mnenje o FT-857 in ICOM 706MKIIG

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

mnenje o FT-857 in ICOM 706MKIIG

OdgovorNapisal/-a S56VGL » 08 Nov 2004, 14:18

Zanima me mnenje o zgoraj omenjenih postajah,da se bom lažje odločil o nakupu
Lep pozdrav.
73 de LUKA,S56VGL,locator JN76FC
Tel.preko e-mail ali ZS.
Član Radiokluba S53APR
S56VGL
 
Prispevkov: 451
Pridružen: 11 Jul 2003, 12:58
Kraj: Rezke Dragarjeve 1,Ljubljana,JN76FC

OdgovorNapisal/-a s56al » 08 Nov 2004, 14:48

IC-706MkIIG poznam iz daljše uporabe, FT-857(D) večinoma iz tistega, kar sem prebral na forumih. V praksi probal samo enkrat za krajši čas FT-897D, ki pa je v bistvu ista naprava v drugačnem ohišju.

Z IC-706MkIIG kupiš zanesljiv in preskušen izdelek. FT-857(D) je modernejša in po večini karakteristik boljša naprava, ki pa žal še vedno ni prebolela vseh otroških bolezni. Če imaš smolo, naletiš na primerek, ki trpi za enim ali več od naslednjih simptomov:

1. Popačen audio pri sprejemu močnejših signalov v CW načinu.
2. Popačena SSB modulacija na oddaji, kadar se zaradi slabega SWR reducira moč oddajnika.
3. Samooscilacije TX zlasti pri delu na 6m, generirane motnje padejo celo zunaj 6m HAM obsega.

Za 1. in 2. obstaja nekakšna modifikacija, težave pod 3., kolikor mi je znano, še nihče ni učinkovito rešil.

FT-857D in FT-897D USA trgovci letos že drugič zapored ponujajo po močno znižanih prednovoletnih cenah.

Če bi sam kupoval mobilni HF/VHF/UHF TRX, bi verjetno skušal najti dobro ohranjen, rabljen FT-100D z datumom proizvodnje druga polovica 2002 ali novejši.

Bistvena prednost FT-857 pred vsemi ostalimi primerljivimi YACOMWOOD HF (ali HF+VHF/UHF) mobilnimi 100W TRX je v bistveno nižji porabi toka na sprejemu: IC706 in FT-100 ca. 1,2A, FT-857 in 897 BOJDA okoli 450mA. Hvaležen bi bil, če bi kdo, ki ima katero od dveh YAESU igrač (857/897) doma, ta podatek preveril z meritvijo.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s56al » 08 Nov 2004, 15:25

Toplo priporočam branje komentarja N6QL na eham.net:

http://www.eham.net/reviews/detail/2432?page=7

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a S58F » 08 Nov 2004, 17:15

s56al napisal/-a:Toplo priporočam branje komentarja N6QL na eham.net:

http://www.eham.net/reviews/detail/2432?page=7

LP, Sandi




Hello.

IC706MK2G sem imel priloznost preizkusiti 1X na nasi c-test lokaciji...."najbol" me je motilo to da po cirka 1h klofanja (CQ..itd) nisem mogel več drzati roke na zadnjem delu postaje..."mašinca" se je tako segrela da sem mislil da se bo vse skupaj dobesedno stopilo :wink: - no za kak mobil ali dopust bi ze bila OK ..za kako več urno delo (še posebno poleti) pa znajo biti težave (mogoče se motim)... + sam se ne`bi odločil za tako majhno "kišto"

FT857 pa na žalost ne poznam ...kot ti je Sandi svetoval : eHAM ali
yahoo groups :wink:


Obilo uspeha pri nakupu.
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s52o » 09 Nov 2004, 09:33

Pozdrav!

Jaz ICOM uporabljem že kakih 5 let in
do sedaj nisem imel nobenih težav!

Tudi v kontestih je zadeva OK brez
pregrevanja. Do sedaj sem sigurno
naredil kakšnih 5000 zvez od KV pa do
VHF/UHF.

PRIPOROČAM!

Lep pozdrav S57OPZ
s52o
 
Prispevkov: 406
Pridružen: 02 Sep 2004, 21:04
Kraj: Hotavlje JN76BC

OdgovorNapisal/-a S58F » 09 Nov 2004, 09:47

s57opz napisal/-a:Pozdrav!

Jaz ICOM uporabljem že kakih 5 let in
do sedaj nisem imel nobenih težav!

Tudi v kontestih je zadeva OK brez
pregrevanja. Do sedaj sem sigurno
naredil kakšnih 5000 zvez od KV pa do
VHF/UHF.

PRIPOROČAM!

Lep pozdrav S57OPZ


No,kot sem napisal postajo sem preizkusil samo 2X ....no moramo pa napisati da naj bi bil TCVR bol namenjen za "M" oz."P" ....sam ga ne bi nikoli imel za "base" postajo (visji bandi me ne zanimajo ker ni kake posebne aktivnosti )
Če pa bi ze kupoval tako imenovane multiband postaj -bi sigurno raje doložil (poskusil nekako privarčevati..) se nakaj 100$ in kupil TS2000 ki je proti "IC706" - razlika kot dan in noč.
Naj še 1X napišem to je samo moje mnenje oz. opažanja - vsak naj naredi kot mu je volja :wink:

...LP
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a s56oa » 09 Nov 2004, 10:34

No, da se malo jaz javim. :P

Jaz sem ponosni lastnik FT-857, dokupil sem še Collinsov mehanski SSB filter, DSP-2 digitalni filter ter TCXO.

Zaenkrat mi reč špila fajn. Z njo smo pod znakom S59DGO klofali Alpe Adria VHF ctest iz vrha Snežnika (takrat še brez DSP-2), šla je tudi čez par S5 maratonov na 6m, 2m in 70 cm. Postaja ima za seboj tudi par SSB zvez na 28 MHz in 14 MHz PSK.

Skratka, jaz sem zadovoljen z njo. Reč je majhna in priročna, pokriva cel KV, 6m, 2m in 70 cm, ima celo vgrajen voltmeter, ki pride prav pri portable delu, ko reč laufaš na 12 V akumulator, da slednjega ne uničiš.

Slabosti: Nima dva VFOja istočasno, nima antena tunerja in še kakšna malenkost bi se našla. Samo po drugi strani ne moreš imet reči, ki bi bila hkrati priročna in imela vse deluxe funkcionalnosti.

Je pa FT-857 precej cenejša od Icoma IC-706, kar je defintivno velika prednost.

Kakih problemov s postajo nisem imel, vse špila OK.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Zadovoljen z FT857D

OdgovorNapisal/-a s52id » 11 Nov 2004, 13:13

No, še jaz napišem nekaj na to temo. Že kak mesec imam FT 857D in sem glede na njeno majhnost pozitivno presenečen. Problemov s kakim samoosciliranjem nisem opazil na nobenem bandu. Modulacija je zaenkrat brezhibna. Skratka, tehničnih napak ni opaziti. Kar se tiče porabe RX, je bila to zame bistvena prednost pred IC 706. Sandi, poraba je sicer res relativno majhna, vendar večja od 450 mA. V praksi se giblje okoli 600 mA pri 13,8 V. Morda dosežeš 450 mA, če napetost znižaš na kakih 9 V? Zanimivo je namreč, da postaja (RX vsaj) pri 9 V še vedno nekako deluje, pod 9V pa jo rele izklopi. Nisem pa poskusil še TX na nižji napetosti. Če želiš še natančnejše podatke, povej, bom zmeril točno.

Slabe strani, oz. stvari, ki meni osebno niso všeč, pa so:

Ob vsaki spremembi v meniju moraš držati tipko FUNC 1s. Zguba časa. Čisto dobro bi bilo, če bi zadostoval le kratek pritisk za potrditev spremembe.

Funkcijo tipk ABC si lahko v meniju nastaviš le za eno kombinacijo, boljše bi bilo, če bi si lahko po svoje sestavil nekakšen svoj menu, ki bi ga potem izbiral s pomočjo tipk ABC.

Precej pogrešam funkcijo XIT, ki bi mi zagotovo prihranila precej časa pri nastavljanju splita, ko se grebem za kak DX! Nerodno je razmišljati obratno in najprej nastaviti oddajno frekvenco ter se nato z RITom (CLAR)
pomikati navzdol in iskati DX. Če hočeš potem malo zamakniti svoj oddajnik, moraš potem znova sprejemnik uglaševati, da bo frekvenca prava. To se sicer da rešiti s funkcijo split, vendar manj elegantno.

Hardversko sem spremenil jumperje in razšitil oddajo, vendar sem s tem izgubil automatic repeater shift. Nič kaj takega, vendar ob vsej današnji lenobi bi kar pasalo, če ne bi bilo potrebno se ukvarjati še s shiftom na repet. frekvencah. Zanima me, ali pri softverskem prestavljanju jumperjev tudi izgubiš funkcijo ARS ali ne???

Precej me moti tudi to, da ni sprejemnik general coverage, kot je npr. FT-100D. Ne vem, v čem je trik, da so tu sprejemnik omejili. Tudi nobene modifikacije nisem našel, ki bi sprejemnik odblokirala, pa čeprav bi bil verjetno gluh.

Toliko, če še koga kaj zanima, mu lahko povem. Preučil sem vse funkcije menija razen menija št. 2, kjer se nahajajo tovarniške nastavitve, kar je bolje pustiti pri miru. Baje bi bilo potrebno popraviti le deviacijo, ki je nekoliko previsoka. To bom pa naredil šele, ko mi bo kdo rekel, da mu špricam kanal gor ali dol.



Toliko zaenkrat. 73,
Marsell, S52ID
s52id
 
Prispevkov: 52
Pridružen: 07 Sep 2004, 09:47

Re: Zadovoljen z FT857D

OdgovorNapisal/-a s56oa » 11 Nov 2004, 13:23

s52id napisal/-a:
Hardversko sem spremenil jumperje in razšitil oddajo, vendar sem s tem izgubil automatic repeater shift. Nič kaj takega, vendar ob vsej današnji lenobi bi kar pasalo, če ne bi bilo potrebno se ukvarjati še s shiftom na repet. frekvencah. Zanima me, ali pri softverskem prestavljanju jumperjev tudi izgubiš funkcijo ARS ali ne???



Da, izgubiš. Softversko nastavljanje pa ima eno prednost, da ni treba nič šraufat in cinit ter eno slabost, da če napraviš reset, se postaja naloži tako, kot so nastavljeni hardverski jumperji.

Jaz sem jumperje softversko nastavil preko CAT porta, repetitorske kanale pa na roke natlačil v memorije.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

Re: Zadovoljen z FT857D

OdgovorNapisal/-a s56al » 11 Nov 2004, 13:59

s52id napisal/-a:Sandi, poraba je sicer res relativno majhna, vendar večja od 450 mA. V praksi se giblje okoli 600 mA pri 13,8 V.

Precej me moti tudi to, da ni sprejemnik general coverage, kot je npr. FT-100D. Ne vem, v čem je trik, da so tu sprejemnik omejili...

Toliko zaenkrat. 73,
Marsell, S52ID


TNX Marsell, prvič, da je nekdo ta podatek dejnsko izmeril. Vseeno bolje 600mA kot 1,1 do 1,2 A pri 706 ali FT-100D. Ali si morda poskusil ugasniti osvetlitev displeja?

Pri FT-100D je veliko generacij naprav imelo težave s širokimi VCOji, ki so pokrivali vse od 0 do 1000MHz (ali tam blizu), pa so pri 857 to zgleda prerventivno malo omejili. Ožji VCO je načeloma tudi lažje narediti z nižjim faznim šumom kot širok, s tem se pridobi pri karakteristikah RX.

LP, Sandi
s56al
 
Prispevkov: 798
Pridružen: 03 Jul 2001, 01:00
Kraj: JN66SI

OdgovorNapisal/-a s55o » 01 Dec 2004, 10:48

Pozdrav!
Ker vidim, da kupujete, vam dam še tale podatek.
Pri AES je Yaesu FT857D - $699.99.
Lep dan
Boštjan
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2524
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a s56oa » 01 Dec 2004, 11:00

s57wtt napisal/-a:Pozdrav!
Ker vidim, da kupujete, vam dam še tale podatek.
Pri AES je Yaesu FT857D - $699.99.
Lep dan
Boštjan


Treba je dodat še 20% DDV in prevozne stroške iz US of A. Carin na radijske postaje naj ne bi bilo.

Pa če kaj krepne, je treba reč v okviru garancije pošiljat v US of A, še prej pa izpolnit goro birokracije, da ne bi v povratku reč bila spet poDDVjana.

73 de S56IUA - Ognjen
Uporabniški avatar
s56oa
 
Prispevkov: 756
Pridružen: 23 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ilirska Bistrica, Slovenia

ft857d

OdgovorNapisal/-a YU1NR » 08 Dec 2007, 17:27

pozdrav
YU1NR
kupio sam ft857d u usa preko vertex standarda bez takse u CA i ako uradit da to osigurate i platite brzu postu oko 65 usa dobicete ga vrlo povoljno, jer kod prevoza brzom postom bitan je rok isporuke nema se vremena za neke vece carinske preglede (hi). Ja sam to sve dobio za 5dana uz izvinjenje jer je paket stigao uselo oko 23 casa nocu. Brzu isporuku trazi posta iz USA sa potvrdom prijema.
Uporedjivao sam godinu ic 706 i ft 857d ne bih hteo nikoga da naljutim ili razocaram vreme izrade uredjaj samo govori za sebe.
Hvala na prostoru sretna nova godina 2008 Vama i Vasim porodicama.
YU1NR Ratko
73, Ratko
YU1NR
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 06 Dec 2007, 14:51

OdgovorNapisal/-a S58AT » 20 Dec 2007, 19:21

Pozdravljeni!

Jaz pa sem lastnik 706MKIIG.
Zadeva se nikoli ni pregrela...roko na srce...nikoli tudi nisem poizkusil roke dati na hladilna rebra (no ja, moje mnenje je, da za to pač postaja ni namenjena :lol: ). Pa še tole, najverjetneje jo uporabljam še v najbolj extremnih pogojih...se pravi izključno v mobilu...kakor bi rekli nekoliko južneje od nas i leti i zimi, postaja ne zapušča vozila, tako da je res izpostavljena tako nizkim kot visokim temperaturam. V kontestih res ne sodelujem :D ampak, znam pa tudi po par ur delat pač na enem od bandov, pa še po kake pol ure postanem zgovoren kot hudič, tako da....enostavno povedano meni zadeva funkcionira odlično.
73s de Boki S58AT
S58AT
 
Prispevkov: 40
Pridružen: 29 Jul 2003, 21:04
Kraj: Kranj/Radenci


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov