TYT MD-380 (MD-380G)

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

TYT MD-380 (MD-380G)

OdgovorNapisal/-a s58bz » 26 Okt 2016, 17:48

Pozdravljeni,
zanima me, če ima kdo to postajo in če lahko kaj napiše o njej.

http://www.tyt888.com/?mod=product_show&id=78

Kako deluje na analognem VHF - UHF področju in kako na digitalnem, kakšni so avdio reporti, koliko časa deluje baterija, če lahko sprejema na VHF in oddaja na UHF in obratno? Kakšen je njen zvočnik - glasen in čist zvok?
Vem, da so filmčki na youtube in review-ji na tujih spletnih straneh, vendar me zanimajo izključno reporti slovenskih uporabnikov. Lahko tudi na ZS ali pa na mail.

LP, Ben
s58bz
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 01 Feb 2015, 17:59

Re: TYT MD-380 (MD-380G)

OdgovorNapisal/-a s58db » 27 Okt 2016, 08:01

Imam in že kakšne 14 dni uporablam Retevis rt3 aka. TYT MD-380. Uglavnem eno in isto samo druga firma je natisnjena na postaji. Vse te postaje so mono band postaje. Se pravi ali je UHF ali je VHF. Raport na alnalognem in digitalnem delu so dobri. Brez posebnosti. Mogoče se ravno ne more primerjat z Motorolo jo pa lahko pstaviš ob bok. Po moji oceni za ta denar (93eur) kar dobra postaja.

Baterija zdrži od oka kar nekaj dni (3 do 4 dni).

Avdio lastnosti so dobre. Skoraj boljše kot kakšn Kenwood TH-f7 (to pač imam doma) zdi se mi, da malo zaduši šum in v ospredje postavi zvok govora.

Programski vmestnik za programiranje je pregleden in dovolj uporaben, da postajo gladko programiraš.

Fino je tudi da se zavedaš, da sprogramirane frekvence med sabo spreminjaš z 16 stopenjskim enkoderjem na vrhu postaje v kar pomeni. Če si vprogramoral 34 repetitorjev moreš ustvariti Cone (zones) in v vsako cono dodaš po 16 frekvenc. Ni tako kot sem bil navajen iz postaj kenwood TH-F7e ali razni Baofengi uv5R kjer imaš dostop do vseh vprogramiranih frekvenc preko neskončnega enkoderja.

Je pa res, da jaz nisem ravno strokovnjak za postaje in je to zgolj moje laično mišlenje. Poznam še nekaj ljudi, ki so pred kratkim nabavili te postaje in bodo morda kaj dodali ali pa kontrirali mojim ugotovitvam.

Mislim da je bil nakup dober in bo postaja služila namenu.


Lp, Danilo - S58DB
Drži vodu dok majstori odu. :)
s58db
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 11 Sep 2008, 18:49
Kraj: Sevnica - JN76PA

Re: TYT MD-380 (MD-380G)

OdgovorNapisal/-a s58bz » 28 Okt 2016, 12:11

Zdravo,
Hvala za odgovore (forum, mail, ZS..)
Do zdaj vem, da so to monoband postaje, kar moraš upoštevati, ko jo naročiš in moraš biti odločen, ali bo ta postaja TYT MD-380 oz. Retevis rt3 v VHF ali UHF področju. Kako je pa kaj z aktivnostjo na DMR? Se kaj veliko pogovarjate ali je je vedno analogni FM zakon:)?

LP, B
s58bz
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 01 Feb 2015, 17:59

Re: TYT MD-380 (MD-380G)

OdgovorNapisal/-a S56MP » 19 Jan 2017, 12:27

Kot je bilo že povedano sta postaji MD-380 in RT3 čisto enaki istega proizvajalca samo znamka je druga.

Zaenkrat se dobijo samo monoband DMR postaje, tipa TIER2. Izbrati moraš ali UHF ali VHF. Zaenkrat so vsi slovenski repetitorji na UHF!!

Dual band (VHF+UHF; DMR + FM) se dobi postaja DM-5R Dual Band DMR Digital Radio vendar ne podpira TIER2 tako, da ne moreš odpirati repetitorjev, lahko pa se pogovarjaš, če ima dve enaki postaji ali pa na FM. Tudi ni kompatibilna z Motorolo.

Nekaj več podatkov o DMR postajah je tudi na http://www.ham-dmr.si in http://www.ham-dmr.si/forum
S56MP
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 19 Jan 2017, 11:04


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov