Kontakt

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Kontakt

OdgovorNapisal/-a s55rd » 25 Feb 2005, 04:45

Prosil bi kakšnega aktivnega SWL operaterja, da se mi javi.

73, Renato
s55rd
 
Prispevkov: 48
Pridružen: 28 Dec 2001, 01:00
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a s56a » 25 Feb 2005, 10:59

Ne more, oni samo poslusajo :-)
s56a
 

!!!!!!!

OdgovorNapisal/-a S55P » 25 Feb 2005, 13:29

S56A - TOKRAT 59++++++++++++++!!
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59

OdgovorNapisal/-a s57wos » 26 Feb 2005, 07:26

:lol:

Slika

Ta pa je bila mocna ..he he

Renato. Mario vodi 1:0 za njega ..he he
Kaksna sreca, da je to samo hobi.
s57wos
 
Prispevkov: 188
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Maribor JN76UN

OdgovorNapisal/-a s57sxs » 26 Feb 2005, 07:26

Kaj te pa zanima?

73's
Seba

S57SXS, S5-RS-075
Everyone has to believe in something... I believe I'll have another beer
Uporabniški avatar
s57sxs
 
Prispevkov: 99
Pridružen: 17 Sep 2004, 09:25
Kraj: Tolmin jn66ue

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Feb 2005, 09:08

Spoštovani g. Mario,

a je res nujno potrebno vsakogar, ki po tvoje ne spada med "prvorazredne" radiomaterje takoj zabiti in pokončati, kot si napravil v tem zadnjem primeru, ko naš stanovski tovariš išče stik s SWLji? Moram ti povedati, da že nekaj časa načrtno sledim tvojim sporočilom in da doslej izpod tvojih prstov ni bilo videti niti enega spodbudnega sporočila ali uporabnega nasveta. Na tvojem mestu bi se rahlo zamislil nad svojim početjem ter nad poslanstvom radioamaterstva. Na slednje si ti verjetno že zdavnaj pozabil, kajne g. Mario?

Napisano lahko velja še za nekaj ostalih "radioamaterjev", ki se pojavljajo na tem forumu. Opažam namreč, da je nekdo, ki vpraša ali po nakupu antene, ali po načinu dela na frekvencah ali pa vpraša po čem tretjem v prvi vrsti tarča posmeha.


Še nakrat vas vse skupaj pozivam, da naj bo forum stičišče znanj, izkušenj in nenazadnje tudi generacij, ne pa da se počasi pretvarja v smetišče, polno zajedljivih in odvratnih komentarjev ter arogance.

Pa lep pozdrav,

Tono
Zadnjič spremenil S51AG, dne 26 Feb 2005, 11:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a S54U » 26 Feb 2005, 10:32

>> Prosil bi kakšnega aktivnega SWL operaterja, da se mi javi.
>>>>Ne more, oni samo poslusajo

Mogoče pa to ni bilo mišljeno kot zaj.....(dvomim), ampak samo pomanjkljivo znanje slovenskega jezika???
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a s55m » 26 Feb 2005, 12:34

Tokrat pa kritika MMM-ja ni na mestu, čeprav moram to priznati s težkim srcem.
Tale z "nerazumevanjem" jezika je malce "bosa".
Velikokrat si MMM privošči osebne žalitve in provokacije, najraje na nacionalni "demokratično-balkansko-Ameriški" osnovi (in je za to običajno tudi primerno kaznovan), ampak tokrat je bila to le šala.In humor, tudi nam radioamaterjem, ne škodi.
Vsaj jaz sem se ob napisanem prijetno nasmejal.
Kar se pa vprašanj tiče, je včasih formulacija vprašanja tako nejasna, da človek ne ve, ali ga nekdo vleče za nos, ali je mislil resno.
In ni tako hudo s temi mladimi, kakor se na prvi pogled zdi.Za vse "anekdote" na tem forumu so si v 90 odstotkih krivi sami, saj včasih ne preberejo in nočejo dojeti bistva odgovora, ki je bil podan v takšni ali drugačni obliki.
s55m
 
Prispevkov: 1579
Pridružen: 05 Feb 2004, 09:05
Kraj: KN12OR

OdgovorNapisal/-a S52OW » 26 Feb 2005, 13:28

Spoštovani g. Mario,

a je res nujno potrebno vsakogar, ki po tvoje ne spada med "prvorazredne" radiomaterje takoj zabiti in pokončati, kot si napravil v tem zadnjem primeru, ko naš stanovski tovariš išče stik s SWLji? Moram ti povedati, da že nekaj časa načrtno sledim tvojim sporočilom in da doslej izpod tvojih prstov ni bilo videti niti enega spodbudnega sporočila ali uporabnega nasveta. Na tvojem mestu bi se rahlo zamislil nad svojim početjem ter nad poslanstvom radioamaterstva. Na slednje si ti verjetno že zdavnaj pozabil, kajne g. Mario?


Ravno on se velikokrat zavzame za začetnike, cb-jaše itd.
Potrebno je le malo več njegovih "postov" prebrat'.
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

OdgovorNapisal/-a s55o » 26 Feb 2005, 14:15

Hola!
Meni osebno je bil post zelo smešen, in ni bil preko meje kot nekateri drugi, ki sem jih pobrisal :evil:

Forum je tudi za to, da se ljudje malo nasmejijo in ni treba vzet vse za res.
Za začetnike na tem forumu...meni so odgovorili že na vsa možna vprašanja, kadar pa nisem niti sam vedel kaj hočem oziroma sem se narobe izražal, so me popravili, mi jih par pikrih naložili (je bilo pošteno), in mi potem pri vsem pomagali. In še vedno sem zelo zelo potreben pomoči in sem še velik začetnik :) (niti 1 leto še ne na HF)

Tako da malo potrpljenja, malo bolj natančno se izražat - jaz sem se naučil, da točno vprašam tisto kar rabim in da post preberem še 2x, da vidim ali je razumljiv ali ne.
Upam, da bomo kmalu uspeli pripraviti en splošen FAQ (ali PZV ) - pogosto zastavljena vprašanja in zadevo dali sem na forum.

Lep pozdrav vsem pa en lep vikend!


p.s. No v zagovor MMM (no včasih tudi on marsikatero hm hm ustreli krepko mimo, ampak nobeden ni perfekten ) poglej na moji domači strani imaš eno anteno, ki mi jo je pomagal narediti on,
CAT interface (med postajo in Pcjem) in ojačevalec za heil mikrofon je vse njegova stvaritev. Tako da če se obrneš na njega dobiš mnogo...le pazit moraš, ker dobiš zraven še za jest, tako da si še sit zraven HI - holesterol pa to :roll:
Poleg tega pa je on eden on najstarejših članov WWYC (world wide young contesters )in jih vozi gor pa dol po raznih srečanjih, ki so zelo v redu..tako da...
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a S51AG » 26 Feb 2005, 14:21

S57OWW napisal/-a:
Spoštovani g. Mario,

a je res nujno potrebno vsakogar, ki po tvoje ne spada med "prvorazredne" radiomaterje takoj zabiti in pokončati, kot si napravil v tem zadnjem primeru, ko naš stanovski tovariš išče stik s SWLji? Moram ti povedati, da že nekaj časa načrtno sledim tvojim sporočilom in da doslej izpod tvojih prstov ni bilo videti niti enega spodbudnega sporočila ali uporabnega nasveta. Na tvojem mestu bi se rahlo zamislil nad svojim početjem ter nad poslanstvom radioamaterstva. Na slednje si ti verjetno že zdavnaj pozabil, kajne g. Mario?


Ravno on se velikokrat zavzame za začetnike, cb-jaše itd.
Potrebno je le malo več njegovih "postov" prebrat'.


Ja, pa res. V svojih enovrstičnicah se gospod zelo zavzemajo za pomoči potrebne. Opažam namreč, da dotični doslej ni uspel sestaviti sporočila, ki bi bilo daljše od treh vrstic besedila s primerno težo. O sami razumljivosti sporočil pa bi težko karkoli povedal.

Za rešitev problema forumskih humoristov predlagam, da se za odlaganje takšnih in drugačnih smeti v obliki zafrkantskih sporočil na forumu odpre nova rubrika "Blodnje".


Pa lep pozdrav,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

Re: Kontakt

OdgovorNapisal/-a s56oa » 26 Feb 2005, 15:28

s56vdi napisal/-a:Prosil bi kakšnega aktivnega SWL operaterja, da se mi javi.

73, Renato


Renato, kaj konkretno te muči okrog SWL ?

73 de S5-RS-011 - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a s56a » 26 Feb 2005, 15:54

Pravkar sem prispeval www.eham.net debati okrog 50-letne prihodnosti radioamaterstva ampak tukaj tudi se razvila zanimiva debata!

Tono, moj zivljenjski moto varira med "Glupost je kosmicna sila" in "Priden in neumen veliko škode naredi". Oba sta cinična in bi bila izguba casa, ce bi samo na tem ostalo. V 60-ih letih zivljenja sem marsikaj naredil za hamradio in še naprej poskušam na mnogih forumih. Lahko bi bil tih po nasvetu veliko prijateljev ampak menim, da to ni primerno v družbi, ki je v tranziciji iz enoumlja v demokracijo. Ne želim videti radioamaterje kot fah-idiote, ki so naenkrat presenečeni nad vojno v Balkanu ampak ne ukrepajo po navodilih ARON. Niti ostanke škodljivega nacionalizma uperjenega proti različnim.

Moji prispevki so telegrafski iz dveh razlogov: Ne pišem v materinščini in preveč logično razmišljam kot posledica programiranja. Mladi S57KAA to napačno interpretira kot neznanje jezika. V 27 letih bivanja se marsikaj nauči. Tudi pošiljanja "domov" s strani ljudi z ispranimi možgani...

Tono, upam, da bereš S5ham@yahoogroups.com ? Tamo boš najdel kar nekaj mojih tehničnih prispevkov. Tudi v SCC Novicah, CQ ZRS, Svetu Elektronike, Radioamaterju. Jaz sem pravkar bral S53MV o VF vodih in BPF na www.s53m.com . Tehničnih neumnosti tudi težko prenašam. Teh je sila preveč med radioamaterskimi miti.

To je verjetno moj najdaljši prispevek na LEA. Posledica dobrega kosila s kuhano postrv, istrskim sirom s tartufi, janževcem in Jacobs kavico. Zdaj pa čakam sončni zahod za mazohističnih 160 m SSB.
s56a
 

OdgovorNapisal/-a s57ad » 26 Feb 2005, 18:26

Tono napisal/-a:
...
Za rešitev problema forumskih humoristov predlagam, da se za odlaganje takšnih in drugačnih smeti v obliki zafrkantskih sporočil na forumu odpre nova rubrika "Blodnje".


Pa lep pozdrav,

Tono


Kdor ne pozna "heca", ga je treba resno ... (tretirati) :D

Mirko, S57AD
Uporabniški avatar
s57ad
 
Prispevkov: 415
Pridružen: 17 Apr 2004, 17:40

OdgovorNapisal/-a S57BI » 26 Feb 2005, 21:06

Po moje ignorirati, da ne zamori ostale druščine.

Je bil pa ''najzgornji'' Mariov kratek odgovor bister. Dober tako kot smetana na kavi.

Se mi pa zdi čudno, da ilegalca g.Tonota ( pojma nimam kdo bi to bil) bolj moti dober humor kot to, da se ne javi noben SWL.

Lep pozdrav, Jože.
S57BI
 
Prispevkov: 184
Pridružen: 06 Feb 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov