Zavarovalnica

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Zavarovalnica

OdgovorNapisal/-a S55WT » 10 Dec 2004, 10:37

Naš radioklub poseduje hišo (sicer še ne dokončano :) ) z nekaj zemlje okrog, pa zraven antenski stolp in polno krame, pa smo prišli do zaključka, da bi bilo potrebno skleniti tudi neko zavarovanje pri neki zavarovalnici.
Zanima me, kako imate to rešeno v drugih klubih.
Sam sem se malo pogovarjal z agentom Triglava in zna biti kar križ, namreč za čim manj denarja bi radi imeli zavarovano vse, HI. Zavarovanje za primer požara ni problem, druga stvar je zavarovanje odgovornosti, ki bi jo bilo tudi fajn imeti. Potem za antenski stolp zraven bi bilo potrebno posebaj dodatno zavarovati odgovornost (povečana nevarnost). Na koncu pa še oprema, ki jo imamo, to bi lahko šlo pod strojelom (tako to imenujejo, HI). Tu bi bil notri veter, strela, ali kaj drugega, zaradi česa pride do uničenja tehnike. To vse bi tako čez prst stalo okrog 40k sit.
Kaj pa drugi, imate sploh kaj zavarovano, pri kateri zavarovalnici in kaki so pogoji?

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

Re: Zavarovalnica

OdgovorNapisal/-a s56oa » 10 Dec 2004, 11:09

S55WT napisal/-a:Naš radioklub poseduje hišo (sicer še ne dokončano :) ) z nekaj zemlje okrog, pa zraven antenski stolp in polno krame, pa smo prišli do zaključka, da bi bilo potrebno skleniti tudi neko zavarovanje pri neki zavarovalnici.
Zanima me, kako imate to rešeno v drugih klubih.
Sam sem se malo pogovarjal z agentom Triglava in zna biti kar križ, namreč za čim manj denarja bi radi imeli zavarovano vse, HI. Zavarovanje za primer požara ni problem, druga stvar je zavarovanje odgovornosti, ki bi jo bilo tudi fajn imeti. Potem za antenski stolp zraven bi bilo potrebno posebaj dodatno zavarovati odgovornost (povečana nevarnost). Na koncu pa še oprema, ki jo imamo, to bi lahko šlo pod strojelom (tako to imenujejo, HI). Tu bi bil notri veter, strela, ali kaj drugega, zaradi česa pride do uničenja tehnike. To vse bi tako čez prst stalo okrog 40k sit.
Kaj pa drugi, imate sploh kaj zavarovano, pri kateri zavarovalnici in kaki so pogoji?

73, Janko


Požar pri Triglavu krije tudi skodo kot posledico neurij, viharjev, orkanov, poplav in podobnih naravnih stal. Glede na zavarovano vrednost, je premija za slednje smesna in se splaca.

Za odgovornost ter strojelom ne bi vedel, za tatvino/vlom so pa premije ogromne.

Mi imamo na eni lokaciji zavarovano vlomsko tatvino na 300 k SIT, za kar dajemo 12 k SIT letno, za pozar pa le 5 jurjev, s tem da se kumulativno krije skoda do skoraj 2M SIT. Skratka pozar se definitivno splaca.

V zacetku novembra nam je vihar antene pretvoril v kup neuporabnega aluminija in pozarno zavarovanje je prislo kar prav.

Sicer pa se moras pri vsaki zavarovalnici pozanimat, kaka so kritja. Ime zavarovanja je lahko zavajujoce (npr. pozar).

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

OdgovorNapisal/-a S54U » 10 Dec 2004, 11:29

Oj,

a nimamo radioamaterji sklenjen neki dogovor z "Adriaticom" glede zavarovanja naše opreme?

O nekem dogovoru vem da je bilo govora, o zavarovalnici pa nisem prepričan.... (mislim, da imajo celo reklamo v CQ ZRS)
S54U
 
Prispevkov: 96
Pridružen: 22 Dec 2002, 21:17
Kraj: Grosuplje


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov