Help! frekvenca

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Help! frekvenca

OdgovorNapisal/-a Gost » 19 Jul 2002, 17:40

Hi !

Nekaj sem slišal da obstaja neka frekvenca za "domačo" uporabo ali je res ali ni ?
Eden mora sigurno vedit, ker jaz nimam pojma :D

Aja še nekaj. Ali kdo ve kje bi dobil kakšen načrt notranjosti UKW postaje KENWOOD TH77E in kakšna navodila za razširitev frekvenčnega območja postaje

Fhx za odgovore.
Gost
 

OdgovorNapisal/-a s56al » 19 Jul 2002, 20:01

LPD in PMR446 sta standarda, ki opisujeta vokice namenjene prenosu govora za prosti cas, dovoljenje ni potrebno, torej neke vrste CB na 70cm.

PMR446 dela na 8 kanalih od 446.000 do 446.100 z rastrom 12,5kHz in max. efektivno izsevano mocjo (ERP) 0,5W. Pogoj je, da je antena fiksno montirana, torej ne mores povecevati dometa z npr. jagico. Za vsak kanal je na voljo se nekaj (ne vem tocno z glave) subtonskih kod, ki ti omogocajo npr. selektivno pozivanje oz. selektivno odpiranje skvelca. Se mi zdi, da je PMR446 dovoljeno uporabljati v nekaterih drzavah tudi za poslovne namene (npr. na gradbiscu...), ne vem pa, kako je s tem pri nas. Bi bilo treba pogledat v Ur.l.RS.

LPD opisuje vokice z max. izh. mocjo 10mW, dela v obsegu tam okoli 433,5MHz, torej v HAM!!! bandu, na voljo je mislim da 80 kanalov, zopet je pogoj nezamenljiva antena. Uporablja se tudi za razne "bejbisiterje" ali pocasne prenose podatkov na male razdalje etc...

V ponudbi Graskega TEPRIMEX sem videl, da kot "export model" prodaja PMR446 z mocmi do 5W in LPD z mocmi do 0,5W, kar pa je seveda nelegalno. Standarda sta kolikor vem sprejeta tudi znotraj ETSI, torej vokice lahko uporabljas v vecini EU drzav. Ne vem, kako je s Hrvasko.

Nekaj tega prodaja Conrad, nekaj pa se da videti tudi na

www.marcucci.it (klikni na "LPD")

73 de S56AL
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov