Primerjava ročk Bencher, Vibroplex, Kent

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Re: Primerjava ročk Bencher, Vibroplex, Kent

OdgovorNapisal/-a s50o » 04 Jan 2021, 19:49

Vse so enako slabe, ker nobena ne tipka sama. Lastnik je pomemben!!!

73miran
s50o
 
Prispevkov: 144
Pridružen: 11 Apr 2005, 12:01

Re: Primerjava ročk Bencher, Vibroplex, Kent

OdgovorNapisal/-a S52OW » 12 Jan 2021, 09:13

Velika razlika je emd ročkami, pa sem jih preizkusil samo nekaj, tako da je tam čisto na mestu :).
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

Re: Primerjava ročk Bencher, Vibroplex, Kent

OdgovorNapisal/-a S57Q » 12 Jan 2021, 14:31

Vse so enako slabe, ker nobena ne tipka sama. Lastnik je pomemben!!!

73miran

.... je rekel Miran.
40 let nazaj sem si naredil prvo ročko na ''nož'', potem sem imel priliko delat z Bencherjem, ki sem ga tudi skopiral. Naredil sem kar nekaj kopij. Vendar se nikoli nisem privadil squeeze ročke, tako, da je za mene dober tudi nož. Veliko ročk sem preizkusil na raznih sejmih. Po moji oceni je bila razlika samo v kromu in pozlati, posledično v ceni. Mehaniko se da lepo skopirat, najvažnejši so kontakti, cena zanemarljiva. Da bi dal 200 EUR + za ročko !!!
V tekmovanjih imam najraje CW, nisem ne vem kakšen telegrafist, vendar tisti pozivni znak nekako sprejmem, malo tipka računalnik, zmeraj me pa prime, da kakšnega poznanega pozdravim na ročko ....

Se je razvila takšna debata, sem mislil, da bo padla odločitev, katera je najboljša.
Zaenkrat ostaja najboljša moja.
Lep pozdrav, Tone - S57Q
S57Q
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 11 Maj 2003, 08:01
Kraj: Sevnica

Re: Primerjava ročk Bencher, Vibroplex, Kent

OdgovorNapisal/-a S52OW » 13 Jan 2021, 11:58

S57Q napisal/-a:Vse so enako slabe, ker nobena ne tipka sama. Lastnik je pomemben!!!

73miran

.... je rekel Miran.
40 let nazaj sem si naredil prvo ročko na ''nož'', potem sem imel priliko delat z Bencherjem, ki sem ga tudi skopiral. Naredil sem kar nekaj kopij. Vendar se nikoli nisem privadil squeeze ročke, tako, da je za mene dober tudi nož. Veliko ročk sem preizkusil na raznih sejmih. Po moji oceni je bila razlika samo v kromu in pozlati, posledično v ceni. Mehaniko se da lepo skopirat, najvažnejši so kontakti, cena zanemarljiva. Da bi dal 200 EUR + za ročko !!!
V tekmovanjih imam najraje CW, nisem ne vem kakšen telegrafist, vendar tisti pozivni znak nekako sprejmem, malo tipka računalnik, zmeraj me pa prime, da kakšnega poznanega pozdravim na ročko ....

Se je razvila takšna debata, sem mislil, da bo padla odločitev, katera je najboljša.
Zaenkrat ostaja najboljša moja.


Jah, tudi moj Bencher je zaenkrat najboljši, hihi.
Pri ročkah kupiš tudi zgodbo. Ja, zgodba mora biti, tako je vsaj pri meni.
Enako je s postajami. Mora imeti za sabo zgodbo :).
Dolg boom - srečna postaja!! 73, S52OW de Tilen
Home page: http://tilenpusar.com
Uporabniški avatar
S52OW
 
Prispevkov: 496
Pridružen: 26 Avg 2003, 17:13
Kraj: Golo 670m asl

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov