Nakup HAM opreme

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a S51BR » 05 Mar 2005, 22:36

S56EPN napisal/-a:Zanima me pa tudi ali je že kdo kupoval preko www.ebay.de , kakšno opremo in predvsem izkušnje. Saj so tam rabljene postaje in oprema primerna za vsaki žep..


lp Marcel

Jaz sem naročil, pa že prvega naročil nisem zaključil. So mi takoj zatežili, da slovenskih kreditnih kartic ne sprejemajo, pa sem potem takoj naredil križ prek njih. Morda sem imel takoj v startu slabo izkušnjo, tako da se nisem več vrnil na njihove strani.

Moje dosedanje izkušnje kažejo, da je najbolje naročati v USA. Seveda pa nastane problem pri "lovljenju" standardov. To pa bodite le pozorni.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s57ezb » 06 Mar 2005, 00:25

Saj na ebay nic ne narocas, tam licitiras, in imas kup moznosti za placilo.
Bozo
Uporabniški avatar
s57ezb
 
Prispevkov: 284
Pridružen: 25 Okt 2001, 01:00
Kraj: Sežana,JN65WQ

OdgovorNapisal/-a S51BR » 06 Mar 2005, 07:56

Ja, sa to je. Prek njih bi moral plačati, ker sem bil s prodajalčevih strani usmerjen na plačevanje prek ebay. In so mi naslednji dan sporočili, da naših kartic ne "akceptirajo". Nisem raziskoval naprej, kako in zakaj. Seveda pa nočem reči, da dugi niste imeli pozitivnih izkušenj.
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s56kz » 06 Mar 2005, 17:55

Hi!

Do sedaj opravil nakupe preko eBay-a iz ZDA, Tajvana, Nemčije in Italije pa se še nisem nasmolil. Plačilo sem vršil preko Western Union, bančno nakazilo ali gotovina. Kupujem pa samo od podajalcev ki imajo najmanj 99% rating in veliko prodanih artiklov. Je pa res da se na eBay lahko vedno "nasirješ" !!!
Uporabniški avatar
s56kz
Radioamater
 
Prispevkov: 268
Pridružen: 19 Maj 2001, 01:00
Kraj: Šentjur, JN76QF

OdgovorNapisal/-a S51BR » 06 Mar 2005, 18:30

Ja, to je to. Ti trije načini plačila pa mi niso všeč, ker je predrago. Zakaj bi plačeval še nepotrebno provizijo posrednikom. Da bi pošiljal prek banke in čakal pol ure v vrsti? Čas je predragocen, zato smo ljudje vedno bolj komot, da hočemo opraviti vse iz naslonjača. Tudi jaz... Zato pa smo verjetno vedno manj razgibani in zdravi. ;)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a S56EPN » 06 Mar 2005, 20:18

Potem si jaz to malo narobe obrazlagam , ker res nisem vešč nemščini. Sam sem mislil, da lahko osebno stopiš v kontakt z prodajalcem in potem preko maila kontaktiraš in se dogovoriš za nakup. No ja, bom v tem tednu preveril in sporočim ugotovitve.
lp Marcel
Vedno preden začneš z delom na postaji - JO VKLJUČI !!!!!
S56EPN
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 24 Feb 2005, 21:17
Kraj: Rogaška Slatina - JN76TF

OdgovorNapisal/-a S51BR » 06 Mar 2005, 20:43

Verjetno si napisal kar prav. Jaz sem hotel nabaviti pri nekem xxx podjetju, ki pa koristi ebayev sistem plačevanja. Pa pustimo to, ker je zdaj tema šla v posevm drugo smer. :)
*****************
73, Rudi, S51BR
ex. S56SRB in S57SRB,
TX/RX: Yaesu FT 857D, Icom T7E
S51BR
 
Prispevkov: 298
Pridružen: 22 Jul 2004, 20:19
Kraj: JN75LX, Sevno

OdgovorNapisal/-a s57lo » 07 Mar 2005, 14:38

S56EPN napisal/-a:Potem si jaz to malo narobe obrazlagam , ker res nisem vešč nemščini. Sam sem mislil, da lahko osebno stopiš v kontakt z prodajalcem in potem preko maila kontaktiraš in se dogovoriš za nakup. No ja, bom v tem tednu preveril in sporočim ugotovitve.
lp Marcel


Pozdravljen Marcel in ostali!

Torej, imaš prav in nimaš. Ti lahko vedno kontaktiraš prodajalca, in se dogovoriš za vse kar te muči. Najboljše je,da to narediš preden začneš licitirati, da ne pride do neljubih situacij, zaradi katerih ti potem prodajalec nabije negativen feedback. s tem tudi pokažeš določeno mero resnosti. Potem moraš pa izbrani artikel še izlicitirati (kar je zelo enostavno, ker samo določiš, koliko si pripravljen plačati za določeno stvar, potem pa sistem sam licitira in te obvešča na email).
Sam kupujem na ebay-u že 5 let in dosedaj nisem imel nobene slabe izkušnje, kupoval pa sem na Japonskem, Usa, Nemčiji, Italiji in Angliji. Načinov plačila je dosti, vendar ne sprejemajo povsod vsega. Pa ne prodajalci, ampak inernetni sistemi za plačevanje (npr. Paypal, sprejema samo kartice velikih držav, hi). Zanesljiv sistem je Bidpay, oz. Western union auction payments (ta je v lasti ebay-a ali obratno), vendar od lanskega junija ne sprejemajo vec Mastercard kartic (ker so spričkali glede zavarovanja škode, ki jo lahko utrpijo uporabniki tega sistema, če jim zlorabijo kartico). Drugače je precej zanesljiv sistem plačilo v gotovini, je pa to tvoj rizik. Tudi ček gre dobro skozi, kar te na banki stane cca. 2K sit, vklkjučena je izdaja čeka in poštnina. Kar se tiče provizij pri Bidpay plačilu so res malo visoke, ampak lahko prihranek pri nakupu odtehta ta strošek, še posebej, ker poklikaš doma in ti treba v banko ali na pošto. Zadnje čase sem jaz naprimer na ebayu kupil ogromno igrač za moje otroke (4 in 2 leti) in to po takih cenah, da je bilo vse skupaj že smešno. Za lego kocke (mojster miha in kompanija) sem dal manj, kot je stala poštnina iz Usa, pri nas pa bi za celo serijo, ki sem jo kupil, plačal 6 krat več. Moj prihranek je bil cca 30k sit, tako, da tistih 4 $ za provizijo bidpay-u res ni ne vem kaj.
Vsekakor pa izbiraj med prodajalci, ki imajo veliko število prodanih artiklov in pozitiven feedback nad 99% . Če te še kaj zanima, kar vprašaj, bom rad pomagal.
Boris S57LO
s57lo
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 26 Nov 2003, 12:27

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov