Strah pred UKV sevanjem

O radioamaterstvu v S5 in po svetu

Moderatorji: S57D, s55o

OdgovorNapisal/-a S57XX » 24 Jun 2004, 07:06

mcknedl napisal/-a:ok jast nimam nic proti radiamaterjem celo zanima me zadeva...sploh tisti najhitrejsi packet radio....da bi lahko mel hiter net.....sam je tip nesramen in grozi ...lahko dam ime priimek sam ne vem ce bo to ok da ne bo potem se vec problemov upam da ne....mislim da vem celo za njegov klicni znak al kak se rece temu ...s5ktp...ali pa s56ktp...mogoce je to to


vi bolj poznate stvari in upm da me sedaj razumete...da ne bluzim brezveze...sem namrec cist nov v tem naselju in nocem tezav....

hvala

p.s.


No, pri temu knedlu še vedno ne vemo kdo je. Za znak "potencialnega" povzročitelja motenj smo izvedeli, čeprav nismo prepričani, da je pravi - tako kot knedl ni.

Če je znak pravi, se ve, s kakšnimi zadevami lahko sosed dela. Tudi moči so določene. Z motnjami na TV pa je tako (lastne izkušnje - k sreči doma, ne pri sosedih :) ). S starimi TV ali širokopasovnimi predojačevalci na antenah so lahko problemi - že pri zelo majhnih močeh ...

Nisi mi odgovoril na zastavljeno vprašanje :evil: , zato ga ponavljam:

Ali uporabljaš prenosni telefon?

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a mcknedl » 24 Jun 2004, 08:14

xyz
Zadnjič spremenil mcknedl, dne 10 Jun 2005, 07:11, skupaj popravljeno 1 krat.
mcknedl
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Jun 2004, 22:15

OdgovorNapisal/-a S55WT » 24 Jun 2004, 09:11

Pozdravljen Elvis,

to je pa na našem področju, jaz sem sicer iz Radiokluba Radenska, Radenci, navedeni radioamater, za katerega pa še ne vem točno kdo je, pa je verjetno član Radgonskega radiokluba.
Glede problemov z motnjami se da vsekakor pomagati, če je le dobra volja iz obeh strani.
Glede groženj z namernimi motnjami, nekimi odpiranji garaže, pa mogoče še čem, pa nimam besed. Lahko rečem le, da so na žalost tudi med nami taki, ki o načelih in načinu našega obnašanja nimajo pojma, navedeni je z svojim obnašanjem deloval krepko mimo ham-spirita in se ga, po naših pravilih, da sankcionirati, oziroma za začetek vsaj uradno opozoriti, da ne dela prav.
Prosil bi te za ime in priimek, lahko tudi na mail, pa bom videl, kaj se da napraviti.
mail: radioklub@radenska.si
Si pa, po moje, pravilno ugotovil, da gre bolj za hvalo in veliko gofljo, ali pa tudi nevoščljivost.

73, Janko
Uporabniški avatar
S55WT
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 10 Mar 2002, 01:00
Kraj: Radenci JN86AP

OdgovorNapisal/-a S57XX » 24 Jun 2004, 09:42

Zdravo Elvis,

sedaj se vsaj po imenu poznamo :) . Glede tistega znaka, S56KTP, ki si ga navedel, pa toliko: morda je napačen, morda pa tipček sploh ni član Zveze radioamaterjev (možno in dovoljeno), saj ga v bazi klicnih znakov ni. Morda ga kljub vsemu kdo pozna in se bo dalo z njim podebatirati kako in kaj. Če ne bo šlo, je tu ATRP, s katero si že vzpostavil kontakt.

Vsekakor tu gor slišimo samo tvojo plat medalje. Nekoga obtožuješ, da ti grozi. Če se izkaže, da to ni res, in se potencialni krivec počuti užaljenega, se lahko "medsosedski" dialog preseli na druge inštance.

Predlagam ti, da javno NE poveš za koga gre in se povežeš z Jankotom (S55WT), kot je predlagal. Morda pozna tvojega soseda.

V kolikor pa se izkaže, da so tvoje informacije utemeljene, bi moral ATRP poskrbeti, da se tipu vzame licenca, znak in možnost, da ga kadarkoli ponovno pridobi.

No, mobilni telefon uporabljaš iz takega ali drugačnega vzroka. S tem je, kar se mene tiče, večji del zgodbe o nevarnostih sevanja zaključen.

Jure
S57XX
 
Prispevkov: 676
Pridružen: 28 Feb 2002, 01:00
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a mcknedl » 24 Jun 2004, 10:04

xyz
Zadnjič spremenil mcknedl, dne 10 Jun 2005, 07:12, skupaj popravljeno 1 krat.
mcknedl
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Jun 2004, 22:15

OdgovorNapisal/-a s57nob » 24 Jun 2004, 10:06

V starem callbooku, sem nasel tale naslov. V novem ga ni, torej ni vec clan zveze. V upanju, da bo kdo od okoliskih radioamaterjev sel do njega in poizkusil ugotoviti kaj se resnicno dogaja posredujem njegov naslov

S56KTP
AVGUST HAMER PODGORJE 26
9253
APACE

ex klub - DBC - Murska Sobota
s57nob
 
Prispevkov: 63
Pridružen: 31 Jul 2001, 01:00
Kraj: Domzale, JN76HD

OdgovorNapisal/-a mcknedl » 24 Jun 2004, 10:26

:)....hitro so ga nasli....


elvis


mogoce pa je kaj res v tem kar sem prej pisal....)
mcknedl
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Jun 2004, 22:15

OdgovorNapisal/-a S58F » 24 Jun 2004, 14:13

mcknedl napisal/-a::)....hitro so ga nasli....


elvis


mogoce pa je kaj res v tem kar sem prej pisal....)


Hehehe...radioamateri smo kot CIA :wink:

LP
"LIFE IS TO SHORT TO BE QRP"
EX-S57LWE
Uporabniški avatar
S58F
 
Prispevkov: 222
Pridružen: 14 Mar 2003, 22:24
Kraj: GOČE-VIPAVA

OdgovorNapisal/-a mcknedl » 24 Jun 2004, 18:53

pa res...fajn se mejte ...mislim da ste kar v redu tipi...bi se kar vclano v klub....

a mogoce kdo ve kaj potrebujem za najhitrejsi packet radio...kje kupit tisti modem, anteno in ostalo kaj rabim zraven
mcknedl
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Jun 2004, 22:15

OdgovorNapisal/-a S58L » 24 Jun 2004, 19:05

Če te motijo antene kako pa bos mel packet.....
pa bil radioamater HI! :)
73, Zoran
Ex. s56wtz HAMnet IRC: ropotulja.saop.si Kanal #slovenia
S58L
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 18 Avg 2003, 11:16
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a s55o » 24 Jun 2004, 19:10

Čao!
Torej za internet je tako:
Uporablja naj se v radioamaterske in vzgojno izobraževalne namene.
Zdej če boš z mulo pobiral dol XXX avije...ti bo admin vozlišča pomoje kar hitro zaprl dostop.

Za modem in potrebne dele poglej v rubriko Mali oglasi, kjer prodajajo tudi to. Če si pa kaj navdusen nad cinjenjem pa lahko to sam narediš.

Ostalo pa za izpit se pozanimaj v najbljiznjem klubu ali pa na zrs (www.hamradio.si) tle dobis vse podatke o klubih, ki so ti v blizini pa to.

lp
Boštjan s57wtt
Ex.S56WTT,S57WTT; All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing.
Uporabniški avatar
s55o
Tečni Moderator
 
Prispevkov: 2525
Pridružen: 11 Mar 2004, 14:42
Kraj: jn76gh

OdgovorNapisal/-a mcknedl » 24 Jun 2004, 21:40

ne motijo me antene motijo me groznje....v tem je poanta...

net nimam za dlj...ker mam na firmi 8mb adsl pa me ne zanima

rabim samo mejl pa web browsing...skupno s tem ne naredim niti 100 mega na mesec...

razmisljam tudi o sky dsl mam namrec vso potrebno dvb opremo vkljucno z karticami in antenami pa stane 2.5 mesecno za free mejl dlj....in naprej nastavljene web strani


citam pa tak samo 4 sajte...

p.s.

kolk bi stalo vse skupaj...modem, antena, izpit.......

hvala
mcknedl
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 19 Jun 2004, 22:15

Prejšnja

Vrni se na Radioamaterstvo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov