Mesec mladih na kv Yota

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Mesec mladih na kv Yota

OdgovorNapisal/-a s57fj » 07 Dec 2020, 19:15

Kot že v naslovu piše poteka vsako leto v mescu decembru aktivacija na kv, mesec mladih pod sofixom yota. Vsem državam v okolici uspe aktivirati mlade pod mentorstvom in pod uporabo dodeljenega znaka.... Yota, da veselo klofajo zveze. V Sloveniji verjetno ni bilo te želje in se verjetno ni spuščalo v tak projekt.
Glede na to, da imamo slovenski radioamterji tudi kakšnega otroka, katerega občasno zamika, da bi se malce oglasil na mic. Jaz mislim, da je to idealna priložnost, da poizkusijo vzpostaviti kakšno zvezo s svojimi vrstniki in, da je to ena od priložnosti, da v svoje vrste pridobimo mlajšo generacijo.

Jaz edino ne vem in naj mi prosim kdo odgovori, kako je z uporabo klicnega znaka. Pod klubskem znakom vem, da ni noben problem. Kako je pa z osebnim? Ali lahko otrok ob spremstvu brez problema uporablja znak opraterja ob sebi? Ali je potrebno dodati kakšno pripono?

Lp 73 S57fj Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43

Re: Mesec mladih na kv Yota

OdgovorNapisal/-a s51fb » 07 Dec 2020, 19:35

Florjan pozdravljen

Ob upoštevanju 7. člena, 6 odstavek Splošnega akta o pogojih za uporabo radijskih frekvenc namenjenih radioamaterski in radioamaterski satelitski storitvi je za takšne priložnosti dana možnost uporabe klicnega znaka radioamaterja kot uporabe klicnega znaka društva. Pogoj je le prisotnost radioamaterja z veljanim radioamaterskim dovoljenjem razreda A.

Lp

Miha, S51FB
s51fb
 
Prispevkov: 123
Pridružen: 14 Avg 2006, 13:06

Re: Mesec mladih na kv Yota

OdgovorNapisal/-a s57fj » 07 Dec 2020, 20:23

Miha hvala za odgovor in lep pozdrav,
73 S57fj Florjan
s57fj
 
Prispevkov: 97
Pridružen: 05 Dec 2018, 21:43


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov