Filmi

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Filmi

OdgovorNapisal/-a S51PW » 19 Okt 2004, 14:19

Dragan pozdravljen!

Zanima me, kako daleč si z obljubljenimi filmi. Resnično težko pričakujemo le-njih! Obljubil si jih že pred nekaj meseci. Žal je ostalo samo pri obljubi!

73's Peter S51PW
73's Peter S51PW
S51PW
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 23 Apr 2002, 09:46
Kraj: Maribor

Re: Filmi

OdgovorNapisal/-a S58F » 21 Okt 2004, 21:24

S51PW napisal/-a:Dragan pozdravljen!

Zanima me, kako daleč si z obljubljenimi filmi. Resnično težko pričakujemo le-njih! Obljubil si jih že pred nekaj meseci. Žal je ostalo samo pri obljubi!

73's Peter S51PW



Ima preveč dela na forumu.... :wink: :wink: :wink:
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a S57vg » 22 Okt 2004, 15:48

Hi Pero!
Kdaj boš mojo vhs kaseto spravil v dvix format?

Velko S57jvg
Uporabniški avatar
S57vg
 
Prispevkov: 166
Pridružen: 01 Jan 2004, 13:22
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a s55z » 22 Okt 2004, 17:51

Hojla...

Preveč dela imam s preživetjem, hi. To je tako, če živiš samo od lastnega dela in nisi v "službi".... HAM Spirit sem pa tudi že enkrat razlagal.

No poleg tega se sedaj trudim zadeve spraviti v zahtevani format (meni je sicer najbolj všeč pretočni Windows format wmv, ampak OK, arhiv je arhiv. Poskusil sem z omenjenim ffdshow-om, pa sem dvakrat skrahiral mašino. Hotel sem pohiteti in do sejma zadeve vsaj skonvertirati v zahtevani format!
Potem sem kolega nahecal, da na strežnik namontira ffmpeg, in ker je "hudo važno", da pred tem nadgradi tudi kernel Linuxa in oni programček s kuharskimi recepti za nameščanje (v gentoo linuxu), to počne že tretji dan. Ta verzija očitno ni delovala in je sesula zraven še pol strežnika (dobro, da je Samba preživela - sosedu je na povsem enak način sesulo cel disk).

Mi je hudo nerodno :oops: ampak včasih se tako zgodi... dogodki se nizajo, čas pa neusmiljeno teče.

Upam, da strežnik ne pričakuje res le te filmčke, saj sem opazil, da se vsebine počasi dodajajo. In če je potrebno kaj sodelovati pri donaciji za disk, sem tudi to pripravljen storiti ...


Ja Erik, za relaksacijo pa skočim včasih še na tale forum (ADSL itak dela 24 ur na dan) in na kratko kaj odpišem...

Toliko. Jutri pridem na hamsejem, pa bomo še kakšno v živo rekli...
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

Radioamaterski videorepozitorij

OdgovorNapisal/-a S56WBV » 23 Okt 2004, 00:37

s57tda napisal/-a:Potem sem kolega nahecal, da na stre?nik namontira ffmpeg, in ker je "hudo va?no", da pred tem nadgradi tudi kernel Linuxa in oni programček s kuharskimi recepti za name?čanje (v gentoo linuxu), to počne ?e tretji dan. Ta verzija očitno ni delovala in je sesula zraven ?e pol stre?nika (dobro, da je Samba pre?ivela - sosedu je na povsem enak način sesulo cel disk).


Kernela pa res ni potrebno nadgraditi. Mislim, da je to bolj kaprica od kolega in da si zato vse skupaj dal tudi v navednice. Ne vem, sam sem ffmpeg ze veckrat prevedel in se ne spomnim kaksnih tezav. Verjamem, da se vsi zavedamo, da prevajanje ffmpeg ne more biti odgovorno za sesutje polovice streznika.

Dragan in ostali, se enkrat ponavljam, da zadevo z veseljem zakodiram sam. Naj dodam se pripravljenost, da se potrudim zadevo prevesti na kaksnem linux strezniku, do katerega imas dostop, ce se mi dodeli dostop in nudi podpora v primeru namescanja dodatnih knjiznic. Root dostop zavracam. Sploh na streznikih, ki jih prevajanje ffmpeg sesuje, hi.

s57tda napisal/-a:Upam, da stre?nik ne pričakuje res le te filmčke, saj sem opazil, da se vsebine počasi dodajajo. In če je potrebno kaj sodelovati pri donaciji za disk, sem tudi to pripravljen storiti ...


Streznik pricakuje vse filmcke, ki imajo primerno tematiko. Je pa res, da je tvoja produkcija in pripravljenost da zadevo delis z vsemi, bila osnovna motivacija za postavitev streznika.
Ne, donacija je donacija. Je pa res, da cloveku potem ni cisto vseeno, ce se zadeva ne premakne naprej. Nikakor si pa ne zelim, da bi zato trpelo tvoje poslovno, se manj pa osebno zivljenje. Torej, ce lahko kako pomagam, povej, drugace pa verjamem, da bos zadevo naredil takoj, ko bos utegnil.

Skoda, da smo odprli novo debato, mogoce bi lahko admin ta sporocila prenesel pod izvorno temo.
73 de S56WBV
S56WBV
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Maj 2001, 01:00
Kraj: Celje, JN76pf

OdgovorNapisal/-a s56a » 23 Okt 2004, 13:24

S56WBV> Ne, donacija je donacija. Je pa res, da cloveku potem ni cisto vseeno, ce se zadeva ne premakne naprej.

Boštjan, z leti ugotoviš, da je radioamaterstvo precejšnja izguba časa!

Vseeno škoda, da nisem utegnil obiskati drugi jubilarni ham bolšjak :-)
s56a
 


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

cron