Menjava S5 Klicnih znakov

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 14 Apr 2005, 22:00

Krajši znaki pomenijo v svetu tudi potrditev, da je njegov lastnik radioamater z veliko znanja , veliko HAM kilometrine, veliko rutine in z neko avtoriteto na tem področju.

in
Enočrkovni znak naj bi po moje ostal za ''špico'' radioamaterjev, ki ga rabijo in bi bil nekakšno priznanje za delo.


Posebno bi morala veljati vsebina prvega citata, ker je pač "enočrkovnik" (vsaj do sedaj) top ham, po vzpostavljanu zvez in po znanju.To se je že zdavnaj naučil zato pa je enočrkovnik!
Brez zamere novopečenim
73
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

OdgovorNapisal/-a s56a » 14 Apr 2005, 22:14

Ali sta S59AA in S53BH kaj slabsa radioamaterja, ker nista uzela enocrkovna znaka? S53MV tokrat sploh ne bom omenil :-) Jaz bi bil ponovno vesel S5M samo zaradi lazjega dela v tekmovanjih.

Dolgo casa so brontosi jokali zaradi ukinitve CW kot pogoja za KV, zdaj pa nadaljujejo z enocrkovnimi znaki...
s56a
 

OdgovorNapisal/-a S57S » 15 Apr 2005, 06:10

Vsi, ki smo zamenjali znake, smo s tem zavestno in trajno pokopali za sabo del svojega predhodnega dela, del svojega ustvarjanja. Če smo to storili zaradi ''šminke'' je še toliko huje. Če smo v to bili prisiljeni, je druga zgodba. Radioamaterski znak je predvsem osebna identifikacija, takoj za tem pa še meddržavna, geografska in geopolitična.
To ni registrska tablica.

Če ga neki EA3xy ''serje'' na bandu, vsi najprej rečejo: ''El Stupido Fernando!"". Takoj nato ''kreten španski'', nato pridejo na vrsto nacionalistični izrazi, usmerjeni večinoma iz severa proti jugu!''

Zato je najbolj pomembno, da premislimo, kaj bomo s kljunčki zatrobili v tisti mikrofon.
Zaradi osebnosti, države in po krivici umeščanja Slovenije v ''južnejše'', recimo jim temperamentnejše kraje.

Ena črka, dve, tri, pet - vseeno! Pokažimo le, da nismo EA3, I in še kdo, zaradi katerih DXpedicije obračajo antene daleč stran. Prvi korak boste storili že, če boste klicanje začeli s predpisanim CQ in ne QRZ!

73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

OdgovorNapisal/-a S57BI » 15 Apr 2005, 07:03

Marjan, malo si izkrivil to kar se dalo razumet iz mojega pisanja.
Tisti, ki si jih omenil bi glede na njihovo kvaliteto lahko vzeli drug znak, če bi tako hoteli.
Problem je v tem, da ga sedaj lahko vzame vsak.
Dostikrat omenjaš USAte. A pri njih lahko vsak dobi vsak znak, ki je na voljo?

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Apr 2005, 07:08

Pri njih tudi nimajo samo ene klase ampak kakih pet sest.... Dobis kar si prisluzis!
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S51AG » 15 Apr 2005, 09:42

S57BI napisal/-a:Z znaki ni tako enostavno kot se zdi in kot se je verjetno zaradi šlamparije zgodilo pri nas.
Krajši znaki pomenijo v svetu tudi potrditev, da je njegov lastnik radioamater z veliko znanja , veliko HAM kilometrine, veliko rutine in z neko avtoriteto na tem področju.

Me zanima, kaj si bodo mislili tuji HAMi, ko bodo slišali naše enočrkovne ''green horne'', ali kako se je to že reklo v Winetouju. Najbrž bodo rekli: Kakšni so šele tisti s5 radioamaterji z več črkami v znaku.

Tako razmišljane o znakih kot v predhodnem prispevku, je zame podcenjevalno. To ni osebno ime kot Jože, Tone ali Tine, ki si ga zamenjaš, če ti ni všeč. To je tvoja mednarodna identifikacija. Ti nekaj pomeni in daš nekaj na znak.
Velika večina novih RA mladcev je znake vzela malo za hec v stilu kdor prej pride prej melje. Ali v stilu novega turbo kapitalizma in njegovih japijev, ki grabijo zato, da imajo, ne glede na druge. Res je zakonito, ni pa moralno. Vsak mora vedeti kam paše.

Za možnost menjave na en znak sem vedel dovolj zgodaj. Se pa nisem in se ne počutim tako dobrega v RA, da bi s čisto vestjo šel na enočrkovni znak. Bil bi mi nekako v posmeh. Enočrkovni znak naj bi po moje ostal za ''špico'' radioamaterjev, ki ga rabijo in bi bil nekakšno priznanje za delo.
Verjetno se da to znakovno kolobocijo z malo dobre volje tudi popravit

Lep pozdrav, Jože.


Jože, v celoti se strinjam s tabo.

Ko sem kontaktiral APEK je bilo enočrkovnih znakov več kot dovolj na zalogi, vendar sem se zavestno odločil, da svoj tročrkovni znak, ki je bil mimogrede nekoliko neroden zamenjam, vendar za dvočrkovnega. Dobil sem lep znak z zelo dobro in uspešno zgodovino, ki me seveda obvezuje kakovostnega dela, hkrati pa izraža inicjalki mojega imena in priimka. Z znakom sem zelo zadovoljen. In zakaj odločitev ravno za dvočrkovni sufiks? Zato ker smatram, da je enočrkovni znak precej velika moralna obveza, saj po mojem izpričuje uspešnega in aktivnega radioamaterja, ki je lahko vzrok ostalim. Bomo videli, kaj bi iz tega, bojim pa se, da bo veliko enočrkvnih sufiksov slišnih le tu in tam.

Lep pozdrav,
Anton GALUN, Ptuj
S51AG
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Apr 2005, 11:58

S57BI napisal/-a:Z znaki ni tako enostavno kot se zdi in kot se je verjetno zaradi šlamparije zgodilo pri nas.

....

Enočrkovni znak naj bi po moje ostal za ''špico'' radioamaterjev, ki ga rabijo in bi bil nekakšno priznanje za delo.

Verjetno se da to znakovno kolobocijo z malo dobre volje tudi popravit

Lep pozdrav, Jože.


Joze, tudi jaz se tokrat strinjam s tabo. Enocrkovni znaki so za "spica" operaterje in tukaj ni - vsi smo enaki - kot so nekateri trdili se vceraj, ampak je odvisno od znanja, dosezkov, rezultatov, ...

Do sedaj je bilo razdeljenih kakih 220 znakov (ne grem racunat, koliko enocrkovnih je sploh mozno), vecina si je ze dala delat QSL kartice, sedaj mi pa razlozi, kako bi resil nastalo kolobocijo, oziroma "stalo" z enocrkovnimi znaki!

Dokler ne dam delat QSL kartice, sem pripravljen znak vrniti (ce ga vrnejo tudi vsi ostali) in se podrediti NOVEMU PRAVILNIKU! OK?

P.S.: Strinjam se, da je enocrkovni znak velika obveza in tega se mislim tudi drzat - ne glede na dolzino znaka.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S57BI » 15 Apr 2005, 13:19

Hrvati imajo to rešeno tako:
http://hamradio.hr/modules.php?name=Con ... ge&pid=223

Ne vem če se da kaj za nazaj narediti. Bodo pravniki povedali, hi.

Mogoče je potrebno dat kak pogoj s številom zvez za izpolnit v nekem časom obdobju. Če ne bo izpolnjen se znaki vrnejo nazaj ali mogoče na na dvočrkovnega.
To velja seveda za tiste, ki so letos znak menjali iz treh na eno črko. Velika večina teh je menjala znak zaradi šminke in ne zaradi potrebe.

Lp, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S50DX » 15 Apr 2005, 13:55

No, ti pa imajo lepo poštimano. Kot pravijo: "No pain, no gain." :D
Škoda, da se ni že prej razmišljalo v tej smeri...

BTW, kako pa je z zbiranjem dipolm in ostalega "zahna" po menjavi znaka?
Ali napisati na zahtevek stari znak, s katerim si pridelal rezultate, ali pišeš novi znak,
s katerim nisi naredil še nobene zveze?

Konec koncev je to znak operaterja, kot so mi razložili na APEK... :roll:

Bye
A. 8)
še vedno S57MHA :lol:
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

OdgovorNapisal/-a s55z » 15 Apr 2005, 14:22

s57mha napisal/-a:No, ti pa imajo lepo poštimano. Kot pravijo: "No pain, no gain." :D
Škoda, da se ni že prej razmišljalo v tej smeri...

Konec koncev je to znak operaterja, kot so mi razložili na APEK... :roll:

Bye
A. 8)
še vedno S57MHA :lol:


Ni cisto tako. Nekajkrat sem nacel to temo, pa ni bilo ustreznega odgovora. Tudi omenjeni link in se en link, kjer so predlagali, da bi dvocrkovni znak dobili tisti, ki znajo tudi CW sem dal na ta in na bivsi e-zrs, pa sem bil delezen kvecjemu norcevanja in razlaganja o enakopravnosti, itd.... :evil:
Zadnjič spremenil s55z, dne 15 Apr 2005, 14:27, skupaj popravljeno 1 krat.
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a s57x » 15 Apr 2005, 14:23

Debata okoli pozivnih znakov je zdaj čisto odveč. Morda pa se še kdo spomni...kakšen poduk smo dobili...

Če kdo dvomi v moje pisanje, naj se malo pozanima, kakšen odgovor je prišel iz najvišjega mesta na določene sugestije! In mu bo tudi jasno, zakaj!

Resnično, zelo poučno (bi bilo za nekatere) branje, kako so to rešili sosedje.
Vam je sedaj jasno, zakaj sem nekomu oponesel, da nima pojma, kaj je to pozivni znak?

73 Jurij, s57x
s57x
 
Prispevkov: 362
Pridružen: 01 Feb 2004, 23:24

OdgovorNapisal/-a S50DX » 15 Apr 2005, 15:16

Dragan, zadnji stavek se nanaša na vprašanje za kateri znak
zahtevati določeno priznanje/diplomo. Ali napisati na zahtevek stari ali novi znak...

Da ne bo napačno brano, kar si ti citirtal. :wink:

Bye
A.
73's de Alex / JN76LN \ Prevalje
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PODXS 070 # 173 - EPC # 0066
Uporabniški avatar
S50DX
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 23 Apr 2003, 13:46
Kraj: Prevalje

Zanimivo branje o klicnih znakih

OdgovorNapisal/-a s57j » 15 Apr 2005, 21:28

Zanimivo branje tale forum o klicnih znakih, ni kaj.
Človek veliko izve o tem, kakšen naj bi bil operater, ki ima eno črkovni znak. Najbolj zanimivo pri vsem pa je, da vse kvalitete in superlative opisujejo ravno tisti, ki so si eno črkovni znak »izborili« po zadnjem dekretu o izenačenju vseh amaterskih radijskih operaterjev. Razlog krokodiljih solz seveda leži v dejstvu, da so nekateri mislili, da bo »nakup« eno črkovnega znaka samo njim prišel na misel. Tako bi se zrinili v družbo operaterjev, ki naj bi imeli kvalitete, kot jih sedaj naštevajo. Množičnost pojava pa jim ni prišla na misel, zato so sedaj tako razočarani. Ali lahko pričakujemo, da bodo nekoč ugotovili, da klicni znaki amaterskih radijskih postaj sploh niso namenjeni šopirjenju z njimi po internetnih forumih, ampak nečemu drugemu? Nekateri so celo tako »obupani« nad dogajanjem z znaki, da bi bili pripravljeni svoje celo vrniti. Plemenito, ni kaj!

Jasno je, da so opozorila, naj se izdela pravilnik o pozivnih znakih, naslovljena na UO ZRS naletela na gluha ušesa, saj so možakarji kaos in razvrednotenje radioamaterskega hobija ves čas natančno načrtovali. Kaos okrog pozivnih znakov je le del načrta v katerega spada še veliko drugih delčkov (neudeležba na sejmu Hamradio v Friedrichhafnu, uničenje akcije S50HQ, uničenje glasila CQ ZRS smo jim sicer vsaj začasno preprečili,….). Menda je bilo geslo predsednika RUŠIL BOM VSE PRED SABO?
Včasih se sprašujem, če se jim je med tem načrtovanjem kdaj vsaj v najlepših sanjah sanjalo, da jim bo načrt tako popolnoma in zlahka uspel.

Nekateri od razpravljavcev ste pred letom in nekaj na vsa usta hvalili naprednost Britancev , Nemcev in drugih, ki so prednjačili pri ukinjanju telegrafije in omogočanju dostopa do KV bandov vsem in vsakomur brez kakega dodatnega nabiranja znanj. Kje ste sedaj, ko ta ista RSGB ugotavlja, da jih bo država z »deregulativo« radio amaterskega področja uničila? (Država predlaga, da se popolnoma ukine preverjanje znanja, da se ukine pravila, ki zdaj veljajo med amaterji – skratka izenačenje s CB) Članek (The Future of Amateur Radio Licensing - The Facts, avtorja Ian G3ZHI ) o tem s prošnjo, naj se nacionalne organizacije osvestijo in RSGB pomagajo pri popravljanju lastnih napak je bil objavljen v SCC novicah.

Namen državnih institucij s področja telekomunikacij pa je popolnoma jasen: amaterjem odvzeti frekvenčna območja, ki so zanimiva za mobilne telefoniste in jih le-tem prodati za drage denarje. Na to in na dejstvo, da določeni »telefonisti« budno spremljajo dogajanje in količino prometa na teh področjih smo nekateri opozarjali že pred kar nekaj časa. Zdaj imajo lep argument: saj smo vam dovolili, da lahko vsi brez izjeme delate na KV območjih, v zameno pa vam bomo odvzeli UHF in nekatera višja območja.

Najbolj žalostno pa je to, da zgrešena politika in ukrepi ZRS vplivajo tudi na vse nas, ki nismo več njeni člani. Ne znamo pa se organizirati in se ji (ZRS) postaviti po robu.

Janez, S57J
Janez
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

Re: Zanimivo branje o klicnih znakih

OdgovorNapisal/-a s57j » 15 Apr 2005, 21:32

Tole ne spada ravno na tale forum, zato prosim moderatorje, da spravijo nekam, kamor bolj paše.
Janez, S57J


The Future of Amateur Radio Licensing - The Facts

During autumn of 2004 at about the same time as Ofcom published the
consultation paper - The Radio Spectrum Framework Review, RSGB was led to believe that
a further consultation paper concerning the future of amateur radio licensing would be published, probably early in 2005.
In preparation for that document the RSGB intimated to Ofcom representatives, on an unofficial basis, that the Society would be prepared to assume the responsibility for issuing licences and all the administration that would involve. RSGB was aware that Ofcom wished to substantially reduce its financial commitment to licence issuing, particularly the resources currently involved.
During February 2005 it become apparent that Ofcom had abandoned the idea of a consultative document and was preparing a 'proposal document' that would
set out Ofcom's intended preference and in which some reference would be made to
low priority alternatives. This would pay lip service to consultation and
instead would confirm Ofcoms proposals.
The Society began to realise that the intended preference was to tempt amateurs with a free licence for life and then after a few years completely de-regulate our hobby.
The free licence for life was going to be proposed in such a way that amateurs would
think they were going to get a good deal and then once that had been accepted Ofcom would re-visit the licensing issue and then de-regulate. We must be on our guard as they have made the de-regulation statement both in the 'Spectrum Review' consultation document published in late 2004 and in the yet to be published 'Future of Amateur Radio Licensing' consultation document. It is vital that we stop any attempts to de-regulate the hobby, therefore we must oppose any movement towards a license for life.
De-regulation would disenfranchise all UK radio amateurs.
De-regulation would remove the need for examinations.
De-regulation would mean anyone operating on the amateur bands in the UK would not need a licence.
De-regulation would mean that ALL UK radio amateurs would be prevented from operating abroad under CEPT agreements.
De-regulation would mean any UK amateur moving abroad would be unable to participate in reciprocal licensing agreements.
De-regulation would mean the end of the repeater network.
De-regulation would mean the end of the packet network.
De-regulation would mean the end of Notices of Variations.
De-regulation would mean the end of band-plans in the UK.
The RSGB is not prepared to see the hobby of amateur radio in the UK destroyed.
The RSGB does not intend to be enticed by short-term promises of a free licence.
The RSGB will do all in its power to prevent de-regulation.
The RSGB has approached authority to highlight the dangers of de-regulation. As aresult of our initial approaches the Ofcom Board has thrown out the immediate publication of the supposed consultation document. They have referred back the document for re-evaluation.
The RSGB has over 80 years of amateur radio experience and we are prepared to challenge Ofcom arrogance. We deplore 'preferred option' being issued under the guise of
consultation.
We will now seek a document that is genuinely "consultative".
Please support your Society in this campaign.

73 Ian G3ZHI
Janez
s57j
 
Prispevkov: 242
Pridružen: 14 Mar 2004, 08:48

OdgovorNapisal/-a s56oa » 15 Apr 2005, 22:21

Deregulacija je lepa beseda, ki se lepo prodaja na volitvah, pomeni pa natanko to, da državi na nekem področju ni treba narediti nič.

Ne bi pa enačil deregulacijo z tem, da telegrafija ni več pogoj za delo na kratkem valu.

Sicer pa se je pri nas očitno že opravila delna deregulacija na TK področju. Agencija zadolžena za slednje področje je zadnja leta bolj okupirana z menjavanjem svojih imen, logotipov in sedeža, kot pa z resnim delom, tako na področju profesionalnih TK zadev, kot na področju radioamaterstva. Pri slednjem je recimo posledica kaos okrog klicnih znakov, pri prvem pa še marsikaj hujšega ... :-?

73 de S56OA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 11 gostov