, da je vzrok stagnaciji edino telegrafija.
Se še spomnite karikature iz 60 let v Radioamaterju - letelo je na takratno IV. klaso - "Šta ono beše ti ti ta tit?". Veliko je povedala!
Okoli vseh naših štorij nima nobenega smisla zgubljati energije in časa. Imamo to, kar so nam skuhali ne-hami.
Mene ni sram priznati, da pojma nimam, kako in kam "leti" kakšen elektron. Pojma nimam, zakaj računalnik sploh dela; če mi crkne rtx, ga dobi v roke Miro. Naj sam bezam po njem? Če zaradi tega nisem ham, pač nisem. Prav tako pa me ni sram vprašati o tem in onem. Nimam krone, da bi mi padla z glave. Hvala tistim, ki se z mano ukvarjajo!

Bruno, točko tri in štiri bi mi moral podnasloviti.

Povem pa ti eno resnično: ko sem kupil novo radijsko postajo, mi je nekdo očital, češ, nekateri se "preseravate" z novim škatlovjem, drugi pa še za kruh nimamo! Pa sem mu hitro predstavil preprost račun - toliko na dan/mesec daš za cigarete in pivo, jaz pa sem za precej manjši (mesečni) znesek vzel kredit. Še danes nima nič, samo bolj kalno gleda!
Toliko o moji narcisoidnosti!

Predvsem pa moramo misliti, kako naprej. Predlog novega statuta ni slab. Vse je v naših rokah. Upam samo, da se ne ponovi lanska Konferenca. Raje mislimo na hamfest!
Glede predlagane vodstvene ekipe nimam pomislekov. Bojim se le, da bi pozabili, da smo radioamaterska organizacija in ne politična stranka.

Par dni nazaj mi je star znanec dal kost za glodanje (bolje - snov za premišljevanje). Rekel je, da se v njihovem klubu že dve leti niso dobili, zdaj bodo pa vsi kar naenkrat vse vedeli in znali. V soboto pa zopet nihče ne bo odšel na Konferenco, ker se ne bodo zedinili, kdo naj jih zastopa. (držim pesti, da bo tako tudi ostalo. Vse preveč nas je, ki ne vemo za kaj gre, pa vseeno dvigamo roko! To je tudi demokracija!)

Končno pa smo že na sestankih v Stegnah in lani v Ljubljani povedali, kaj nas tišči. Že reševanje teh problemov bo za začetek veliko!

73 es cu Jura, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a s55m » 20 Apr 2005, 21:09

Pa kaj toliko premlevate o teh znakih.
W3DZZ
S53MV
S57UUD
S57UUU
DB6NT
S55HH
S5043WW
S59CAB
Noben od teh znakov ni po kriterijih večine okarakteriziran kot dober.
In vendar iz vsakega posebej lahko v trenutku razberete marsikaj, ker so za to s svojim delom poskrbeli njegovi nosilci posamezno ali v skupini.
To je le kup črk in številk, ki ne pomeni ničesar dokler ni asociacije z osebo, ki ga predstavlja. Ljudje smo iz tega po nepotrebnem naredili nek mit, ki pa ni nič vreden.
Iz lastnih izkušenj vem, da je čisto vseeno, kakšen je: dolg, kratek, ukrivljen ali raven, važno je, kdo ga uporablja.Predvsem pa, da ga uporablja!!!!
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

MESEC NAOKOLI

OdgovorNapisal/-a S58MZ » 17 Maj 2005, 22:57

VSEM LEP POZDRAV

PRED MESECEM SEM SE SPRAŠEVAL ALI NAJ ZAMENJAM ZNAK. PA SEM RES ČEZ KAKŠEN DAN NAPISAL OBRAZEC PRILOŽIL KOLEKE IN ZADEVO ODPOSLAL.
DO DANES PA SE NI ZGODILO NIČ NOVEGA.
ME PA ZANIMA ALI MORAM RES POKLICATI NA AGENCIJO, DA ZADEVO DAJO V OBDELAVO.

ŠE ENKRAT VSEM LEP 73

ŠE S58BMZ
MEMBER OF FIRAC
S58MZ
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Okt 2004, 19:53
Kraj: RADEČE

OdgovorNapisal/-a S50DX » 18 Maj 2005, 06:08

Juh...

Baje imajo taaaaaakoo gužvo z vlogami za zamenjavo znakov,
da ne utegnejo vsega. Bo zgleda potrebno vsak drugi dan klicat
in gnjavit. Samo kaj, ko imajo uradne ure samo 2x na teden, pa
še to samo 2 uri... :cry: :evil:

Bye
A. :roll:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

Re: MESEC NAOKOLI

OdgovorNapisal/-a S57XX » 18 Maj 2005, 06:54

S58BMZ napisal/-a:VSEM LEP POZDRAV

PRED MESECEM SEM SE SPRAŠEVAL ALI NAJ ZAMENJAM ZNAK. PA SEM RES ČEZ KAKŠEN DAN NAPISAL OBRAZEC PRILOŽIL KOLEKE IN ZADEVO ODPOSLAL.
DO DANES PA SE NI ZGODILO NIČ NOVEGA.
ME PA ZANIMA ALI MORAM RES POKLICATI NA AGENCIJO, DA ZADEVO DAJO V OBDELAVO.

ŠE ENKRAT VSEM LEP 73

ŠE S58BMZ


Živjo!

Lahko, da tiste, ki menjate znak, obdelujejo malo bolj počasi. Mladi člani pri nas v klubu, ki so prvič zaprosili za znak, so ga dobili v cca 25 dneh.

Morda pa še ni minil en mesec od takrat, ko si zadevo oddal. Ker gre pri vsej zadevi za upravni postopek, je rok za ureditev zadeve 30 dni , ki začne teči od takrat, ko so prejeli vlogo (če je drugače, me bodo že popravili :D ).

LP Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov