Sprejetje novega zakona o radioamaterstvu

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Sprejetje novega zakona o radioamaterstvu

OdgovorNapisal/-a Gost » 16 Avg 2002, 01:04

Pozdravljeni

Kot nov član imam nekaj vprašanj glede novih kategorij ham v Sloveniji in kdaj bo predvidoma ta zakon sprejet.
Sicer pa je to en lep forum :P

lp
Gost
 

Nov pravilnik

OdgovorNapisal/-a S57XX » 03 Sep 2002, 11:37

Zdravo,

oba nova pravilnika (ne zakon) sta v pripravi. Kako hitro bo zadeva sprejeta bomo videli, upajmo pa, da do konca leta.

Predlog razredov:

Cept A - znanje CW (Združita se sedanji I in II razred - vsi bandi)
Cept B - brez znanja CW (Sedanji tretji razred - UKV in više)

Predlaga se tudi uvedba dveh "začetniških" razredov, brez omejitve starosti (CEPT ima omejitev 14 let) in z izpitom, ki bo veljal le v S5.

NA - z znanjem CW, najosnovnejše poznavanje tehnike, poznavanje predpisov - omejena moč, omejeni bandi

NB - brez znanja CW, najosnovnejše poznavanje tehnike in predpisov - omejena moč, omejeni bandi.

To je v grobem. Kako in kaj bomo pa videli, ko bo svoje povedala tudi država.

Jure, S57XX[/quote]
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

CW v A klasi

OdgovorNapisal/-a Gost » 03 Sep 2002, 19:53

Pozdravljeni

Hvala za odgovor..ker me osebno zadeva, ker bom šel delat 2 klaso..
a potem bo do konec leta padla tudi hitrost CW (oddaja sprejem) za vstop v višjo klaso ?
Nekaj se govori o 25 znakih/min a je moja informacija točna ?

Hvala lepa in lp
Boštjan S56WTT
Gost
 

OdgovorNapisal/-a Rudi » 17 Apr 2003, 19:57

Pravilnik je sprejet, določeni so štirje razredi, veljati pa začne 30 dni po objavi v CQ ZRS (objavljen bo v aprilski številki). Podrobnosti pa si preberite v temi o novem pravilniku. V pripravi pa so tudi nova vprašanja, kolikor sem seznanjen.
Rudi
 

OdgovorNapisal/-a S57XX » 18 Apr 2003, 07:36

Na vprašanjih se dela. V bistvu ne bodo nova. Določene zadeve se popravijo in na novo razdelijo med posameznimi razredi, tako da bo vse skupaj usklajeno z novo zakonodajo.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Rudi » 18 Apr 2003, 08:23

Po mojih informacijah morajo biti pripravljena do 15. maja letos. Za A in B kategorijo ne bo sprememb, spremembe naj bi bile za AN in BN kategoriji, ker bo program lažji. Mislim, da nisem napisal narobe.
Rudi
 


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov