Kdaj na KV z bivšim III. razredom?

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Kdaj na KV z bivšim III. razredom?

OdgovorNapisal/-a S51AG » 16 Okt 2004, 15:31

Pozdravljeni,

zanima me, kakšna je situacija v zvezi z novo zakonodajo, spremembami radioamaterskih kategorij ter pričetkom dela dosedanjega III. razreda na kratkem valu. Kje najti kompetentne informacije? Žal sem pri prebiranju raznih besedil naletel le na medsebojne prepire raznih "strokovnjakov", uporabnega pa sem zasledil bore malo.

Zaenkrat lep pozdrav,

tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s55z » 16 Okt 2004, 16:48

Tono, kolikor vem je III. razred še vedno tretji in ne bivši tretji in II. drugi z vsemi omejitvami, tako kot je bilo do sedaj. Za več informacij pa je bolje, da se pozanimaš na www.e-zrs.org, ki je uradni portal ZRS (vsaj naj bi bil...) in ti bo morda kdo tudi uradno odgovoril. :wink:
VY 73 & GL, Dragan S55Z, EPC #0760
HAMtech - Toys for real CONTEST-ers and DX-ers
s55z
 
Prispevkov: 2455
Pridružen: 13 Jul 2003, 03:29
Kraj: Ljubljana - JN76HB

OdgovorNapisal/-a S56KPN » 16 Okt 2004, 17:50

Neuradno: to naj bi se zgodilo za novega leta dan ;) 04/05
Elektrika je edina k___a k se ne pusti slatat pa se placat jo mors!
S56KPN
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 13 Avg 2002, 14:02
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a S51AG » 16 Okt 2004, 20:18

s57tda napisal/-a:Tono, kolikor vem je III. razred še vedno tretji in ne bivši tretji in II. drugi z vsemi omejitvami, tako kot je bilo do sedaj. Za več informacij pa je bolje, da se pozanimaš na www.e-zrs.org, ki je uradni portal ZRS (vsaj naj bi bil...) in ti bo morda kdo tudi uradno odgovoril. :wink:


Hvala za napotilo na e-zrs, toda ta portal je očitno namenjen izključno kreganju in razpravam raznih "radioamaterskih" dušebrižnikov. Kakšne uporabne informacije od tam namreč nisem uspel izluščiti in več kot očitno je, da v ZRS vlada katastrofalno razsulo. Upam, da mi bo vsaj tu kdo podal kak kompetentni odgovor.

Lep pozdrav,

Tono
Uporabniški avatar
S51AG
Moderator
 
Prispevkov: 610
Pridružen: 26 Dec 2003, 14:01
Kraj: Ptuj, JN76WK

OdgovorNapisal/-a s55o » 17 Okt 2004, 04:56

Lep pozdrav
Torej pravilnik še ni bil sprejet v našem parlamentu in glede na to, da se je vlada pravkar zamenjala, bi rekel, da bo potrebno počakati še malo, da sprejme ta akt + 15 dni vacatio legis (rok odkar so sprejeli pa do uveljvitve zakona).
Tako da zna zadeva bit sprejeta krepko drugo leto.
Lahko pa smo tudi optimisti in da bo prej.
Nič bolj točnega ti ne moremo povedati... Če drži to, kar je povedal Peter, potem pa nas bo pod smrekco pričakal nov uradni list (kot pravijo zmelkoow :)

Lep pozdrav
Boštjan s57wtt
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov