Mladi in radioamaterstvo po svetu

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a S52DK » 06 Jan 2015, 20:22

Hoj!

Zanimiva je osnovna šola Dorothy Grant v Kaliforniji, kjer eden od učiteljev in sicer Beverly KJ6RSX vodi radioklub K6DGE in kjer je več kot 40 učencev članov omenjenega RK. Več si lahko preberete in tudi pogledate tukaj.
73 ES GL DE Robi, S52DK.

Član Radiokluba "Študent" Maribor- S59DXX.
Uporabniški avatar
S52DK
 
Prispevkov: 720
Pridružen: 22 Avg 2004, 16:41
Kraj: Poljčane, JN76SH

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a S57S » 12 Jan 2015, 14:06

Tole pa zelo spominja na projekt ''1000 šol'' ki žal nikoli ni zaživel.
Morda zato, ker na teh šolah ni bilo ''zagretih'' učiteljev?
73, Aleksander, S57S
S57S
 
Prispevkov: 431
Pridružen: 10 Jan 2002, 01:00
Kraj: Golisce

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a S59AZ » 12 Jan 2015, 14:49

Konec koncev ni nujno, da je učitelj interni. Sem pa prepričan, da bi se med nami radioamaterji našel marsikdo, ki ima tudi malo pedagoške žilice... :wink:
S59AZ
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 31 Jul 2014, 08:18

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 12 Jan 2015, 19:05

Na OŠ, kjer so moji otroci tehnično usmerjene krožke in aktivnosti dobesedno podijo s šole.
Uporabniški avatar
s54mtb
 
Prispevkov: 336
Pridružen: 01 Apr 2014, 18:25
Kraj: JN75OT12LK Novo mesto

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a S54O » 12 Jan 2015, 19:33

Pri nas je pa drugače = dijaki izobražujejo :-)
Gal S57GP, dijak 3. letnika TG na ŠCNM, je v petek radioamaterjem med drugim predstavil, kako na 3D tiskalniku, ki ga je naredil, izdelati manjkajoči gumb na radijski postaji.
Slika
Slika

Sta pa Marko S54MTB in Gal S57GP "v žlahti" :-)
Najlepša hvala in čestitke še enkrat obema!

73 de Boris S54O
S54O
 
Prispevkov: 217
Pridružen: 02 Jun 2003, 12:35
Kraj: Novo mesto

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a s57k » 12 Jan 2015, 21:39

Pozdravljeni,

ko sem lani za našo akcijo "Digitalni vikend" preizkušal pripravljenost osnovnih šol za sodelovanje, sem bil prijetno presenečen nad pozitivnimi odgovori. Ob predhodni najavi sem osebno obiskal vse ravnatelje osnovnih šol na Ptuju in jim predstavil našo dejavnost in namero. Nekateri od njih so bili prav presenečeni, "ker je pa to nekaj novega za njihove učence"! In vsi so obljubili sodelovanje njihovih učencev in tudi na koncu prišli na predstavitev. V enem dopoldnevu smo se predstavili cca 250 mladim.
Ko sem nato v decembru vse te iste šole obiskal s plakatom za radioamaterski tečaj, so vsi dovolili izobešenje plakata in tudi obvestilo objavili na internetnih straneh šol.
Res je, da so me povsod vprašali, koliko morajo otroci plačati npr. za predstavitev. Ker je bilo zastonj, so sprejeli še z večjim veseljem. Ko sem prosil učitelja za tehnični pouk na eni izmed šol, da obvesti učence o tečaju, ki ga pripravljamo, je to z veseljem storil...

Kljub temu, da se reklamiramo, poskušamo z objavami v lokalnem časopisju, objavljamo na Facebooku, je "izkupiček" zaenkrat še minimalen, a vendar več kot nič.

Zato, pa čeprav vsak na svojem koncu, bomo z reklamiranjem naših uspehov, takšnih ali drugačnih, od ARG tekmovalcev, KV in UKV tekmovalcev, konstruktorjev, do ARON omrežja in še kaj, dosegli verjetno nek napredek pri popularizaciji našega gibanja. Tisti, ki jim je tehnika blizu, se bodo ozrli in povprašali.

S pravim pristopom in nekaj več smelosti uspeh bo. Brez mladih žal ni prihodnosti. In na tem bo potrebno storiti več. Brez opozarjanja na to, da še dihamo, bomo čedalje bolj tavali v temi.

En del lahko prinesejo učitelji - radioamaterji. Za pet minut sproščenega pogovora z učenci ob koncu ure na temo kakše lepe zveze z drugim koncem sveta verjetno ne bo nikogar bolela glava.
Drugi del so predstavitve radioamaterstva na šolah ali v klubih. Potrebno je pač stopiti na bližnjo šolo in ponuditi roko, žrtvovati kakšno dopoldne...
Tretji del je reklamiranje naših uspehov. Vsak klub ima koga, ki je dosegel kakšen uspeh na KV,UKV ali ARG tekmovanju. Objavite to. Naj lokalni časopisi pišejo o nas.
Četrto: Facebook je sicer "grožnja" našemu hobiju, ampak zakaj ga ne izkoristiti v naš prid. Dajte gor kakšno lepo fotografijo radijske postaje. Posnamite video in ga objavite... Pošljite 73 namesto lp.

Kot pravi Bojan, kjer je volja , je tudi pot!

In prav ima!


Lep dan še naprej,

Sandi , S52OP
s57k
 
Prispevkov: 142
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:41

Re: Mladi in radioamaterstvo po svetu

OdgovorNapisal/-a S55P » 12 Jan 2015, 23:16

Sandi, čestitke!!! :)
Uporabniški avatar
S55P
 
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Dec 2003, 22:59


Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron